Pátý mužský turnaj kariéry vyhrál v Trnavě sedmnáctiletý Jakub Menšík. Prostějovský mladík během akce kategorie ITF M25 neztratil ani pátý set a ve finále porazil o sedm let staršího Švéda Karla Friberga po setech 7:6, 6:3.

„Mám za sebou náročný týden. Byl to můj druhý turnaj po delší pauze, kdy jsem byl trochu déle mimo. Kondičně jsem se sice cítil skvěle, protože jsme dělali kondiční přípravu, ale zase bylo na těle vidět, že jsem dlouho neměl zápasový rytmus, takže ke konci tam už nějaké bolístky byly,“ hodnotil turnaj Menšík.

Hráč TK Agrofert Prostějov prošel turnajem beze ztráty setu. Po hladkých výhrách nad Mikolajem Lisem, Davidem Pichlerem a domácím Lukášem Pokorným jej až v semifinále čekalo trochu náročnější utkání. Turka Yankiho Erela ale porazil ve dvou tiebreacích a mohl se těšit na finálový souboj se Švédem Fribergem, který byl hodně vyrovnaný. V první sadě Menšík odvrátil dva setboly, v té druhé rozhodl jediný brejk.

„Finále bylo nejnáročnější. Soupeř měl obrovskou kvalitu a bylo to vidět hned v úvodu utkání. Bylo strašně těžké si podržet servis, ještě těžší hrát na returnu. Byl všude, nedal mi nic zadarmo a kousal za každého stavu. O to má vítězství větší cenu,“ těšilo Menšíka, který si opět vylepší své kariérní maximum. Měl by se posunout do horní poloviny čtvrté světové stovky.

MUŽI

Miami – ATP Tour

Dvouhra – 3. kolo: Lehečka – Chačanov (14-Rusko) 2:6, 4:6.

San Remo – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva – Cecchinato (2-Itálie) 6:4, 6:4. 2. kolo: Kopřiva – Cobolli (Itálie) 6:3, 6:1. Čtvrtfinále: Kopřiva – Mager (Itálie) 6:4, 6:3. Semifinále: Kopřiva – Van Assche (5-Francie) 6:7, 2:6

Lille – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Kolář (7) – Sačko (Ukrajina) 1:6, 0:6.

Girona – ITF challenger:

Dvouhra – 1. kolo: Svrčina – Munar (2-Španělsko) 2:6, 4:6

ŽENY

Miami – WTA Tour:

Dvouhra – 3. kolo: Kvitová (15) – Vekičová (22-Chorvatsko) 6:4, 7:6; Krejčíková (16) – Keysová (19-USA) 7:6, 6:3; Plíšková (17) – Vondroušová 1:6, 2:6; Muchová – Cirsteaová (Rumunsko) 5:7, 1:6. 4. kolo: Kvitová – Gračovová (Rusko) 7:5, 7:6 (7:5); Krejčíková – Sabalenková (2-Bělorusko) 3:6, 2:6. Čtvrtfinále: Kvitová – Alexandrovová (18-Rusko) 6:4, 3:6, 6:3. Semifinále: Kvitová – Cirsteaová (Rumunsko) 7:5, 6:4. Finále: Kvitová – Rybakinová (10-Kazachstán) 7:6, 6:2.