Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Zdravé město Prostějov pod osobním patronátem primátorky Aleny Raškové uspořádalo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu zábavnou i poučnou akci SVÁTEK SENIORŮ. Do prostějovského kulturáku přišly stovky dříve narozených občanů, pro něž pořadatelé připravili pestrý program plný tance i zpěvu.

„Věřím, že tady společně strávíme moc pěkné odpoledne, bude se pít a bude se tančit. Toto odpoledne je věnované všem prostějovským seniorům, kteří se tohoto vyššího věku dožili. A náš program berte jako poděkování a odměnu za svůj perný život plný práce, možná i těžkostí a problémů, které jste za desítky let museli řešit,“ řekla v úvodním projevu Alena Rašková, první žena Prostějova.
Programem čtvrtečních oslav Dne seniorů provázela Magdalena Janoutová, která zvala na pódium postupně všechny vystupující. Senioři nejprve srdečně tleskali představení malých tanečníků a tanečnic z Baletní školy Pirouette. „Jsou to moderní tanečky, takové ty diskotékové, ale v případě dětí mi to nevadí. Je to roztomilé,“ svěřila se Večerníku Marie Pokorná.
Zaplněný sál vzápětí pobavili i zpěvák Karel Kekeši, dětský taneční soubor Country dance. A to nejlepší na závěr! Poslední vystoupení na pódiu patřilo dnes už legendárnímu zpěvákovi Jiřímu Helekalovi. „Mám ho ráda a půlku svého života poslouchám jeho písničky. Těšila jsem se na jeho koncert, ale trošičku mě to zklamalo. Viditelně nezpíval naživo, bylo to takové bezkrevné,“ poznamenala opravdu jen trochu zklamaná seniorka z řad početného obecenstva.
Kulturní představení ale nebylo tím jediným programem, co magistrát pro své seniory ve čtvrtek nachystal. Důchodci se mohli pozastavit u několika rozmístěných stánků uvnitř Společenského domu. U jednoho jim byl zdarma změřen krevní tlak, u sousedního zase ostrost zraku. „Mě zaujala hlavně přehlídka ústavů sociálních služeb tady ve městě. Co nevidět budu taky potřebovat nějaký byt s pečovatelskou službou, tak jsem se vyptávala,“ svěřila se Večerníku Božena Růžičková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL