Už i 24. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je minulostí. Prostějovští fotbalisté na něj ale nebudou mít dobré vzpomínky. V neděli dopoledne se totiž utkali s rezervou pražské Sparty. A ta po devadesáti minutách hry slavila. V utkání totoiž měla trvalou ořevahu, kterou po dvou rohových kopech přetavila v góly, aby zaslouženě brala všechny body. Pro tým se pod vedením kouče Michala Šmardy, který mj. za letenský klub hrál i v běm trenérsky působil, se jednalo o první porážku.

Začátek zápasu byl o rozích – po pěti minutách hry kopala Sparta dva a Prostějov jeden. Po prostějovském střílel Bialek, rána mu nesedla. Záhy přidala Sparta další další dva rohové kopy, které ale nevyústily v ohrožení prostějovské branky. Ve 14. minutě mohla přijít šance hostů, Bartolomeu zahrával přímý kop, netrefil však bránu. Volný přímý kop pak Sparta mohla zužitkovat Schánělcem, ale nepodařilo se mu dobře zasáhnout míč. Sparta měla více ze hry a taky dost střílela. Pálil Goljan, zkoušel to Kaštánek. Zatímco pokus slovenského křídelníka ve službách Sparty zneškodnil Vejmola, Kaštánek bránu přestřelil. Následně Vydra kopal volný přímý kop, našel ale pouze připraveného brankáře. V závěru poločasu měl Prostějov namále, Čelůstka se dostal s míčem do vápna a přestřelil. Brzy po něm Okeke ránou z dálky trefil tyč.

Na úvod druhé půle sáhli domácí po dvojím střídání, odešli Čelůstka s Hodoušem, prostor naopak dostali Váňa a Večerka. V 53. minutě mohl skórovat aktivní Goljan, na jeho pokus ještě Vejmola dosáhl, následně už ale změně skóre nezabránil. Schánělec si vyskočil na centr a hlavou uklidil míč do brány – 1:0. Eskáčko brzy nato reagovalo trojím střídáním, odešli Kulig, Rolinek nebo Moučka. Přednost vesměs dostali o něco starší hráči. Hned poté se Vejmola opět činil, pokazil zakončení Kaštánkovi. Po hodině hry měl taky brankář Sparty starosti, dva rohy po sobě musela hasit nejprve obrana a po něm také on. V 70. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Sparta rozehrávala další roh a obrana zapomněla na Kamenoviče – 2:0. V 78. minutě prostějovská obrana dobře zapracovala a nepustila Spartu do zakončení. Následně byl sparťanským trenérem na střídačku odeslán Cissé, chvíli předtím viděl žlutou kartu. V závěru měl Prostějov dvě šance. Koudelka ale posílal míč do brankáře, Chvěja bránu minul zcela.

ÚSTY TRENÉRŮ

Petr JANOUŠEK . AC Sparta Praha „B“

hodnocení kouče nebylo po utkání k dispozici

Michal ŠMARDA – 1.SK Prostějov:

„Myslím si, že domácí vyhráli zaslouženě. Rezerva Sparty byla lepší, celý zápas v pohybu. Měla lepší práci s míčem. Dala nám dva góly ze standardky, což mě mrzí, protože některé situace jsme na poslední chvíli zblokovali nebo uhráli. A pak si necháme dát dva góly ze standardky, když neuhlídáme náběh. Je to velká škoda.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA -24. kolo

AC Sparta Praha „B“ – 1.SK Prostějov

2:0 (0:0)

Branky: 54. Schánělec, 70. Kamenovič. Rozhodčí: Radina – Mojžíš, Černoevič. Žluté karty: 13. Kamenovič, 42. Okeke, 78. Cissé – 38. Gábriš, 68. Gouamene, 89. Blahuta. Diváků: 315

Držení míče: 60 % – 40 %. Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:2. Rohové kopy: 10:4.

Sestava Sparty Praha „B“: Heča – Vydra, Čelůstka (46. Večerka), Kamenović - Hodouš (46. Váňa), Kaštánek, Okeke, D. Horák - Cissé (79. Šilhart), Schánělec (85. Holoubek), Goljan (72. O. Novotný). Trenér: Petr Janoušek

Sestava Prostějova: Vejmola – Bialek, Gábriš, Bolf, Rolinek (61. Vlachovský) - Bartolomeu, M. Mach (73. Blahuta), Moučka (61. Gouamene), Kulig (61. Chvěja) - Koudelka - Malec (82. Karásek). Trenér: Michal Šmarda