Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Město s krásně opraveným náměstím i radnicí. Dlouhodobě nejlépe hospodařící město v ČR. Město s fungující průmyslovou zónou a naprosto zanedbatelnou nezaměstnaností. A samozřejmě: město, které stejně jako kterékoliv jiné má své každodenní problémy, přehmaty a dramata, na které je určitě správné upozorňovat. Na druhou stranu ovšem také město iracionálních křiklounů, kteří se cítí odstrčeni a tak plivají na vše kolem sebe. Město nenávistných trollů, jejichž hlavním úkolem je snížit ostatní na svoji vlastní úroveň. To vše je současný Prostějov.

„Svorností malé obce vzkvétají, nesvorností velké obce hynou,“ nechali si vytesat naši předci na radnici. Zřejmě velice dobře věděli proč. Na závist, pomluvy a hádky byli Hanáci vždycky machři. Odpovědně si vládnout však příliš neumí. Například v polovině třicátých let muselo být úředně rozpuštěno městské zastupitelstvo a do čela města dosazen vládní komisař. Hitem dnešní doby je zase podávání nejrůznějších trestních oznámení a tzv. trollení v internetových diskusích.
Jak daleko je v tomto právě Prostějov, se naplno ukázalo v příspěvcích po zveřejnění fotografie pořezané ruky tenistky Petry Kvitové. Zatímco diskutéři na celostátních serverech oceňovali skvělou práci doktorů i vůli, kterou Petra potřebovala pro návrat do kolotoče profesionálního sportu, ti prostějovští útok zpochybňovali a celou záležitost označovali za marketingový tah.
Jedná se přitom o typický příklad „Vzpoury deprivantů“ tak, jak ji popsal český neuropatolog František Koukolík. V současné „bezproblémové“ době se do popředí všemi možnými prostředky snaží vecpat lidé, kteří své postoje zakládají na iracionálních a paranoidních pocitech, spikleneckých teoriích a zmanipulovaných faktech. Na jejich názory pak slyší zejména ti, kteří vyhledávají cokoliv negativního, protože právě to nejlépe odpovídá jejich životnímu pocitu i pohledu na svět kolem nich.
V internetových diskusích tito lidé vystupují anonymně a záměrně zasílají provokativní až urážlivé příspěvky, jejichž hlavním smyslem je vybudit ostatní k emotivní odezvě. Říká se jim trollové a jejich činnost už byla poměrně slušně zmapována v řadě publikací. Cílem je bavit se rozvracením čehokoliv smysluplného. Je naprosto neefektivní s nimi jakkoliv polemizovat. Jediným prostředkem, jak na ně reagovat, je ignorace. Pokud se jim nebude dostávat patřičných reakcí, přestane trolly jejich osamocená činnost bavit.
Podobné je to i v normálním životě. I ten nejrozumnější člověk se může někdy nechat zatáhnout do emotivní hádky, ve které se už neřeší faktické věci, ale jde v ní pouze o urážení toho druhého. Velmi často k tomu dochází v případě, kdy člověk přistoupí na hru my vs. oni. (bílí vs. černí, Evropané vs. migranti, opozice vs. koalice, sparťané vs. slávisti, modří vs. červení atd.) V každé takové polemice pak už nejde o to cokoliv vyřešit, ale pouze o to, co nejzákeřněji urazit své oponenty. To vše se ovšem brzy vrátí zpět jako bumerang. Nesmysly se kupí na nesmysly a nic se fakticky nehne dopředu.
Přitom ničím nenaštvete mnohé ze svých „oponentů“ víc, než tím, že se přiznáte k tomu, že se máte dobře. Něco takového je pro ně naprosto nepochopitelné... Ostatně Prostějov považují za nejhorší možné mezi všemi městy a lidi v něm za největší blbce pod sluncem. Přestěhovat se do jiného lepšího města však bohužel nehodlají. Naštěstí existuje celkem rozumný recept, jak se nenechat otrávit. Ten je pro internetové diskuse stejný jako pro běžný život a zní: Nekrmte trolly!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+4 #4 Puma 2017-10-08 17:37
Cituji Rašková ml.:
:D :lol: :D Stačí si projít články o PV v celostátních denících. Špatně opravené náměstí, zatékající Národní dům, kontraverzní Černošek a Faltýnek nikomu nezaručuje kvalitu bydlení a zaměstnanost s nejnižší průměrnou mzdou v ČR. Netuším kdo by tu chtěl bydlet z mladých dobrovolně bez vazeb na rodiče..... Smutné pro ubohý Prostějov

A ten podvod se statutárním městem.Silnice mají jak za Císařepána a hrají si na velkopány.Přito m mohou děkovat okolním obcím,že se nechaly připojit a umožnili jim ten status.Udělali to je k[zakázané slovo]i svým platům a cucáním z daní na tyto platy.Jinak jedou dál jak mizerná dědina s hlupáky v čele.
Citovat
+5 #3 Rašková ml. 2017-10-07 19:58
:D :lol: :D Stačí si projít články o PV v celostátních denících. Špatně opravené náměstí, zatékající Národní dům, kontraverzní Černošek a Faltýnek nikomu nezaručuje kvalitu bydlení a zaměstnanost s nejnižší průměrnou mzdou v ČR. Netuším kdo by tu chtěl bydlet z mladých dobrovolně bez vazeb na rodiče..... Smutné pro ubohý Prostějov
Citovat
+6 #2 Zatloukal Miroslav 2017-10-07 13:51
Nekrmte nas bludama.Odhaduj i,ze takovy stupidni clanek si nechala otisknout na objednavku Raskova s Pistakem...
Citovat
+4 #1 Puma 2017-10-06 15:34
Všiml sis Zaorale,že vás všichni ignorují?...... ............... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vaše teorie funguje!!!!!!!! !
Citovat
  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL