Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Proti slunečnímu žáru jsou i hasiči bezmocní. To se až krutým způsobem potvrdilo uplynulou sobotu, na kterou SDH Určice a místní Společenství zábavy Domeček připravilo třetí ročník Určických her. Na odpoledne plné soutěžení a zábavy bohužel dorazila jen hrstka místních. Hlavní příčinou malé návštěvnosti přitom nepochybně bylo tropické počasí, které spíše než do prostředí „Starého hřiště“ lákalo kamkoliv k vodě...

PROSTĚJOVSKÝ Večerník však u akce nechyběl. 
Pro účastníky Určických her bylo připraveno celkem devět stanovišť, na nichž si mohli soutěžící vyzkoušet například rozmotávání hadic, přeskakování pneumatik, střelbu z pušky či držení pivních půllitrů v natažených rukách. Celé sobotní odpoledne zpestřila i návštěva olomouckých vojáků, kteří dorazili s obrovským náklaďákem a návštěvníkům předvedli ukázky výstroje.
Navzdory zajímavému programu si do areálu našlo cestu jen několik rodin s dětmi, které si mohly jednotlivé disciplíny vyzkoušet. Samotná soutěž však byla určena dospělým, mezi nimiž se našla pouze čtveřice odvážných. Kuriózní přitom bylo, že jedním ze dvou mužských účastníků byl Simone Iobizzi z Itálie, který do Určic se svojí rodinou pravidelně jezdí na dovolenou.
Sympatickému Italovi úporná vedra očividně nevadila, přesto jej nakonec porazil Peter Šianský, jehož manželka Jitka zase zvítězila mezi ženami. „Na prvním ročníku soutěžilo asi třicet lidí, loni dvojnásobek a letos jsme doufali, že se tento počet opět zvýší. Co ovšem můžeme dělat, počasí zkrátka neovlivníme. Přemýšlíme však o změně termínu. Příští rok akci uspořádáme buď koncem srpna, nebo začátkem září,“ pokrčila rameny jedna z pořádajících hasiček Eva Sosíková, která je zároveň i členkou Společenství zábavy Domeček. To na svých akcích vybírá dobrovolné vstupné, jež následně putuje na charitativní účely. „Dosud jsme takto věnovali třiašedesát tisíc korun, letos už máme na stejné účely připraveno dalších více jak čtrnáct tisícn,“ zmínila se Sosíková.
Mezi nejoblíbenější akce Domečku nepochybně patří Pálení čarodějnic či Uspávání broučků. „Loni na lampionový průvod i s dětmi vyrazila spousta lidí. Následně zcela zaplnili naši tělocvičnu. Sehráli jsme jim pohádku O paní zimě, tentokrát již připravujeme příběh O sluneční paní a temné královně,“ navnadila Eva Sosíková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...