Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE V pivínském kulturním domě se uplynulou sobotu uskutečnil v pořadí již třináctý Obecní ples. Podle místních sice všude kolem aktuálně řádí chřipka, ale kde jinde „vypálit“ bacily?

Večerník dorazil do Pivína těsně před půlnocí a sledoval, jak byl zaplněný sál ponořen do té největší zábavy...„Každý rok střídáme spolupořadatelství, letos jsme ples uspořádali ve spolupráci obce se Sdružením rodičů a přátel Základní školy Pivín. Je zde sto třicet platících hostů, což je sice o něco méně než vloni, ale jak vidíte, lidé se baví velmi dobře. V Pivíně teď máme chřipkové období, takže někteří tradiční účastníci zřejmě zůstali doma v posteli,“ smála se Jana Verbická z vedení SRPŠ zdejší základní školy.
Na parketu předváděli Pivínští zajímavé taneční kreatury, do rytmu jim hrála skupina Modrá rosa, kterou pořadatelé pozvali úplně poprvé. „Já si zase myslím, že mnohé hosty neodradila ani chřipka! A jestli někdo přišel nemocný, tak bacily určitě vyžene z těla tady v kulturáku dole ve sklepě, kde máme bar,“ řekl pobaveně starosta Pivína Jan Vrána.
Večerník si v sobotu v Pivíně jen potvrdil, že vesnické plesy jsou mnohem odvázanější, panuje na nich mnohem lepší atmosféra než ve městě. „Určitě je zábava jiná než v Prostějově. Lidé se tady znají všichni navzájem, atmosféra je vskutku osobnější. A pokud se párkrát do roka při různých akcích v Pivíně sejdeme všichni dohromady, je to pro nás velký svátek,“ dodal pivínský místostarosta Kamil Štětař.
Třináctý ročník Obecního plesu v Pivíně vyvrcholil bohatou tombolou. „Sám jsem zvědavý, kdo letos vyhraje první cenu. Tou je obrovský dort, který upekla naše ředitelka školy,“ prozradil Večerníku starosta Jan Vrána.
Už tuto sobotu se v Kulturním domě v Pivíně uskuteční další tradiční akce, a to Dětské šibřinky. Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-