Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako Alenka v říši divů si připadala Květoslava Grmelová, která uplynulou středu 4. října oslavila v Domově pro seniory v Soběsukách své 104. narozeniny. Drobounká stařenka z Drahan, pro kterou byly práce a rodina vším, se na krátký moment dostala do záře reflektorů. „To všechno si ani nezasloužím,“ děkovala s nefalšovanou pokorou.

Květoslavu Grmelovou jste ještě před rokem mohli vídat, kterak pochoduje po svých milovaných Drahanech. Zde o ni řadu let pečoval syn Jiří, do domova v Soběsukách se kvůli zdravotním potížím dostala letos v srpnu. Na pokoji přitom vystřídala rovněž paní Grmelovou z Drahan, která tu žila až do svých 103 let. „Obě ženy ze stejné obce a stejného příjmení přitom nebyly příbuzné,“ prozradila Večerníku zajímavou raritu ředitelka Domova Yvona Andělová, podle které je Květoslava Grmelová příkladem skromnosti a pozitivního přístupu k životu. „Právě lidé tohoto ražení se dožívají nejvyššího věku. Pro svou laskavost a onen pozitivní přístup je mezi ostatními velmi oblíbená. Stále se zajímá o dění doma i ve světě a v našem zařízení se zapojuje do všech aktivit,“ všimla si Andělová, která má bohaté zkušenosti s prací se seniory.
Středeční oslava narozenin se nesla v duchu neustálého překvapování. Stále vitální seniorka přijala početné gratulanty s upřímnou radostí a v dobré náladě. „Jééé, starosta!“ rozzářila se Grmelová, když jí květiny předával Milan Marek z Drahan. Spolu s ním přijeli také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, starosta Plumlova Adolf Sušeň a četní zástupci médií. Od personálu domova pak dostala veliký dort. „To jsem opravdu nečekala, všem strašně moc děkuji, to si fakt ani nezasloužím,“ reagovala maminka jednoho syna a pětinásobná babička, která zažila obě světové války, nástup i pád komunistického režimu a další zlomové okamžiky historie. „Dožít se tak úctyhodného věku a být přitom v takové kondici jako je paní Grmelová, to je skutečně úžasné. Přeju jí především zdraví, a aby co nejvíce času strávila v kruhu svých blízkých,“ nechal se slyšet Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje. „Žádný recept na dlouhověkost nemám. Celý život jsem si ale vařila čaje z bylinek, tak možná tím by to mohlo být. Taky jsem se nikdy nebála práce a důležité je i pozitivní myšlení,“ prozradila Květoslava Grmelová.
Narodila se do rodiny krejčího a porodní báby, měla čtyři sourozence. Vyučila se švadlenou a v tomto oboru také po celý život pracovala. Nejprve šila u sebe doma s otcem, později byla zaměstnána ve zdejší pobočce OP Prostějov. V Drahanech i širokém okolí je známá jako zanícená sokolka a také výborná zpěvačka i herečka. Působila ve zdejším ochotnickém souboru a krásně zpívala na chóru v kostele. Navíc ráda sportovala, chodila do Sokola i lyžovala. Až do vysokého věku si paní Květoslava uchovala živý zájem o dění kolem sebe i manuální zručnost. „Na oslavu stých narozenin si dokonce ušila šaty,“ uvedla na její adresu vnučka.
Přestože je Květoslava Grmelová stále komunikativní, zdraví už jí neslouží tak, jak by si představovala. Trápí ji zejména to, že nemůže sama chodit. „Říkala jsem si, že tak do konce roku bych to tady mohla vydržet a pak běž, babko!“ poznamenala s úsměvem oslavenkyně, která hned vzápětí poděkovala personálu domova v Soběsukách za vzornou péči.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments