Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: „ Tak už nám dokonce i vysvitlo sluníčko. A jestli ho nevidíte, zkuste si ho alespoň trošku představit,“ žertoval během včerejšího deštivého odpoledne oblíbený moderátor festivalu Karel Hegner. Počasí sice Vřesovanům letos moc nevyšlo, ale ani to přes sto zarytých fanoušků dechové hudby od jejich návštěvy neodradilo. Večerník byl nedělní mimořádné události na stopě.

Festival Pod hanáckým nebem se uplynulou neděli uskutečnil již podeváté. O jeho vzrůstající oblíbenosti svědčí i počet návštěvníků, kteří se rozhodli přijít i navzdory špatnému počasí.

Naštěstí to měli organizátoři dobře vymyšlené. V areálu vřesovického zámku postavili dva velké stany s posezením, pod kterými se návštěvníci pohodlně ukryli před nepříjemným deštěm.  
„No, co jsem říkal, už jsem to sluníčko dokonce přivolal,“ chlácholil diváky Karel Hegner, když se mraky na malou chvíli rozestoupili. „Jako první nám zazpívá domácí kapela Vřesovanka,“ vyhlásil. Ani mrholení a mokrý taneční parket neodradil dva odvážlivce, kteří sice museli používat deštník, ale i tak si ho náramně užili. „Vidím, že jako každý rok, tito dva roztančí parket jako první,“ smál se moderátor. A měl pravdu, parket se již brzy zaplnil dalšími páry.
Kapela Vřesovanka je u místních velmi oblíbená. Netrvalo dlouho a většina z přítomných si broukala známé lidové texty. Že dechovka není jen pro ty starší, dokázalo už jen pouhé složení souboru. Hlavní zpěvačky měly obě přes dvacet let. A to nebylo výjimkou ani v ostatních kapelách. I mezi diváky se našli mladí příznivci dechové hudby a typické hanácké kuchyně. K občerstvení tu byly hanácké vdolky, slivovice i pivo. „Vás už jsem dlouho neviděl. To jsou švestky od Litovla?“ ukazoval moderátor na igelitový sáček. „ No, tak já si ho vezmu, nás je doma hodně. Ne, dobře, tak jenom dvě,“ vzal si švestky a pospíchal si je sníst do zákulisí. „Musím říct, že jsou výborné. A teď si dáme další skladbu,“ prohlásil Hegner, který celé odpoledne diváky bavil svým vtipkováním.
Jako druhá zahrála pro tanec i poslech kapela Šardičanka. V Šardičance zpívají a hrají jen mladí, zřejmě proto měla narozdíl od Vřesovanky tradiční kroje přeměněné do modernější verze. Děvčata měla dokonce sukně končící nad koleny. Třetí v pořadí se návštěvníkům představila Trnkovjanka z Kašavy, která je oblíbená i u mladých posluchačů a která tradiční lidové písně zpívá už patnáctým rokem. O padesát let starší soubor Maguranka pochází ze Slovenska a ve Vřesovicích uzavřel svým vystoupením devátý ročník akce Pod hanáckým nebem.
„Tuto akci mám moc ráda, letos jsem tu už po páté, a i kdyby trakaře padaly, tak si ji ujít nenechám ani příští rok,“ prozradila Večerníku paní Květa. Podle atmosféry, která na festivalu panovala, tento ročník rozhodně nebyl poslední. Posluchači dechové hudby se tak už mohou těšit, co přinese ten příští kulatý desátý ročník.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 perless 2017-08-09 22:21
A na centrální rynk si místní establishment dál zve "Hudební masakry"
Citovat
  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...