Dobré dopoledne, dnes je pondělí 25.9.2017
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během uplynulého školního roku 2016/2017 se děti z prostějovské MŠ Aloise Krále zúčastnily několika výtvarných soutěží. Ve všech se umístily na některém z předních míst.

Největší úspěch zaznamenali ve 43. ročníku soutěže s názvem „Požární ochrana očima dětí“, kterou pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ve které se čtyřletý žáček Lukáš Wichterle ze třídy Koťátka umístil na prvním místě v okresním kole v kategorii mateřských škol (děti mladší 5 let) a získal tak ocenění v republikovém kole, jehož vyhlášení proběhlo v Litoměřicích při příležitosti Hasičských slavností 2017, které se tu opakovaně konají. Lukáš Wichterle se umístil v tomto republikovém kole na druhém místě.
Další úspěšnou malířkou se stala šestiletá Viktoria Deka ze třídy Koťátka, která získala v soutěži pořádané Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Prostějov s názvem „Zelenina plná vitamínů“ v kategorii mateřských škol první místo (kresba a malba) a postoupila tak do celostátního kola, ve kterém získala krásnou třetí příčku.
Mateřská škola Aloise Krále se dále zapojila do výtvarné soutěže „Miss záložka“, pořádané knihkupectvím Kosmas, která byla doprovodnou soutěží ke kampani SČKN „Kniha ti sluší“ a soutěžilo se o nejhezčí záložku do knihy, kterých se nakonec sešlo na 199 kusů. Oceněny byly tyto děti: Radomír Halouzka (7 let), Viktoria Deka (6 let), Lukáš Wichterle (4 roky) ze třídy Koťátka, Leila Polišenská (6 let) ze třídy Sluníčka a Matyáš Výstup (6 let) ze třídy Medvídci.
V soutěži s tematikou podzimní přírody, kterou pořádalo Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov. S názvem „Barvy podzimu“ se na třetím místě umístili šestiletá Adéla Pšeničková a sedmiletý Šimon Urbánek, oba ze třídy Koťátka.
„Děti v naší mateřské škole věnují výtvarným aktivitám denně a s radostí zkoušejí nejrůznější výtvarné techniky a výzvy. V následujícím školním roce se budeme nadále aktivně do soutěží mladých výtvarníků zapojovat. Nejdůležitější je vždy správná motivace a příjemné přátelské pracovní prostředí,“ shodují se učitelky oceněných dětí Simona Navrátilová Smičková a Květoslava Marciánová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • KSČM
 • SPD Okamura
 • Jelínek Svět klobásek
 • Fotbalový turnaj v Kralicích na Hané
 • maier
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Velkolepá akce.

Středeční Burza práce a vzdělání ve Společenském domě v Prostějově i jeho okolí nejenže potěšila, ale dokonce předčila veškerá očekávání. Při svém druhém ročníku zaznamenala ještě vyšší návštěvnost než vloni, i zájem firem a zástupců škol či učilišť. Každý se snažil do svých řad přilákat nové zájemce. 

 

Taková fušeřina!

Není to tak dávno, co magistrát měl obrovské trápení s firmou Skanska, která ani natřikrát nedokázala úspěšně dotáhnout rekonstrukci dlažby před radnicí na náměstí T. G. Masaryka. Když se konečně zdálo, že je chodník v pořádku, uplynulou sobotu se zde propadl pod starším chodcem. Je to vůbec možné?!

Osobnost týdne

KAMILA ŠTĚTAŘOVÁ
39 02 rafaelova copySedmadvacetiletá boubelka z Pivína se minulé úterý zúčastnila finále sooutěže MISS Prima křivky 2017 v Praze. Korunky za vítězství v soutěži, ve které mají prioritu krásné oblé křivky, se sice nedočkala. Výhru však slavila ve vložené soutěži, v níž o nejkrásnější ženě hlasovali uživatelé Facebooku. 

Číslo týdne

69 999 987

Nedejte se zmást, v případě tohoto čísla nejde o jackpot Sportky! Bez třinácti korun rovných sedmdesát milionů korun ale dluží aktuálně občané Prostějově své radnici. Neplatiči mají na magistrátu „sekeru“ především za odvoz odpadu, nájemné a pokuty za dopravní přestupky. 

Výrok týdne

„TAK VELKÝHO

HAJZLA HOLT

NA ZÁDECH

NEODNESU!“

Šofér bagru, který s píchlou pneumatikou

zaparkoval na vyhrazeném parkovišti

před redakcí Večerníku, se takto svérazně

omlouval, že zabírá místo našim vozidlům