Dobré ráno, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO: „ Tak už nám dokonce i vysvitlo sluníčko. A jestli ho nevidíte, zkuste si ho alespoň trošku představit,“ žertoval během včerejšího deštivého odpoledne oblíbený moderátor festivalu Karel Hegner. Počasí sice Vřesovanům letos moc nevyšlo, ale ani to přes sto zarytých fanoušků dechové hudby od jejich návštěvy neodradilo. Večerník byl nedělní mimořádné události na stopě.

Festival Pod hanáckým nebem se uplynulou neděli uskutečnil již podeváté. O jeho vzrůstající oblíbenosti svědčí i počet návštěvníků, kteří se rozhodli přijít i navzdory špatnému počasí.

Naštěstí to měli organizátoři dobře vymyšlené. V areálu vřesovického zámku postavili dva velké stany s posezením, pod kterými se návštěvníci pohodlně ukryli před nepříjemným deštěm.  
„No, co jsem říkal, už jsem to sluníčko dokonce přivolal,“ chlácholil diváky Karel Hegner, když se mraky na malou chvíli rozestoupili. „Jako první nám zazpívá domácí kapela Vřesovanka,“ vyhlásil. Ani mrholení a mokrý taneční parket neodradil dva odvážlivce, kteří sice museli používat deštník, ale i tak si ho náramně užili. „Vidím, že jako každý rok, tito dva roztančí parket jako první,“ smál se moderátor. A měl pravdu, parket se již brzy zaplnil dalšími páry.
Kapela Vřesovanka je u místních velmi oblíbená. Netrvalo dlouho a většina z přítomných si broukala známé lidové texty. Že dechovka není jen pro ty starší, dokázalo už jen pouhé složení souboru. Hlavní zpěvačky měly obě přes dvacet let. A to nebylo výjimkou ani v ostatních kapelách. I mezi diváky se našli mladí příznivci dechové hudby a typické hanácké kuchyně. K občerstvení tu byly hanácké vdolky, slivovice i pivo. „Vás už jsem dlouho neviděl. To jsou švestky od Litovla?“ ukazoval moderátor na igelitový sáček. „ No, tak já si ho vezmu, nás je doma hodně. Ne, dobře, tak jenom dvě,“ vzal si švestky a pospíchal si je sníst do zákulisí. „Musím říct, že jsou výborné. A teď si dáme další skladbu,“ prohlásil Hegner, který celé odpoledne diváky bavil svým vtipkováním.
Jako druhá zahrála pro tanec i poslech kapela Šardičanka. V Šardičance zpívají a hrají jen mladí, zřejmě proto měla narozdíl od Vřesovanky tradiční kroje přeměněné do modernější verze. Děvčata měla dokonce sukně končící nad koleny. Třetí v pořadí se návštěvníkům představila Trnkovjanka z Kašavy, která je oblíbená i u mladých posluchačů a která tradiční lidové písně zpívá už patnáctým rokem. O padesát let starší soubor Maguranka pochází ze Slovenska a ve Vřesovicích uzavřel svým vystoupením devátý ročník akce Pod hanáckým nebem.
„Tuto akci mám moc ráda, letos jsem tu už po páté, a i kdyby trakaře padaly, tak si ji ujít nenechám ani příští rok,“ prozradila Večerníku paní Květa. Podle atmosféry, která na festivalu panovala, tento ročník rozhodně nebyl poslední. Posluchači dechové hudby se tak už mohou těšit, co přinese ten příští kulatý desátý ročník.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 perless 2017-08-09 22:21
A na centrální rynk si místní establishment dál zve "Hudební masakry"
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne