Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERI+VIDEO Tohle léto, slovy klasika, se zdá být poněkud nešťastné. Především tedy pro provozovatele koupališť. Že jsou venku tropy? Nenechte se zmást, ani aktuální počasí nemůže správcům a majitelům těchto zařízení vyhladit vrásky na čele. Ti totiž do jednoho už nyní vypočítávají finanční ztráty, za které může nepřejícné počasí během června i července.

„Jestliže během prvního prázdninového měsíce bylo pouze sedm nebo osm teplých dní, tak si lehce spočítáte, že ani návštěvnost nebyla bůhvíjaká,“ krčí rameny Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově, která provozuje aquapark v Krasické ulici. Podobně vypočítávají ztráty i v ostatních zařízeních...Z aquaparku je slyšet hlavně dětský smích
Při víkendové exkurzi koupališť nemohl Večerník pochopitelně vynechat to největší, prostějovský aquapark. Minulou sobotu po poledni se sem hrnuly davy koupání chtivých lidí, často i celé rodiny. Po pátečních odpoledních deštích se tak provozovatelé mohli těšit na slušnou návštěvu. „Je pravda, že každý z rodiny nadáváme, že v aquaparku se nedá pořádně plavat, není zde vhodný bazén. Ale kam jinam se chcete jít svlažit? Vrahovice jsou daleko, takže chodíme sem i s dětmi,“ svěřila se Večerníku Alena Zapletalová, která si vystála kratší frontu u pokladen.
Uvnitř aquaparku bylo zhruba půl hodiny po poledni asi tisícovka lidí. Přesto jednatel Domovní správy, která aquapark provozuje, není s letošní sezónou zatím spokojen. „Popravdě řečeno, žádná sláva to není... Poslední dny sice trošku vylepšily celkovou návštěvnost, ovšem do konce července to skutečně nebyla žádná hitparáda. Nemáme to ještě přesně spočítáno, ale prozatím navštívilo aquapark devětadvacet tisíc lidí, což je ještě horší stav než v roce 2016. A to jsme loňský rok považovali za katastrofální z hlediska návštěvnosti,“ netají zklamání Vladimír Průša. Naproti tomu jsou ale hosté spokojeni. „Mně to vůbec nevadí, že je tady míň lidí. Alespoň není v bazénech hlava na hlavě,“ pochvaloval si například Miroslav Reiter.
Jenomže čím méně návštěvníků, tím více starostí s financováním celého zařízení... „Bohužel, letos jsme si povšimli, že lidé mají během léta i jiné zábavy než koupání. Vykoupat se přijde každý jen v případě, že jsou dlouho dopředu hlášeny více než třicetistupňová horka. Pokud je sedmadvacet, koupaliště zejí prázdnotou. Uvidíme, počkáme si na konec sezóny a zřejmě budeme počítat finanční ztráty. Abychom si vydělali alespoň na provozní náklady, muselo by náš aquapark navštívit zhruba šedesát tisíc lidí. Jistě, čekají nás podle předpovědí ještě srpnové horké dny, ale osobně jsem pesimista. Ztrátu z června a července asi těžko doženeme,“ rmoutí se jednatel Domovní správy.
Jak Večerník zjistil přímo v aquaparku, především děti se na nejrozmanitějších atrakcích vyřádí dosytosti. „S manželem plavat nemusíme, to si vždycky v létě jednou za týden zajedeme na přehradu. Ale naše dvě malé vnučky nás pořád tahají sem do aquaparku, pro ně je tady ráj,“ usmívala se uplynulou sobotu Božena Procházková.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově