Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE „Vyšlápneme si na Kosíř, dáme si svařák, skočíme z rozhledny a vrátíme se spokojeně domů.“ I takto atraktivní program si na uplynulou sobotu mohli naplánovat lidé z Prostějovska. Originální atrakce o víkendu vrchol hanáckého Mont Blancu i jeho okolí skutečně oživila. K blaženému pocitu přítomných přitom kromě pohybu na čerstvém vzduchu, slunečného počasí či praskajícího ohně v dřevěném altánku přispěla i kapka skutečného adrenalinu. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl tomu všemu na stopě...Tuto neděli se uzavře v pořadí už čtvrtá turistická sezóna rozhledny na Kosíři. Přestože setrvalý déšť v průběhu uplynulého týdne k výpravě na Hanácký Mont Blanc právě nelákal, v sobotu bylo vše jinak. Náhodní návštěvníci tak během slunečného dne mohli obdivovat milovníky adrenalinu, kteří se během celého dne spouštěli středem kruhové konstrukce rozhledny. Cestou z vyhlídkové plošiny na pevnou zem překonali pětadvacet výškových metrů v horolezeckém sedáku zavěšeném na pevných lanech. Mimo to si lidé mohli zasoutěžit v jízdě na pomateném kole či zatloukání hřebíků.
Už je tomu přitom dlouhých osm let, co ukončila provoz lanovka vedoucí z plumlovského zámku na pláž Podhradského rybníka. Od té doby Prostějovsko podobnou adrenalinovou atrakci na turisticky oblíbeném místě nemělo. Nelze se proto vůbec divit, že o ni byl mezi lidmi velký zájem. Celkem se jich dolů spustila rovná stovka. Celá řada dalších jejich počínání zvědavě pozorovala a zvažovala, zda se do toho příští rok pustí také...
„Něco podobného jsem vyzkoušela vůbec poprvé. Ale strach jsem vůbec neměla. Výšek se nebojím, jenom bouřky,“ prohlásila po slanění rozhledny sedmiletá Nikola Zicháčková. Její o rok mladší sestra Terezka však tolik kuráže neprojevila a do hloubky se nakonec nevrhla. „Zkusit si to může skutečně každý, kdo zvládne vylézt na rozhlednu. Musí se však dopředu přihlásit přes e-mail a zaplatit padesát korun. Měli jsme tu pětašedesátiletého pána i šestileté děti. U nich spočívá jediný limit v tom, aby byly dost velké na to, aby se bezpečně vešly do sedáku,“ prohlásil hlavní organizátor Radim Kristek, který podobnou akci na Kosíři letos pořádal už potřetí. „Nápad na slaňování jsem měl bezprostředně po otevření rozhledny. Poprvé se nám to podařilo uspořádat už před čtyřmi roky. Loni jsme kvůli vandalům měli pauzu,“ uvedl jeden z nadšenců, který tentokrát o akci zaznamenal rekordní zájem. „Stanovili jsme si kapacitu stovky lidí a tu jsme zcela naplnili. Za rok tu budeme zase. A pokud bude zájem i možnost, tak se tu sejdeme hned dvakrát do roka,“ uzavřel Radim Kristek.Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-