Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Záplavu velorexů, škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a láska k Sovětskému svazu. Přesně to nabídlo 2. Moravské setkání motorek a automobilů RVHP, které se uplynulou sobotu konalo v autokempu Žralok. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

RVHP čili Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace sdružující socialistické státy sovětského bloku. Přestože neslavně skončila, spousta tehdy vyrobených automobilů organizaci o spoustu let přežila. Mnohé z nich se po roce opět sešly v plumlovském kempu Žralok. Pokud chtěli organizátoři zopakovat loňskou, překvapivě vysokou návštěvnost, pak svůj plán splnili na 150 procent. A to by jim jistě záviděl leckterý sovětský úderník...
„Minulý rok k nám dorazilo celkem 219 aut a motorek, letos se jich zúčastnilo dokonce 305. Zatímco loni jsme byli příjemně překvapeni, letos jsme šokováni. Pokud by se měla účast nadále zvyšovat tímto tempem, tak se všechna auta do kempu nevejdou,“ vyjádřil se pro Večerník hlavní pořadatel setkání Roman Nezhyba, jemuž s organizací vydatně vypomohla zejména jeho žena Alena. „Akci jsme si uspořádali coby oslavu dvaadvacátého výročí naší svatby,“ pousmál se v této souvislosti Nezhyba.
Také počet návštěvníků obhlížející stroje se ve srovnání s loňským rokem výrazně zvýšil. „Byli jsme tu s rodinou už loni a líbilo se nám tu. Tak jsme vyrazili zase a pozvali i známé,“ nechala se slyšet Jana Formánková z Prostějova.
Kromě návštěvníků autokempu Žralok mohli historické vozy obdivovat i lidé po celém regionu, a to během spanilé jízdy, která její účastníky zavedla z Plumlova na olomoucké letiště, kde mělo být pro účastníky jízdy připraveno letadlo. To však kvůli povětrnostním podmínkám nakonec nevzlétlo. Bezprostředně po vyhlášení diváckých cen následovala ukázka zásahu hasičů. „Zda bude na začátku našeho srazu příští rok trojka? Tak to se ještě uvidí,“ usmál se závěrem Roman Nezhyba.

Divácké ceny srazu RVHP
AUTOMOBILY MAJITEL
1. Policejní Wartburg 311 Miloš Spurný
2. Policejní Škoda 1202 - „Stejšn“ Viktor Velíšek
3. Fiat 500 Bořivoj Nakládal

MOTORKY MAJITEL
1. Moto Jaweta sport Miloš Mareš
2. Magnat Debon Ctibor Šilhán
3. Jawa 23 Mustang Milan KrylPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...