Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během uplynulého školního roku 2016/2017 se děti z prostějovské MŠ Aloise Krále zúčastnily několika výtvarných soutěží. Ve všech se umístily na některém z předních míst.

Největší úspěch zaznamenali ve 43. ročníku soutěže s názvem „Požární ochrana očima dětí“, kterou pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ve které se čtyřletý žáček Lukáš Wichterle ze třídy Koťátka umístil na prvním místě v okresním kole v kategorii mateřských škol (děti mladší 5 let) a získal tak ocenění v republikovém kole, jehož vyhlášení proběhlo v Litoměřicích při příležitosti Hasičských slavností 2017, které se tu opakovaně konají. Lukáš Wichterle se umístil v tomto republikovém kole na druhém místě.
Další úspěšnou malířkou se stala šestiletá Viktoria Deka ze třídy Koťátka, která získala v soutěži pořádané Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Prostějov s názvem „Zelenina plná vitamínů“ v kategorii mateřských škol první místo (kresba a malba) a postoupila tak do celostátního kola, ve kterém získala krásnou třetí příčku.
Mateřská škola Aloise Krále se dále zapojila do výtvarné soutěže „Miss záložka“, pořádané knihkupectvím Kosmas, která byla doprovodnou soutěží ke kampani SČKN „Kniha ti sluší“ a soutěžilo se o nejhezčí záložku do knihy, kterých se nakonec sešlo na 199 kusů. Oceněny byly tyto děti: Radomír Halouzka (7 let), Viktoria Deka (6 let), Lukáš Wichterle (4 roky) ze třídy Koťátka, Leila Polišenská (6 let) ze třídy Sluníčka a Matyáš Výstup (6 let) ze třídy Medvídci.
V soutěži s tematikou podzimní přírody, kterou pořádalo Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov. S názvem „Barvy podzimu“ se na třetím místě umístili šestiletá Adéla Pšeničková a sedmiletý Šimon Urbánek, oba ze třídy Koťátka.
„Děti v naší mateřské škole věnují výtvarným aktivitám denně a s radostí zkoušejí nejrůznější výtvarné techniky a výzvy. V následujícím školním roce se budeme nadále aktivně do soutěží mladých výtvarníků zapojovat. Nejdůležitější je vždy správná motivace a příjemné přátelské pracovní prostředí,“ shodují se učitelky oceněných dětí Simona Navrátilová Smičková a Květoslava Marciánová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově