Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERI+VIDEO Tohle léto, slovy klasika, se zdá být poněkud nešťastné. Především tedy pro provozovatele koupališť. Že jsou venku tropy? Nenechte se zmást, ani aktuální počasí nemůže správcům a majitelům těchto zařízení vyhladit vrásky na čele. Ti totiž do jednoho už nyní vypočítávají finanční ztráty, za které může nepřejícné počasí během června i července.

„Jestliže během prvního prázdninového měsíce bylo pouze sedm nebo osm teplých dní, tak si lehce spočítáte, že ani návštěvnost nebyla bůhvíjaká,“ krčí rameny Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově, která provozuje aquapark v Krasické ulici. Podobně vypočítávají ztráty i v ostatních zařízeních...Z aquaparku je slyšet hlavně dětský smích
Při víkendové exkurzi koupališť nemohl Večerník pochopitelně vynechat to největší, prostějovský aquapark. Minulou sobotu po poledni se sem hrnuly davy koupání chtivých lidí, často i celé rodiny. Po pátečních odpoledních deštích se tak provozovatelé mohli těšit na slušnou návštěvu. „Je pravda, že každý z rodiny nadáváme, že v aquaparku se nedá pořádně plavat, není zde vhodný bazén. Ale kam jinam se chcete jít svlažit? Vrahovice jsou daleko, takže chodíme sem i s dětmi,“ svěřila se Večerníku Alena Zapletalová, která si vystála kratší frontu u pokladen.
Uvnitř aquaparku bylo zhruba půl hodiny po poledni asi tisícovka lidí. Přesto jednatel Domovní správy, která aquapark provozuje, není s letošní sezónou zatím spokojen. „Popravdě řečeno, žádná sláva to není... Poslední dny sice trošku vylepšily celkovou návštěvnost, ovšem do konce července to skutečně nebyla žádná hitparáda. Nemáme to ještě přesně spočítáno, ale prozatím navštívilo aquapark devětadvacet tisíc lidí, což je ještě horší stav než v roce 2016. A to jsme loňský rok považovali za katastrofální z hlediska návštěvnosti,“ netají zklamání Vladimír Průša. Naproti tomu jsou ale hosté spokojeni. „Mně to vůbec nevadí, že je tady míň lidí. Alespoň není v bazénech hlava na hlavě,“ pochvaloval si například Miroslav Reiter.
Jenomže čím méně návštěvníků, tím více starostí s financováním celého zařízení... „Bohužel, letos jsme si povšimli, že lidé mají během léta i jiné zábavy než koupání. Vykoupat se přijde každý jen v případě, že jsou dlouho dopředu hlášeny více než třicetistupňová horka. Pokud je sedmadvacet, koupaliště zejí prázdnotou. Uvidíme, počkáme si na konec sezóny a zřejmě budeme počítat finanční ztráty. Abychom si vydělali alespoň na provozní náklady, muselo by náš aquapark navštívit zhruba šedesát tisíc lidí. Jistě, čekají nás podle předpovědí ještě srpnové horké dny, ale osobně jsem pesimista. Ztrátu z června a července asi těžko doženeme,“ rmoutí se jednatel Domovní správy.
Jak Večerník zjistil přímo v aquaparku, především děti se na nejrozmanitějších atrakcích vyřádí dosytosti. „S manželem plavat nemusíme, to si vždycky v létě jednou za týden zajedeme na přehradu. Ale naše dvě malé vnučky nás pořád tahají sem do aquaparku, pro ně je tady ráj,“ usmívala se uplynulou sobotu Božena Procházková.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě