Dobré poledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kde se vzaly brambory? Jak se pěstují? K čemu slouží? To vše a mnoho dalšího jste se mohli dozvědět na prvním tematickém dnu, který se svými pedagogy připravil žákovský parlament Základní školy Klenovice na Hané.  Kdo se chtěl účastnit, musel ráno předložit tři brambory a pak od „parlamenťáků“ obdržel dva hodnoticí žetony.

První dvě hodiny záleželo na každém učiteli, jak do svého vyučování téma brambory zahrne. O hlavní přestávce v učebně informatiky probíhaly prezentace o bramborách. Po následující dvě hodiny vznikala pod rukama žáků bramborová miss, bramborový panáček nebo zvířátko a bramborový salát. Potom nadešel čas hodnocení. Nejlepší miss a postavičku hodnotili žáci svými žetony. Bramborový salát hodnotily paní kuchařky.
Nejlepší výtvory byly odměněny. Odpoledne pak zájemci mohli soutěžit v bramborové olympiádě. Házelo se na cíl, sázely se a sbíraly brambory. Nechyběl ani běh s pytlem brambor či skákání v pytli.
Nejlepší soutěžící z každého ročníku obdržel diplom a drobnou odměnu.
První tematický den se líbil malým i velkým a všichni se těší, co dalšího školní parlament připraví.


45 brambor 1

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-