Dobré ráno, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERI+VIDEO Tohle léto, slovy klasika, se zdá být poněkud nešťastné. Především tedy pro provozovatele koupališť. Že jsou venku tropy? Nenechte se zmást, ani aktuální počasí nemůže správcům a majitelům těchto zařízení vyhladit vrásky na čele. Ti totiž do jednoho už nyní vypočítávají finanční ztráty, za které může nepřejícné počasí během června i července.

„Jestliže během prvního prázdninového měsíce bylo pouze sedm nebo osm teplých dní, tak si lehce spočítáte, že ani návštěvnost nebyla bůhvíjaká,“ krčí rameny Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově, která provozuje aquapark v Krasické ulici. Podobně vypočítávají ztráty i v ostatních zařízeních...Z aquaparku je slyšet hlavně dětský smích
Při víkendové exkurzi koupališť nemohl Večerník pochopitelně vynechat to největší, prostějovský aquapark. Minulou sobotu po poledni se sem hrnuly davy koupání chtivých lidí, často i celé rodiny. Po pátečních odpoledních deštích se tak provozovatelé mohli těšit na slušnou návštěvu. „Je pravda, že každý z rodiny nadáváme, že v aquaparku se nedá pořádně plavat, není zde vhodný bazén. Ale kam jinam se chcete jít svlažit? Vrahovice jsou daleko, takže chodíme sem i s dětmi,“ svěřila se Večerníku Alena Zapletalová, která si vystála kratší frontu u pokladen.
Uvnitř aquaparku bylo zhruba půl hodiny po poledni asi tisícovka lidí. Přesto jednatel Domovní správy, která aquapark provozuje, není s letošní sezónou zatím spokojen. „Popravdě řečeno, žádná sláva to není... Poslední dny sice trošku vylepšily celkovou návštěvnost, ovšem do konce července to skutečně nebyla žádná hitparáda. Nemáme to ještě přesně spočítáno, ale prozatím navštívilo aquapark devětadvacet tisíc lidí, což je ještě horší stav než v roce 2016. A to jsme loňský rok považovali za katastrofální z hlediska návštěvnosti,“ netají zklamání Vladimír Průša. Naproti tomu jsou ale hosté spokojeni. „Mně to vůbec nevadí, že je tady míň lidí. Alespoň není v bazénech hlava na hlavě,“ pochvaloval si například Miroslav Reiter.
Jenomže čím méně návštěvníků, tím více starostí s financováním celého zařízení... „Bohužel, letos jsme si povšimli, že lidé mají během léta i jiné zábavy než koupání. Vykoupat se přijde každý jen v případě, že jsou dlouho dopředu hlášeny více než třicetistupňová horka. Pokud je sedmadvacet, koupaliště zejí prázdnotou. Uvidíme, počkáme si na konec sezóny a zřejmě budeme počítat finanční ztráty. Abychom si vydělali alespoň na provozní náklady, muselo by náš aquapark navštívit zhruba šedesát tisíc lidí. Jistě, čekají nás podle předpovědí ještě srpnové horké dny, ale osobně jsem pesimista. Ztrátu z června a července asi těžko doženeme,“ rmoutí se jednatel Domovní správy.
Jak Večerník zjistil přímo v aquaparku, především děti se na nejrozmanitějších atrakcích vyřádí dosytosti. „S manželem plavat nemusíme, to si vždycky v létě jednou za týden zajedeme na přehradu. Ale naše dvě malé vnučky nás pořád tahají sem do aquaparku, pro ně je tady ráj,“ usmívala se uplynulou sobotu Božena Procházková.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne