Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Zdravé město Prostějov pod osobním patronátem primátorky Aleny Raškové uspořádalo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu zábavnou i poučnou akci SVÁTEK SENIORŮ. Do prostějovského kulturáku přišly stovky dříve narozených občanů, pro něž pořadatelé připravili pestrý program plný tance i zpěvu.

„Věřím, že tady společně strávíme moc pěkné odpoledne, bude se pít a bude se tančit. Toto odpoledne je věnované všem prostějovským seniorům, kteří se tohoto vyššího věku dožili. A náš program berte jako poděkování a odměnu za svůj perný život plný práce, možná i těžkostí a problémů, které jste za desítky let museli řešit,“ řekla v úvodním projevu Alena Rašková, první žena Prostějova.
Programem čtvrtečních oslav Dne seniorů provázela Magdalena Janoutová, která zvala na pódium postupně všechny vystupující. Senioři nejprve srdečně tleskali představení malých tanečníků a tanečnic z Baletní školy Pirouette. „Jsou to moderní tanečky, takové ty diskotékové, ale v případě dětí mi to nevadí. Je to roztomilé,“ svěřila se Večerníku Marie Pokorná.
Zaplněný sál vzápětí pobavili i zpěvák Karel Kekeši, dětský taneční soubor Country dance. A to nejlepší na závěr! Poslední vystoupení na pódiu patřilo dnes už legendárnímu zpěvákovi Jiřímu Helekalovi. „Mám ho ráda a půlku svého života poslouchám jeho písničky. Těšila jsem se na jeho koncert, ale trošičku mě to zklamalo. Viditelně nezpíval naživo, bylo to takové bezkrevné,“ poznamenala opravdu jen trochu zklamaná seniorka z řad početného obecenstva.
Kulturní představení ale nebylo tím jediným programem, co magistrát pro své seniory ve čtvrtek nachystal. Důchodci se mohli pozastavit u několika rozmístěných stánků uvnitř Společenského domu. U jednoho jim byl zdarma změřen krevní tlak, u sousedního zase ostrost zraku. „Mě zaujala hlavně přehlídka ústavů sociálních služeb tady ve městě. Co nevidět budu taky potřebovat nějaký byt s pečovatelskou službou, tak jsem se vyptávala,“ svěřila se Večerníku Božena Růžičková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...