Plány na posun výš tabulkou 2. ligy mužů JM 2022/23 zatím házenkářům Sokola II Prostějov v odvetné části soutěže vůbec nevycházejí. Po domácím debaklu s Ivančicemi nezabrali ani tentokrát, když ve 13. kole podlehli na hřišti v té době předposledního Velkého Meziříčí 27:23 (14:16). A sami jsou teď už jen kousek od jedenácté pozice průběžného pořadí.

Uplynulou sobotu odpoledne přitom měli dlouho na dosah povzbuzující vítězství. V úvodní půli se skóre několikrát překlopilo na obě strany, hosté tradičně tažení gólovými příspěvky zkušeného Jiřího Kosiny a také mladého Šimona Hudečka otočili nejprve z 2:1 na 3:5, poté z 9:7 na 9:10 a 11:13.

Hned po přestávce dokonce zvýšili na 14:17, v tu chvíli vše směřovalo k jejich triumfu. Domácí v čele s Pavolem Živčicem a Vojtěchem Svobodou však začali dotahovat, přesto Hanáci až do 45. minuty měli mírně navrch - 19:20. Nezvládli ovšem závěrečnou čtvrthodinu.

První klíčový obrat předvedl soupeř na 22:20, což ještě nebylo natolik zásadní, neboť Ordeltovi svěřenci se drželi na kontakt. Jenže mezi 54. a 59. minutou dal Velmez tři branky za sebou z 23:22 na 26:22, což definitivně rozhodlo. Poražené potopila špatná ofenziva ve druhém poločasu, kdy trefili do černého pouze sedmkrát.

Reparát budou muži Sokola II skládat v dalším druholigovém střetnutí, tentokrát na domácí půdě. V sobotu 18. února od 16.00 hodin přivítají v prostějovské hale RG a ZŠ Otto Wichterleho celek Maloměřic B, který dosud nasbíral o dva bodíky méně než oni.

KUPON:

2. liga házenkářů JM 2022/2023 - 13. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II Prostějov 27:23 (14:16)

Brankový sled: 2:1, 2:3, 3:5, 6:5, 8:6, 9:7, 9:10, 11:11, 11:13, 14:14, 14:17, 16:17, 17:19, 19:19, 22:20, 23:22, 26:22, 27:23.

Rozhodčí: Horáček a Švábenský. Vyloučení: 4:5. Sedmičky: 4/2:2/2. Diváci: 196.

Nejvíc branek Velkého Meziříčí: Živčic a Svoboda 6, Chalupa 4/1

Sestava a branky Prostějova: Hromek, M. Micka – Čižmárik 1, V. Micka 2, T. Jurík, Kintr 1, Bečička, Hudeček 5, Sikora 1, Pospíšil, Černý, Kolář 3, Javůrek 3, Kosina 7/2. Trenér: Svatopluk Ordelt