Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.12.2017
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Zdravé město Prostějov pod osobním patronátem primátorky Aleny Raškové uspořádalo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu zábavnou i poučnou akci SVÁTEK SENIORŮ. Do prostějovského kulturáku přišly stovky dříve narozených občanů, pro něž pořadatelé připravili pestrý program plný tance i zpěvu.

„Věřím, že tady společně strávíme moc pěkné odpoledne, bude se pít a bude se tančit. Toto odpoledne je věnované všem prostějovským seniorům, kteří se tohoto vyššího věku dožili. A náš program berte jako poděkování a odměnu za svůj perný život plný práce, možná i těžkostí a problémů, které jste za desítky let museli řešit,“ řekla v úvodním projevu Alena Rašková, první žena Prostějova.
Programem čtvrtečních oslav Dne seniorů provázela Magdalena Janoutová, která zvala na pódium postupně všechny vystupující. Senioři nejprve srdečně tleskali představení malých tanečníků a tanečnic z Baletní školy Pirouette. „Jsou to moderní tanečky, takové ty diskotékové, ale v případě dětí mi to nevadí. Je to roztomilé,“ svěřila se Večerníku Marie Pokorná.
Zaplněný sál vzápětí pobavili i zpěvák Karel Kekeši, dětský taneční soubor Country dance. A to nejlepší na závěr! Poslední vystoupení na pódiu patřilo dnes už legendárnímu zpěvákovi Jiřímu Helekalovi. „Mám ho ráda a půlku svého života poslouchám jeho písničky. Těšila jsem se na jeho koncert, ale trošičku mě to zklamalo. Viditelně nezpíval naživo, bylo to takové bezkrevné,“ poznamenala opravdu jen trochu zklamaná seniorka z řad početného obecenstva.
Kulturní představení ale nebylo tím jediným programem, co magistrát pro své seniory ve čtvrtek nachystal. Důchodci se mohli pozastavit u několika rozmístěných stánků uvnitř Společenského domu. U jednoho jim byl zdarma změřen krevní tlak, u sousedního zase ostrost zraku. „Mě zaujala hlavně přehlídka ústavů sociálních služeb tady ve městě. Co nevidět budu taky potřebovat nějaký byt s pečovatelskou službou, tak jsem se vyptávala,“ svěřila se Večerníku Božena Růžičková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Všechno hned dvakrát!

Stálo to spoustu potu, ale podařilo se. Kolektiv Večerníku připravil dnes pro své čtenáře všechno tuplovaně. Dvojité číslo, dvě speciální přílohy a televizní program dokonce na tři týdny. Tož ať nás čtou!

 

Něco tu Rusové nechali!

Při zemních pracích na výstavbě nového výrobního areálu firmy Mubea byla v průmyslové zóně nalezena letecká bomba. Ta zřejmě pochází z ruského bombardování města 8. května 1945.

Osobnost týdne

JAN KOLLER
Sportovní hvězdy nadělovaly ve čtvrtek v hale Sportcentra DDM v Prostějově dětem. Mezi celebritami nechyběl ani historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace.

51 02 koller

Číslo týdne

1 109 000 000

Hodně přes miliardu korun spotřebuje prostějovský magistrát v roce 2018. Rozpočet města na příští rok ale zastupitelé schválili, přestože k němu měli několik výhrad

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla