Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Život je jako pexeso. Každý z nás hledá tu správnou dvojici. Pokud se to podaří, pak nám zůstane do konce hry. Pokud ne, otočíme karty a hrajeme dál.

Turnaj v oblíbené hře se konal uplynulý čtvrtek v prostorách obecního úřadu v Protivanově. A Večerník byl u toho! Pexesiády v Protivanově se zúčastnilo celkem osmadvacet dětí ve věku od 8 do 12 let. Ty se rozdělily do čtyř sedmičlenných hloučků, nejúspěšnější hráči z každé skupiny se posléze utkali ve velkém finále. Z něj jako vítěz nakonec vyšel Ondřej Pavlů ze třetí třídy zdejší školy. Společně s dalšími dvěma nejlepšími si odnesl pěkné ceny.
„Pexesiádu asi před čtyřmi roky vymyslela naše knihovnice Kateřina Pavlů po svém návratu z mateřské dovolené. Od té doby se zde koná každý rok. Letošní účast by byla určitě vyšší, pokud by neřádily nemoci,“ prozradila Večerníku Milena Kejíková, vychovatelka zdejší školní družiny, která Pexesiádu společně s místní knihovnou zorganizovala.
Každý, kdo ve čtvrtek přišel, se mohl přesvědčit, že turnaj v pexesu děti skutečně zaujal. Na rozdíl od různých her na počítačích či tabletech si přitom nehrály v osamění, ale v kolektivu svých vrstevníků. „Snažíme se vést děti zejména k tomu, aby nebyly lhostejné k lidem i svému okolí,“ uzavřela Milena Kejíková. Jednalo se přitom pouze o jednu z celé řady podobných akcí. „Společně pořádáme zhruba dvacítku podobných aktivit ročně,“ dodala Kejíková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-