Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: „ Tak už nám dokonce i vysvitlo sluníčko. A jestli ho nevidíte, zkuste si ho alespoň trošku představit,“ žertoval během včerejšího deštivého odpoledne oblíbený moderátor festivalu Karel Hegner. Počasí sice Vřesovanům letos moc nevyšlo, ale ani to přes sto zarytých fanoušků dechové hudby od jejich návštěvy neodradilo. Večerník byl nedělní mimořádné události na stopě.

Festival Pod hanáckým nebem se uplynulou neděli uskutečnil již podeváté. O jeho vzrůstající oblíbenosti svědčí i počet návštěvníků, kteří se rozhodli přijít i navzdory špatnému počasí.

Naštěstí to měli organizátoři dobře vymyšlené. V areálu vřesovického zámku postavili dva velké stany s posezením, pod kterými se návštěvníci pohodlně ukryli před nepříjemným deštěm.  
„No, co jsem říkal, už jsem to sluníčko dokonce přivolal,“ chlácholil diváky Karel Hegner, když se mraky na malou chvíli rozestoupili. „Jako první nám zazpívá domácí kapela Vřesovanka,“ vyhlásil. Ani mrholení a mokrý taneční parket neodradil dva odvážlivce, kteří sice museli používat deštník, ale i tak si ho náramně užili. „Vidím, že jako každý rok, tito dva roztančí parket jako první,“ smál se moderátor. A měl pravdu, parket se již brzy zaplnil dalšími páry.
Kapela Vřesovanka je u místních velmi oblíbená. Netrvalo dlouho a většina z přítomných si broukala známé lidové texty. Že dechovka není jen pro ty starší, dokázalo už jen pouhé složení souboru. Hlavní zpěvačky měly obě přes dvacet let. A to nebylo výjimkou ani v ostatních kapelách. I mezi diváky se našli mladí příznivci dechové hudby a typické hanácké kuchyně. K občerstvení tu byly hanácké vdolky, slivovice i pivo. „Vás už jsem dlouho neviděl. To jsou švestky od Litovla?“ ukazoval moderátor na igelitový sáček. „ No, tak já si ho vezmu, nás je doma hodně. Ne, dobře, tak jenom dvě,“ vzal si švestky a pospíchal si je sníst do zákulisí. „Musím říct, že jsou výborné. A teď si dáme další skladbu,“ prohlásil Hegner, který celé odpoledne diváky bavil svým vtipkováním.
Jako druhá zahrála pro tanec i poslech kapela Šardičanka. V Šardičance zpívají a hrají jen mladí, zřejmě proto měla narozdíl od Vřesovanky tradiční kroje přeměněné do modernější verze. Děvčata měla dokonce sukně končící nad koleny. Třetí v pořadí se návštěvníkům představila Trnkovjanka z Kašavy, která je oblíbená i u mladých posluchačů a která tradiční lidové písně zpívá už patnáctým rokem. O padesát let starší soubor Maguranka pochází ze Slovenska a ve Vřesovicích uzavřel svým vystoupením devátý ročník akce Pod hanáckým nebem.
„Tuto akci mám moc ráda, letos jsem tu už po páté, a i kdyby trakaře padaly, tak si ji ujít nenechám ani příští rok,“ prozradila Večerníku paní Květa. Podle atmosféry, která na festivalu panovala, tento ročník rozhodně nebyl poslední. Posluchači dechové hudby se tak už mohou těšit, co přinese ten příští kulatý desátý ročník.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 perless 2017-08-09 22:21
A na centrální rynk si místní establishment dál zve "Hudební masakry"
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě