Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Záplavu velorexů, škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a láska k Sovětskému svazu. Přesně to nabídlo 2. Moravské setkání motorek a automobilů RVHP, které se uplynulou sobotu konalo v autokempu Žralok. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

RVHP čili Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace sdružující socialistické státy sovětského bloku. Přestože neslavně skončila, spousta tehdy vyrobených automobilů organizaci o spoustu let přežila. Mnohé z nich se po roce opět sešly v plumlovském kempu Žralok. Pokud chtěli organizátoři zopakovat loňskou, překvapivě vysokou návštěvnost, pak svůj plán splnili na 150 procent. A to by jim jistě záviděl leckterý sovětský úderník...
„Minulý rok k nám dorazilo celkem 219 aut a motorek, letos se jich zúčastnilo dokonce 305. Zatímco loni jsme byli příjemně překvapeni, letos jsme šokováni. Pokud by se měla účast nadále zvyšovat tímto tempem, tak se všechna auta do kempu nevejdou,“ vyjádřil se pro Večerník hlavní pořadatel setkání Roman Nezhyba, jemuž s organizací vydatně vypomohla zejména jeho žena Alena. „Akci jsme si uspořádali coby oslavu dvaadvacátého výročí naší svatby,“ pousmál se v této souvislosti Nezhyba.
Také počet návštěvníků obhlížející stroje se ve srovnání s loňským rokem výrazně zvýšil. „Byli jsme tu s rodinou už loni a líbilo se nám tu. Tak jsme vyrazili zase a pozvali i známé,“ nechala se slyšet Jana Formánková z Prostějova.
Kromě návštěvníků autokempu Žralok mohli historické vozy obdivovat i lidé po celém regionu, a to během spanilé jízdy, která její účastníky zavedla z Plumlova na olomoucké letiště, kde mělo být pro účastníky jízdy připraveno letadlo. To však kvůli povětrnostním podmínkám nakonec nevzlétlo. Bezprostředně po vyhlášení diváckých cen následovala ukázka zásahu hasičů. „Zda bude na začátku našeho srazu příští rok trojka? Tak to se ještě uvidí,“ usmál se závěrem Roman Nezhyba.

Divácké ceny srazu RVHP
AUTOMOBILY MAJITEL
1. Policejní Wartburg 311 Miloš Spurný
2. Policejní Škoda 1202 - „Stejšn“ Viktor Velíšek
3. Fiat 500 Bořivoj Nakládal

MOTORKY MAJITEL
1. Moto Jaweta sport Miloš Mareš
2. Magnat Debon Ctibor Šilhán
3. Jawa 23 Mustang Milan KrylPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě