Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: „ Tak už nám dokonce i vysvitlo sluníčko. A jestli ho nevidíte, zkuste si ho alespoň trošku představit,“ žertoval během včerejšího deštivého odpoledne oblíbený moderátor festivalu Karel Hegner. Počasí sice Vřesovanům letos moc nevyšlo, ale ani to přes sto zarytých fanoušků dechové hudby od jejich návštěvy neodradilo. Večerník byl nedělní mimořádné události na stopě.

Festival Pod hanáckým nebem se uplynulou neděli uskutečnil již podeváté. O jeho vzrůstající oblíbenosti svědčí i počet návštěvníků, kteří se rozhodli přijít i navzdory špatnému počasí.

Naštěstí to měli organizátoři dobře vymyšlené. V areálu vřesovického zámku postavili dva velké stany s posezením, pod kterými se návštěvníci pohodlně ukryli před nepříjemným deštěm.  
„No, co jsem říkal, už jsem to sluníčko dokonce přivolal,“ chlácholil diváky Karel Hegner, když se mraky na malou chvíli rozestoupili. „Jako první nám zazpívá domácí kapela Vřesovanka,“ vyhlásil. Ani mrholení a mokrý taneční parket neodradil dva odvážlivce, kteří sice museli používat deštník, ale i tak si ho náramně užili. „Vidím, že jako každý rok, tito dva roztančí parket jako první,“ smál se moderátor. A měl pravdu, parket se již brzy zaplnil dalšími páry.
Kapela Vřesovanka je u místních velmi oblíbená. Netrvalo dlouho a většina z přítomných si broukala známé lidové texty. Že dechovka není jen pro ty starší, dokázalo už jen pouhé složení souboru. Hlavní zpěvačky měly obě přes dvacet let. A to nebylo výjimkou ani v ostatních kapelách. I mezi diváky se našli mladí příznivci dechové hudby a typické hanácké kuchyně. K občerstvení tu byly hanácké vdolky, slivovice i pivo. „Vás už jsem dlouho neviděl. To jsou švestky od Litovla?“ ukazoval moderátor na igelitový sáček. „ No, tak já si ho vezmu, nás je doma hodně. Ne, dobře, tak jenom dvě,“ vzal si švestky a pospíchal si je sníst do zákulisí. „Musím říct, že jsou výborné. A teď si dáme další skladbu,“ prohlásil Hegner, který celé odpoledne diváky bavil svým vtipkováním.
Jako druhá zahrála pro tanec i poslech kapela Šardičanka. V Šardičance zpívají a hrají jen mladí, zřejmě proto měla narozdíl od Vřesovanky tradiční kroje přeměněné do modernější verze. Děvčata měla dokonce sukně končící nad koleny. Třetí v pořadí se návštěvníkům představila Trnkovjanka z Kašavy, která je oblíbená i u mladých posluchačů a která tradiční lidové písně zpívá už patnáctým rokem. O padesát let starší soubor Maguranka pochází ze Slovenska a ve Vřesovicích uzavřel svým vystoupením devátý ročník akce Pod hanáckým nebem.
„Tuto akci mám moc ráda, letos jsem tu už po páté, a i kdyby trakaře padaly, tak si ji ujít nenechám ani příští rok,“ prozradila Večerníku paní Květa. Podle atmosféry, která na festivalu panovala, tento ročník rozhodně nebyl poslední. Posluchači dechové hudby se tak už mohou těšit, co přinese ten příští kulatý desátý ročník.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 perless 2017-08-09 22:21
A na centrální rynk si místní establishment dál zve "Hudební masakry"
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově