Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Záplavu velorexů, škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a láska k Sovětskému svazu. Přesně to nabídlo 2. Moravské setkání motorek a automobilů RVHP, které se uplynulou sobotu konalo v autokempu Žralok. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

RVHP čili Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace sdružující socialistické státy sovětského bloku. Přestože neslavně skončila, spousta tehdy vyrobených automobilů organizaci o spoustu let přežila. Mnohé z nich se po roce opět sešly v plumlovském kempu Žralok. Pokud chtěli organizátoři zopakovat loňskou, překvapivě vysokou návštěvnost, pak svůj plán splnili na 150 procent. A to by jim jistě záviděl leckterý sovětský úderník...
„Minulý rok k nám dorazilo celkem 219 aut a motorek, letos se jich zúčastnilo dokonce 305. Zatímco loni jsme byli příjemně překvapeni, letos jsme šokováni. Pokud by se měla účast nadále zvyšovat tímto tempem, tak se všechna auta do kempu nevejdou,“ vyjádřil se pro Večerník hlavní pořadatel setkání Roman Nezhyba, jemuž s organizací vydatně vypomohla zejména jeho žena Alena. „Akci jsme si uspořádali coby oslavu dvaadvacátého výročí naší svatby,“ pousmál se v této souvislosti Nezhyba.
Také počet návštěvníků obhlížející stroje se ve srovnání s loňským rokem výrazně zvýšil. „Byli jsme tu s rodinou už loni a líbilo se nám tu. Tak jsme vyrazili zase a pozvali i známé,“ nechala se slyšet Jana Formánková z Prostějova.
Kromě návštěvníků autokempu Žralok mohli historické vozy obdivovat i lidé po celém regionu, a to během spanilé jízdy, která její účastníky zavedla z Plumlova na olomoucké letiště, kde mělo být pro účastníky jízdy připraveno letadlo. To však kvůli povětrnostním podmínkám nakonec nevzlétlo. Bezprostředně po vyhlášení diváckých cen následovala ukázka zásahu hasičů. „Zda bude na začátku našeho srazu příští rok trojka? Tak to se ještě uvidí,“ usmál se závěrem Roman Nezhyba.

Divácké ceny srazu RVHP
AUTOMOBILY MAJITEL
1. Policejní Wartburg 311 Miloš Spurný
2. Policejní Škoda 1202 - „Stejšn“ Viktor Velíšek
3. Fiat 500 Bořivoj Nakládal

MOTORKY MAJITEL
1. Moto Jaweta sport Miloš Mareš
2. Magnat Debon Ctibor Šilhán
3. Jawa 23 Mustang Milan KrylPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Wilhelmina 2018-03-13 21:02
I have checked your site and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is
a tool that can help you to create 100% unique articles, search for; boorfe's tips unlimited content

My blog: QuintonChief: https://EdwardWee.blogspot.com
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne