Dobrý večer, dnes je pátek 28.7.2017
svátek slaví Viktor,
zítra Marta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během uplynulého školního roku 2016/2017 se děti z prostějovské MŠ Aloise Krále zúčastnily několika výtvarných soutěží. Ve všech se umístily na některém z předních míst.

Největší úspěch zaznamenali ve 43. ročníku soutěže s názvem „Požární ochrana očima dětí“, kterou pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ve které se čtyřletý žáček Lukáš Wichterle ze třídy Koťátka umístil na prvním místě v okresním kole v kategorii mateřských škol (děti mladší 5 let) a získal tak ocenění v republikovém kole, jehož vyhlášení proběhlo v Litoměřicích při příležitosti Hasičských slavností 2017, které se tu opakovaně konají. Lukáš Wichterle se umístil v tomto republikovém kole na druhém místě.
Další úspěšnou malířkou se stala šestiletá Viktoria Deka ze třídy Koťátka, která získala v soutěži pořádané Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Prostějov s názvem „Zelenina plná vitamínů“ v kategorii mateřských škol první místo (kresba a malba) a postoupila tak do celostátního kola, ve kterém získala krásnou třetí příčku.
Mateřská škola Aloise Krále se dále zapojila do výtvarné soutěže „Miss záložka“, pořádané knihkupectvím Kosmas, která byla doprovodnou soutěží ke kampani SČKN „Kniha ti sluší“ a soutěžilo se o nejhezčí záložku do knihy, kterých se nakonec sešlo na 199 kusů. Oceněny byly tyto děti: Radomír Halouzka (7 let), Viktoria Deka (6 let), Lukáš Wichterle (4 roky) ze třídy Koťátka, Leila Polišenská (6 let) ze třídy Sluníčka a Matyáš Výstup (6 let) ze třídy Medvídci.
V soutěži s tematikou podzimní přírody, kterou pořádalo Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov. S názvem „Barvy podzimu“ se na třetím místě umístili šestiletá Adéla Pšeničková a sedmiletý Šimon Urbánek, oba ze třídy Koťátka.
„Děti v naší mateřské škole věnují výtvarným aktivitám denně a s radostí zkoušejí nejrůznější výtvarné techniky a výzvy. V následujícím školním roce se budeme nadále aktivně do soutěží mladých výtvarníků zapojovat. Nejdůležitější je vždy správná motivace a příjemné přátelské pracovní prostředí,“ shodují se učitelky oceněných dětí Simona Navrátilová Smičková a Květoslava Marciánová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Navos farm
  • Hestego
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Kterou z politických stran byste v létě 2017 volili?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Postup eskáčka.

 Fotbalisté 1.SK Prostějov sice v přípravě doposud jen prohrávali, ale první soutěžní prověrku zvládli na výbornou. Na půdě Mohelnice vyhráli první kolo MOL Cupu 3:1, takže se svěřenci nového kouče Oldřicha Machaly mohou těšit na středeční los druhého dějství tuzemského poháru.

 

Zbavit se psa utopením?

Tohle může udělat jenom magor! Policisté vyšetřují drastický případ ze Ptení, kde majitel hodil psa do hluboké studny. Hasičům se ho sice podařilo vytáhnout, ovšem zvíře delší pobyt ve studené vodě nepřežilo. Proč to muž udělal, není dosud známo, vyšetřovatelé na otázky neodpovídají.

Osobnost týdne

TOMÁŠ SOMR
Jako neodmyslitelná součást a duše mezinárodního festivalu Keltská noc připravil i letos vynikající podívanou. Do kempu Žralok se o uplynulém víkendu sjely na dva tisíce fanoušků výborné muziky, starých keltských řemesel a fantastického jídla i pití. Prostě akce mezinárodního rozměru.


30 somr

Číslo týdne

11


Průtrž mračen z pondělí 10. července zanechala v Prostějově ještě větší škody, než se na první pohled zdálo. Proudy vody totiž také zdržely stavební práce při rekonstrukci náměstí Spojenců. Firma tak magistrátu ohlásila, že doba rekonstrukce se letos protáhne o jedenáct dní.

Výrok týdne

„JEDNEJTE RYCHLE, ODLÉTÁM NA ALJAŠKU!“


Lidovec Petr Kousal byl při jednání
zastupitelstva nervózní, v kapse ho
totiž hřály letenky na dovolenou...