Druhé jarní kolo je za námi. Do akce šly v rámci krajského přeboru všechny čtyři týmy z Prostějovska. Pouze jeden se ale radoval z výhry. Dařilo se totiž Kostelci na Hané. Tentokrát družina trenéra Lubomíra Keluce udržela vedení, navíc s nulou vzadu. A po prvních dvou jarních kolech tak má čtyři body. Jeden bodový příspěvek se pak podařil Čechovicím a Lipové, které si to rozdaly v derby. Lipová bodovala na jaře poprvé, Čechovice k předešlým třem bodům přidaly jeden. Naprázdno naopak vyšla z víkendového zápasu Konice. Soupeř rozhodl už v první půli. Pro Konici už zbytek utkání byl hlavně o tom dohrát jej se ctí a zatížit konto soupeře góly.

Kostelec si poradil s Mohelnicí

V dobré formě se do jara dostal Kostelec na Hané. Nejprve dokázal remizovat s jedním z nejlepších týmů. Nyní dokonce zvítězil, když porazil Mohelnici. Tým Lubomíra Keluce tak zatím navazuje na podzim, který se mu rovněž velice vydařil.

Úvod utkání byl ve znamení smutku. V Kostelci totiž vzpomínali na zesnulého spoluhráče. „Bylo to ze začátku takové emotivnější. Měli jsme vzpomínku na Peťu Pazderu, který naposledy hrál v Kostelci,“ konstatoval kouč Lubomír Keluc. Po tiché vzpomínce se přistoupilo k fotbalu. Zápas se pro tým Kostelce vyvíjel dobře. „Hráli jsme proti zkušenému soupeři. Na těžkém terénu bylo jasné, že rozhodne první branka. Tu jsme naštěstí dali my, pak to byl boj mezi vápny,“ komentoval Keluc. Jeho tým mohl navíc vedení navýšit. „Měli jsme velkou šanci Skalníkem, ale nevyužili jsme. Soupeř se do ničeho nedostával,“ pověděl Lubomír Keluc. V pauze mohl být tým spokojený, i když ne klidný, vedl stále rozdílem jen jedné branky. „Před druhým poločasem jsem nabádal k tomu, ať hrajeme stále stejně, hlavně pak trpělivě,“ uvedl Keluc. To se podařilo, Kostelec totiž navýšil na 2:0. „Byl to gól jako na Silvestra, Grulich poslal na bránu, měl skočit brankáři do rukou. Ale odrazil se o drn úplně jinam a byl z toho gól. Za to gólman vůbec nemohl, pak jim navíc třikrát chytil tutovku,“ vypočítal Lubomír Keluc. Jeho tým nakonec zvítězil právě poměrem 2:0. A připsal si důležité tři body. „Bylo to zasloužené vítězství. Zápas byl hodně ovlivněný terénem, nemohli jsme si hrát na bůhvíjaké fotbalisty. Při takovém hřišti se musí hrát jednoduchý fotbal,“ zhodnotil Lubomír Keluc. Kaňkou na zápase ale nebyl ani tak terén, jako zranění. „Mrzí mě, že se zranil Pinkal, má prošlápnutý kotník. Je to velká škoda a smůla,“ zmínil trenér Kostelce.

FC Kostelec na Hané

FK Mohelnice
2:0 (1:0)

Branky: 4. Preisler, 63. L. Grulich. Rozhodčí: Kundrát – Votava, Štětka. Žluté karty: 22. Lužný, 33. Hruban – 49. Bača, 78. Urbášek. Diváci: 135.

Sestava Kostelce na Hané: Vítek – Fink (46. Pavlíček), Fajstl, Lužný, L. Grulich – Hruban (90. Holoubek), Kořenovský, Ondroušek, M. Škrabal, Skalník (78. D. Škrabal) – Preisler. Trenér: Lubomír Keluc

„Na těžkém terénu bylo jasné, že rozhodne první branka.“

Lubomír Keluc, trenér FC Kostelec na Hané

Konice padla už v prvním poločase

Krutou porážku museli o víkendu skousnout v Konici. Tým kouče Petra Ullmanna obdržel hned šest branek, když sám dokázal vstřelit dvě. Rozhodnuto už bylo prakticky v prvním poločase, Jeseník se trefil čtyřikrát. Konice tak nedokázala navázat na předešlý plný bodový zisk, který se jí podařil hned zkraje jara.

Konici se nepovedl už úvod zápasu. Než se tým nadál, už prohrával. „Výsledek je pro nás možná až příliš krutý,“ řekl kouč Konice Petr Ullmann. A pokračoval: „Jeseník ukázal vysokou kvalitu. A jeho hráči výbornou kondici,“ ocenil soupeře. První půle přinesla hned čtyři góly, všechny v bráně Konice. „V prvním poločase jsme dostali lekci z produktivity. Ze čtyř pěti šancí dal soupeř čtyři góly. My měli dost možností, ve druhé minutě mohl Kamený využít odkopu brankáře, za stavu 1:0 jej pak osamoceného vychytal brankář,“ pověděl Ullmann. Zmínil rovněž, co byl podle něj rozhodujícím momentem. „Dorazil nás gól v nastavení.“ V kabině pochopitelně nebylo o přestávce veselo. „Nálada byla hodně skleslá. Nekáral jsem ale hráče tolik, byli už fakt hodně skleslí a dole. Řekli jsme si, že první půli zkusíme hodit za hlavu,“ řekl k dění mezi poločasy. Ten druhý už Konice zremizovala. „Druhý poločas už snesl nějaká měřítka. Prosadili jsme se ze standardních situací, soupeř po důrazu. Ke konci jsme to otevřeli a dostali jsme další gól z brejku,“ řekl ke zbylým brankám. Na závěr pak přišel se shrnutím. „Zápas to byl nepovedený. Jeseník prokázal kvalitu a ukázal, proč je v tabulce tam, kde je. V utkání jsme tahali za kratší konec. A dostali jsme facku,“ odtušil Petr Ullmann.

Konice

Jeseník
2:6 (0:4)

Branky: 61. F. Drešr, 83. Bílý – 11. Samuel Planý, 20. Bříza, 38. Kysela, 45+1. Matěj Planý, 67. Macura, 86. Michal Bráblík. Rozhodčí: Winkler – Sedláček, Hrbáček. Žluté karty: 12. Cibulka, 29. J. Krása, 43. Kořenovský – 39. Martin Bráblík, 79. Michal Bráblík, 84. Cekuras. Diváci: 90.

Sestava Konice: Snášel – Blaha (69. R. Krása), Bílý, F. Drešr (69. M. Drešr), Plajner (25. Kořenovský) – Pospíšil (25. J. Krása), P. Krása, Širůček, F. Škrabal – Kamený (69. Mrňka), Cibulka. Trenér: Petr Ullmann.

„Výsledek je pro nás možná až příliš krutý.“

Petr Ullmann, trenér TJ Sokol Konice

Derby Čechovic s Lipovou branky nepřineslo

Bez branek, ne však bez zajímavých momentů. Takové bylo derby v Lipové, kam zavítaly o víkendu Čechovice. Podobně jako jinde, i zde se hrálo na těžkém terénu. Což obecně hře příliš nepřidá. Tentokrát to nijak nepomohlo ani produktivitě týmů. Ty si sice oba šance vytvořily, v branky se jim je ale přetavit nepovedlo…

K utkání se po jeho konci vyjádřili oba trenéři. A oba jej viděli v některých věcech podobně. Třeba terén. Jak čechovický Lukáš Koláček, tak lipovský Pavel Růžička se shodli, že byl těžký. „Utkání to bylo spíše bojovné, moc fotbalové krásy nepřineslo. Terén byl po dešti hodně těžký. Byl to zápas těžký psychicky i fyzicky,“ komentoval třeba Lukáš Koláček. Po zápase byl napůl zklamaný, napůl spokojený. „Nechci, aby to vyznělo nabubřele, ale ztratili jsme v Lipové dva body,“ řekl ohledně mírného zklamání. Na druhou stranu jej potěšilo chování hráčů. „I když bez vstřelených branek, tak jsou pro mě mí svěřenci vítězové. Nenechali se na rozdíl od domácích strhnout do emocí a soustředili se jen na sebe a svou hru. Jsou borci, že to zvládli,“ ocenil. Pavel Růžička zase srovnával oba týmy. „Šlo o vyrovnané utkání. Soupeř měl možná trochu více šancí, přesto si ale myslím, že dospěl zápas k zasloužené remíze,“ vyjádřil se. I on své svěřence na dálku pochválil. „Rád bych poděkoval celému mužstvu za to, jak k utkání přistoupilo. Pokud bychom měli takový přístup ke každému zápasu, jsme někde jinde,“ okomentoval Růžička. Lukáš Koláček pak zmínil i nějaké šance. Ač totiž zápas skončil bez branek, moc nechybělo, aby nějaká padla. „Nepřesností a zvláštních výroků byla v utkání celá řada. Měli jsme v zápase ale i šance: Halouzka trefil tyč, dobrou možnost měl Muzikant,“ konstatoval čechovický kouč. Jeho tým nyní čeká derby s Kostelcem na Hané, Lipová zamíří do Brodku u Přerova.

Lipová

Čechovice
0:0 (0:0)

Branky: -. Rozhodčí: Svoboda – Chládek, Kreif. Žluté karty: 57. Musil, 78. Hrušák – 74. Muzikant, 90. Lakomý. Diváci: 120.

Sestava Lipové: Holásek – Bokůvka, Machynek, Ráček – Musil (60. Hrušák), Klimeš, Palla, Stryk, Vykopal – Vyhlídal (76. Bačovský), Kosek (89. Šup). Trenér: Pavel Růžička

Sestava Čechovic: Peka – Veselý, Studený, Zelina, Hanák – Muzikant (80. Zatloukal), Lakomý, Novák, Jašíček (80. Haluza) – Šteigl (64. Kopečný), Halouzka (90. Walter). Trenér: Lukáš Koláček.

„Ztratili jsme v Lipové dva body.“

Lukáš Koláček, trenér TJ Sokol Čechovice

„Pokud bychom měli takový přístup ke každému zápasu, jsme někde jinde.“

Pavel Růžička, trenér SK Lipová

PB SCOM krajský přebor muži

18. kolo: Rapotín – Medlov 1:0 (0:0). Branka: 59. Ševčík. Žluté karty: 38. Morong, 72. Max, 74. Kolomazník, 85. Machalický – 63. Kasal, 79. Kuděla * Litovel – Brodek u Přerova 1:1 (0:1). Branky: 77. Jindra – 44. Štěpánek. Žluté karty: 90.+1 Bednář – 43.Glauder, 74. Krátký, 77. Složil, 90.+2 Vařecha * Kostelec na Hané –Mohelnice 1:0 (1:0). Branky: 4. Preisler. Žluté karty: 22. Lužný, 33. Hruban – 49. Bača, 78. Urbášek * Zábřeh – Dolany 2:0 (2:0). Branky: 8. Podhorný, 22. Puchr . Žluté karty: 53. Nízký – 34. Pírek, 43. Korec * Velké Losiny – Lutín 1:1 (0:0). Branky: 84. Uvízl – 90. Koudelka. Žluté karty: 69. Žák – 3. Vymazal * Bohuňovice – Želatovice 0:2 (0:0). Branky: 66. Němec, 69. Čtvrtníček. Žluté karty: 90.+1 Veselský – 32. Čtvrtníček, 33. Koutný * Konice – Jeseník 2:6 (0:4). Branky: 61. Drešr, 83. Bílý – 11. S. Planý, 20. Bříza, 38. Kysela, 45.+1 M.Planý, 67. Macura, 86. Mi.Bráblík. Žluté karty: 12. Cibulka, 29. Krása, 43. Kořenovský – 39.Ma.Bráblík, 79.Mi.Bráblík, 84. Cekuras * Lipová – Čechovice 0:0. Žluté karty: 57. Musil, 78. Hrušák – 74. Muzikant, 90.Lakomý.

1          Jeseník 18        10        5          3          38:22    35

2          Čechovice        18        10        4          4          38:19    34

3          Brodek u Přerova          18        10        4          4          35:24    34

4          Kostelec na Hané          18        9          7          2          26:17    34

5          Medlov 18        8          7          3          32:20    31

6          Želatovice         18        9          2          7          34:31    29

7          Velké Losiny     18        8          5          5          35:33    29

8          Lipová  18        6          6          6          30:21    24

9          Zábřeh  18        6          5          7          32:34    23

10        Konice  18        7          2          9          29:35    23

11        Dolany  18        6          4          8          23:29    22

12        Bohuňovice       18        5          4          9          22:35    19

13        MOHELNICE    18        5          3          10        28:33    18

14        LITOVEL          18        4          6          8          19:31    18

15        TJ Jiskra Rapotín          18        3          4          11        22:35    13

16        TJ Sigma Lutín 18        2          4          12        21:45    10