Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Proti slunečnímu žáru jsou i hasiči bezmocní. To se až krutým způsobem potvrdilo uplynulou sobotu, na kterou SDH Určice a místní Společenství zábavy Domeček připravilo třetí ročník Určických her. Na odpoledne plné soutěžení a zábavy bohužel dorazila jen hrstka místních. Hlavní příčinou malé návštěvnosti přitom nepochybně bylo tropické počasí, které spíše než do prostředí „Starého hřiště“ lákalo kamkoliv k vodě...

PROSTĚJOVSKÝ Večerník však u akce nechyběl. 
Pro účastníky Určických her bylo připraveno celkem devět stanovišť, na nichž si mohli soutěžící vyzkoušet například rozmotávání hadic, přeskakování pneumatik, střelbu z pušky či držení pivních půllitrů v natažených rukách. Celé sobotní odpoledne zpestřila i návštěva olomouckých vojáků, kteří dorazili s obrovským náklaďákem a návštěvníkům předvedli ukázky výstroje.
Navzdory zajímavému programu si do areálu našlo cestu jen několik rodin s dětmi, které si mohly jednotlivé disciplíny vyzkoušet. Samotná soutěž však byla určena dospělým, mezi nimiž se našla pouze čtveřice odvážných. Kuriózní přitom bylo, že jedním ze dvou mužských účastníků byl Simone Iobizzi z Itálie, který do Určic se svojí rodinou pravidelně jezdí na dovolenou.
Sympatickému Italovi úporná vedra očividně nevadila, přesto jej nakonec porazil Peter Šianský, jehož manželka Jitka zase zvítězila mezi ženami. „Na prvním ročníku soutěžilo asi třicet lidí, loni dvojnásobek a letos jsme doufali, že se tento počet opět zvýší. Co ovšem můžeme dělat, počasí zkrátka neovlivníme. Přemýšlíme však o změně termínu. Příští rok akci uspořádáme buď koncem srpna, nebo začátkem září,“ pokrčila rameny jedna z pořádajících hasiček Eva Sosíková, která je zároveň i členkou Společenství zábavy Domeček. To na svých akcích vybírá dobrovolné vstupné, jež následně putuje na charitativní účely. „Dosud jsme takto věnovali třiašedesát tisíc korun, letos už máme na stejné účely připraveno dalších více jak čtrnáct tisícn,“ zmínila se Sosíková.
Mezi nejoblíbenější akce Domečku nepochybně patří Pálení čarodějnic či Uspávání broučků. „Loni na lampionový průvod i s dětmi vyrazila spousta lidí. Následně zcela zaplnili naši tělocvičnu. Sehráli jsme jim pohádku O paní zimě, tentokrát již připravujeme příběh O sluneční paní a temné královně,“ navnadila Eva Sosíková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla