Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Záplavu velorexů, škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a láska k Sovětskému svazu. Přesně to nabídlo 2. Moravské setkání motorek a automobilů RVHP, které se uplynulou sobotu konalo v autokempu Žralok. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

RVHP čili Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace sdružující socialistické státy sovětského bloku. Přestože neslavně skončila, spousta tehdy vyrobených automobilů organizaci o spoustu let přežila. Mnohé z nich se po roce opět sešly v plumlovském kempu Žralok. Pokud chtěli organizátoři zopakovat loňskou, překvapivě vysokou návštěvnost, pak svůj plán splnili na 150 procent. A to by jim jistě záviděl leckterý sovětský úderník...
„Minulý rok k nám dorazilo celkem 219 aut a motorek, letos se jich zúčastnilo dokonce 305. Zatímco loni jsme byli příjemně překvapeni, letos jsme šokováni. Pokud by se měla účast nadále zvyšovat tímto tempem, tak se všechna auta do kempu nevejdou,“ vyjádřil se pro Večerník hlavní pořadatel setkání Roman Nezhyba, jemuž s organizací vydatně vypomohla zejména jeho žena Alena. „Akci jsme si uspořádali coby oslavu dvaadvacátého výročí naší svatby,“ pousmál se v této souvislosti Nezhyba.
Také počet návštěvníků obhlížející stroje se ve srovnání s loňským rokem výrazně zvýšil. „Byli jsme tu s rodinou už loni a líbilo se nám tu. Tak jsme vyrazili zase a pozvali i známé,“ nechala se slyšet Jana Formánková z Prostějova.
Kromě návštěvníků autokempu Žralok mohli historické vozy obdivovat i lidé po celém regionu, a to během spanilé jízdy, která její účastníky zavedla z Plumlova na olomoucké letiště, kde mělo být pro účastníky jízdy připraveno letadlo. To však kvůli povětrnostním podmínkám nakonec nevzlétlo. Bezprostředně po vyhlášení diváckých cen následovala ukázka zásahu hasičů. „Zda bude na začátku našeho srazu příští rok trojka? Tak to se ještě uvidí,“ usmál se závěrem Roman Nezhyba.

Divácké ceny srazu RVHP
AUTOMOBILY MAJITEL
1. Policejní Wartburg 311 Miloš Spurný
2. Policejní Škoda 1202 - „Stejšn“ Viktor Velíšek
3. Fiat 500 Bořivoj Nakládal

MOTORKY MAJITEL
1. Moto Jaweta sport Miloš Mareš
2. Magnat Debon Ctibor Šilhán
3. Jawa 23 Mustang Milan KrylPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově