V 7. kole I.B. třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS přivítali Hanáci tým z Moravského Berouna.

Obě mužstva začala od prvního hvizdu arbitra stylem nahoru – dolů, a tak obě obrany byly pod stálým tlakem. V brance Hanáků zaskočil za zraněného Maráka „Kolja“ Lošťák a musel se činit. Až ve 25. minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí Typner zahrál do vápna hostů trestný kop, Gábor vypíchl míč obraně a po několika povedených kličkách vypálil na gólmana Veneru. Ten jeho prudkou střelu neudržel před brankovou čarou – 1:0. Stejný hráč vyzkoušel i o pět minut později ostrou ránou pozornost Venery. Pět minut před koncem povodil Gábor obránce hostů a zblízka přes gólmana zvýšil na 2:0. Ve 43. minutě vyrazil domácí Lošťák prudkou střelu Lacmana na roh.

Také druhá ple začala pro domácí tým skvěle. V 53. minutě zahrával Typner přímý kop a míč z hlavičky Čermáka doputoval před volného Kadlece a ten zblízka navýšil na 3:0. Po tomto gólu se Hanáci uklidnili a otěže zápasu převzali berounští hráči. V 65. minutě zahrával Lacman z levé strany přímý kop a jeho dalekonosná střela skončila k překvapení všech až u pravé tyče překvapeného domácího gólmana. V 78. minutě to byl opět Lacman, který zakončil útok hostů gólem – 3:2. Teď už se začali domácí obávat o výsledek, ale o tři body do konce zápasu perně bojovali a vítězství udrželi.

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře:

„Průměrný zápas, ve kterém jsme zaslouženě vedli již o tři góly, ale naší neaktivitou jsme dopustili, že soupeř snížil. My jsme se pak o vítězství museli rvát až do konce. Velice důležité tři body.“

Haná Prostějov

Moravský Beroun

3:2 (2:0)

Branky: 25. a 40. Gábor, 53. Kadlec – 65. a 78. Lacman. Rozhodčí: Hejl – Zemánek, Procházka.

Žluté karty: 38. Cibulec, 74. Kadlec – 52. Zálešák, 74. Mužatko, 90. Vlček. Diváků: 36.

Sestava Hané Prostějov: Lošťák – Trnavský (76. Jančiar), Kadlec, Čermák, Cibulec – Hladký, Typner (92. Valach), Krupička, Novák – Ošlejšek, Gábor. Trenér: Daniel Kolář.

7. kolo: Olšany u PV - Černovír 1:1 (0:0). Branky: 67. Samek – 60. Zachar. ŽK: 66. Hrstka, 88. Španner. * Haná Prostějov – Moravský Beroun 3:2 (2:0). Branky: 25. a 25. Gábor, 53. Kadlec – 65. a 78. Lacman. ŽK: 38. Cibulec, 74. Kadlec – 52. Zálešák, 74. Mužatko, 90. Vlček. * Ol.-Chomoutov – Hněvotín 1:2 (1:1). Branky: 15. Kratochvíl – 18. Vyroubal, 48. Šulc. ŽK: 78. Trefil – 29. Vyroubal, 60. Kobylík, 68. Šulc. * Velký Týnec - Haňovice 9:0 (6:0). Branky: 7. a 22. Mazur, 16., 45. a 52. Doležel, 35. a 53. Ehrenberger, 42. Linek, 82. Drábek. * Doloplazy - Lužice 2:2 (2:0). Branky: 31. Tomíček, 34. Stach – 46. Bábek, 79. Vrána. ŽK: 55. Vrána, 58. Opichal, 88. Stach. * Lutín - Pňovice 0:1 (0:1). Branka: 13. Binder. ŽK: 44. Skopalík, 70. Riabchenko, 80. Nejezchleb – 44. Binder, 53. Mihailescu. * Kožušany - Vícov 2:1 (1:0). Branky: 37. Fiala, 73. Zlámal – 83. Látal. ŽK: 41. Dadák, 63. Herzán, 83. Teofil – 29. Pagáč, 55. Pliska, 74. Vávra.

1          TJ Sokol Pňovice          6          5          0          1          19:7      15

2          Sokol Velký Týnec         6          4          2          0          19:5      14

3          TJ Kožušany     6          4          1          1          14:9      13

4          Slovan Černovír            6          4          1          1          11:7      13

5          FC Hněvotín      6          3          1          2          12:12    10

6          TJ Sigma Lutín 6          3          1          2          6:9        10

7          Sokol Doloplazy            6          2          1          3          17:8      7

8          Sokol Olomouc - Chomoutov     6          2          1          3          14:12    7

9          Haná Prostějov 6          2          1          3          12:22    7

10        Sokol Vícov       6          1          3          2          8:10      6

11        Moravský Beroun          6          2          0          4          10:15    6

12        SK Haňovice     6          1          1          4          8:17      4

13        Sokol Olšany u Prostějova         6          0          3          3          6:18      3

14        FC Lužice         6          0          2          4          10:15    2