Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během uplynulého školního roku 2016/2017 se děti z prostějovské MŠ Aloise Krále zúčastnily několika výtvarných soutěží. Ve všech se umístily na některém z předních míst.

Největší úspěch zaznamenali ve 43. ročníku soutěže s názvem „Požární ochrana očima dětí“, kterou pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ve které se čtyřletý žáček Lukáš Wichterle ze třídy Koťátka umístil na prvním místě v okresním kole v kategorii mateřských škol (děti mladší 5 let) a získal tak ocenění v republikovém kole, jehož vyhlášení proběhlo v Litoměřicích při příležitosti Hasičských slavností 2017, které se tu opakovaně konají. Lukáš Wichterle se umístil v tomto republikovém kole na druhém místě.
Další úspěšnou malířkou se stala šestiletá Viktoria Deka ze třídy Koťátka, která získala v soutěži pořádané Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Prostějov s názvem „Zelenina plná vitamínů“ v kategorii mateřských škol první místo (kresba a malba) a postoupila tak do celostátního kola, ve kterém získala krásnou třetí příčku.
Mateřská škola Aloise Krále se dále zapojila do výtvarné soutěže „Miss záložka“, pořádané knihkupectvím Kosmas, která byla doprovodnou soutěží ke kampani SČKN „Kniha ti sluší“ a soutěžilo se o nejhezčí záložku do knihy, kterých se nakonec sešlo na 199 kusů. Oceněny byly tyto děti: Radomír Halouzka (7 let), Viktoria Deka (6 let), Lukáš Wichterle (4 roky) ze třídy Koťátka, Leila Polišenská (6 let) ze třídy Sluníčka a Matyáš Výstup (6 let) ze třídy Medvídci.
V soutěži s tematikou podzimní přírody, kterou pořádalo Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov. S názvem „Barvy podzimu“ se na třetím místě umístili šestiletá Adéla Pšeničková a sedmiletý Šimon Urbánek, oba ze třídy Koťátka.
„Děti v naší mateřské škole věnují výtvarným aktivitám denně a s radostí zkoušejí nejrůznější výtvarné techniky a výzvy. V následujícím školním roce se budeme nadále aktivně do soutěží mladých výtvarníků zapojovat. Nejdůležitější je vždy správná motivace a příjemné přátelské pracovní prostředí,“ shodují se učitelky oceněných dětí Simona Navrátilová Smičková a Květoslava Marciánová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem