Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Proti slunečnímu žáru jsou i hasiči bezmocní. To se až krutým způsobem potvrdilo uplynulou sobotu, na kterou SDH Určice a místní Společenství zábavy Domeček připravilo třetí ročník Určických her. Na odpoledne plné soutěžení a zábavy bohužel dorazila jen hrstka místních. Hlavní příčinou malé návštěvnosti přitom nepochybně bylo tropické počasí, které spíše než do prostředí „Starého hřiště“ lákalo kamkoliv k vodě...

PROSTĚJOVSKÝ Večerník však u akce nechyběl. 
Pro účastníky Určických her bylo připraveno celkem devět stanovišť, na nichž si mohli soutěžící vyzkoušet například rozmotávání hadic, přeskakování pneumatik, střelbu z pušky či držení pivních půllitrů v natažených rukách. Celé sobotní odpoledne zpestřila i návštěva olomouckých vojáků, kteří dorazili s obrovským náklaďákem a návštěvníkům předvedli ukázky výstroje.
Navzdory zajímavému programu si do areálu našlo cestu jen několik rodin s dětmi, které si mohly jednotlivé disciplíny vyzkoušet. Samotná soutěž však byla určena dospělým, mezi nimiž se našla pouze čtveřice odvážných. Kuriózní přitom bylo, že jedním ze dvou mužských účastníků byl Simone Iobizzi z Itálie, který do Určic se svojí rodinou pravidelně jezdí na dovolenou.
Sympatickému Italovi úporná vedra očividně nevadila, přesto jej nakonec porazil Peter Šianský, jehož manželka Jitka zase zvítězila mezi ženami. „Na prvním ročníku soutěžilo asi třicet lidí, loni dvojnásobek a letos jsme doufali, že se tento počet opět zvýší. Co ovšem můžeme dělat, počasí zkrátka neovlivníme. Přemýšlíme však o změně termínu. Příští rok akci uspořádáme buď koncem srpna, nebo začátkem září,“ pokrčila rameny jedna z pořádajících hasiček Eva Sosíková, která je zároveň i členkou Společenství zábavy Domeček. To na svých akcích vybírá dobrovolné vstupné, jež následně putuje na charitativní účely. „Dosud jsme takto věnovali třiašedesát tisíc korun, letos už máme na stejné účely připraveno dalších více jak čtrnáct tisícn,“ zmínila se Sosíková.
Mezi nejoblíbenější akce Domečku nepochybně patří Pálení čarodějnic či Uspávání broučků. „Loni na lampionový průvod i s dětmi vyrazila spousta lidí. Následně zcela zaplnili naši tělocvičnu. Sehráli jsme jim pohádku O paní zimě, tentokrát již připravujeme příběh O sluneční paní a temné královně,“ navnadila Eva Sosíková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném