Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Zdravé město Prostějov pod osobním patronátem primátorky Aleny Raškové uspořádalo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu zábavnou i poučnou akci SVÁTEK SENIORŮ. Do prostějovského kulturáku přišly stovky dříve narozených občanů, pro něž pořadatelé připravili pestrý program plný tance i zpěvu.

„Věřím, že tady společně strávíme moc pěkné odpoledne, bude se pít a bude se tančit. Toto odpoledne je věnované všem prostějovským seniorům, kteří se tohoto vyššího věku dožili. A náš program berte jako poděkování a odměnu za svůj perný život plný práce, možná i těžkostí a problémů, které jste za desítky let museli řešit,“ řekla v úvodním projevu Alena Rašková, první žena Prostějova.
Programem čtvrtečních oslav Dne seniorů provázela Magdalena Janoutová, která zvala na pódium postupně všechny vystupující. Senioři nejprve srdečně tleskali představení malých tanečníků a tanečnic z Baletní školy Pirouette. „Jsou to moderní tanečky, takové ty diskotékové, ale v případě dětí mi to nevadí. Je to roztomilé,“ svěřila se Večerníku Marie Pokorná.
Zaplněný sál vzápětí pobavili i zpěvák Karel Kekeši, dětský taneční soubor Country dance. A to nejlepší na závěr! Poslední vystoupení na pódiu patřilo dnes už legendárnímu zpěvákovi Jiřímu Helekalovi. „Mám ho ráda a půlku svého života poslouchám jeho písničky. Těšila jsem se na jeho koncert, ale trošičku mě to zklamalo. Viditelně nezpíval naživo, bylo to takové bezkrevné,“ poznamenala opravdu jen trochu zklamaná seniorka z řad početného obecenstva.
Kulturní představení ale nebylo tím jediným programem, co magistrát pro své seniory ve čtvrtek nachystal. Důchodci se mohli pozastavit u několika rozmístěných stánků uvnitř Společenského domu. U jednoho jim byl zdarma změřen krevní tlak, u sousedního zase ostrost zraku. „Mě zaujala hlavně přehlídka ústavů sociálních služeb tady ve městě. Co nevidět budu taky potřebovat nějaký byt s pečovatelskou službou, tak jsem se vyptávala,“ svěřila se Večerníku Božena Růžičková.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...