Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to je úspěch! Základní škole ve Ptení se v konkurenci šestadvacet škol a více než pěti tisíc žáků z celého Olomouckého kraje podařilo obhájit vítězství v prestižním Hejtmanově poháru. V rámci celé České republiky pak skončila na třetím místě. Díky tomu získala prémii ve výši deseti tisíc korun, kterou využije na vybavení tělocvičny.

Do klání o Hejtmanův pohár se mohly zapojit všechny školy v tuzemsku. Soutěžilo se na opičí dráze, která prověřila všestranné sportovní nadání žáků. Na deseti stanovištích děti musely co nejrychleji zvládnout běh, dřepy s výskokem, válení sudu, dribling s basketbalovým míčem a hod na koš, překonání švédské bedny, proskakování snožmo obručemi či florbalový slalom. V rámci doplňkových úkolů pak vytvářely výtvarně nápadité nástěnky a transparenty, psaly na dané téma slohovky, skládaly sportovní hymny a výsledky svého snažení sdílely prostřednictvím fotografií či krátkých videí na sociálních sítích.

Tohle vše zvládli školáci ze Ptení opravdu skvěle. Důkazem toho je fakt, že v klání obhájili své loňské vítězství. Do soutěže ve ptenské škole bylo zapojeno nejen všech 190 žáků školy, ale i celý učitelský sbor. „Abychom uspěli, museli jsme se zapojit všichni. Předpokladem k vítězství jsou akční žáci a učitelský sbor schopný všeho. Zásadní roli u nás sehrálo i nadšení naší učitelky tělocviku a garantky celého projektu Markéty Kohoutové,“ nastínila ředitelka ZŠ Ptení Viera Šmilňáková, která opičí dráhu sama absolvovala. „Byla to legrace. Chybět jsem ani nemohla, vždyť za ředitele bylo padesát bodů!“ zvolala Šmilňáková, podle níž se dnes děti na vesnicích paradoxně hýbají méně než ty ve městech. „Doba, kdy po škole trávily celé dny venku, je pryč. Navíc na některých vesnicích chybí sportovní kroužky, do kterých by děti docházely. Ve Ptení to však neplatí, zde je nabídka kroužků bohatá, navíc tu dobře fungují i místní spolky,“ dodala Šmilňáková.

Dvanáct vybraných žáků ptenské školy si společně s Markétou Kohoutovou a Vierou Šmilňákovou převzalo hlavní cenu ve středu 19. října v kongresovém sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje. „Loni jsme se předávání nezúčastnili, ale letos jsme si to náramně užili. Bylo skvělé potkat i lidi z jiných škol, kteří se do této soutěže zapojili a vzájemně si předat zkušenosti,“ popsala středeční setkání Markéta Kohoutová. Škola se pokusí svůj úspěch opět zopakovat. „Už v listopadu znovu postavíme opičí dráhu a uděláme vše pro to, abychom opět zvítězili,“ uzavřela bojovně Viera Šmilňáková.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-