Další domácí střetnutí prostějovským basketbalistům nevyšlo. Už od počátku na opavskou rezervu Orli nestačili. První čtvrtina pro svěřence kouče Pešty skončila ještě přijatelnou ztrátou, rozdíl se ale následně navyšoval, až byl po třiceti minutách hry pětadvacetibodový. Poslední dějství se tak víceméně dohrávalo. Hosté se tak právem usadili na čele tabulky východní skupiny 1. ligy.

Slezané hned na začátku střetnutí ukázali, že hrají ve velké pohodě. Kurečka už na konci druhé minuty získal hostům šestibodové vedení, teprve poté se z dlouhé vzdálenosti prosadil Nosek. Do vedení se tak dostali také Orli, poprvé to bylo v průběhu páté minuty po další přesné trojce. Opava kontrovala pěti body v řadě a propracovala se až k šestibodovému vedení. Pak trefil dvě rychlé trojky Sabol, průběžný výsledek 25:29 ale určila až poslední střela hostujícího Vavrečky.

Opava na kvalitní střelecké představení dokázala v dalších minutách navázat a rychle získala dvouciferné vedení. Při zakončení se sice dařilo také Orlům, měli ovšem velké problémy v obraně, kde nedokázali zastavit hráče z pole ani pivoty. Slezané hráli s velkou chutí a trestali téměř každou chybu defenzivy Prostějova. Domácí kouč se snažil hledat recept častým střídáním, bojovníky ale hledal obtížně. Pod vlastním košem se rvalo trio Klepač, Nosek a Müller, další hráči se často nepřidali a tomu odpovídalo poločasové skóre 46:68!

Po pauze navíc Orlům odešla střelba. V prvních pěti minutách třetí čtvrtiny dali ze hry pouze dva body, další dva přidali z trestných hodů. Jejich ztráta se proto ve 25. minutě vyšplhala až na třicet bodů (50:80). Závěr čtvrtiny přinesl mírné zlepšení útoku, defenzivní propad se ale zastavit nepovedlo. Do poslední části se šlo za stavu 68:93, o vítězi tak bylo dlouho dopředu rozhodnuto.

Opava hranici stovky pokořila už po dalších devadesáti vteřinách, pak si na chvíli oddechla a toho Orli využili ke korekci hrozivé ztráty. Čtyři minuty před koncem Nosek trojkou snižoval na 86:105 a v závěrečné přestřelce se už bodový rozdíl mezi soupeři prakticky nezměnil. Alespoň závěrečnou čtvrtinu tak hráči Prostějova vyhráli.

KUPON:

1. LIGA BASKETBALISTŮ ČR, SKUPINA VÝCHOD – 7. KOLO

BCM Orli Prostějov – BK Opava B

94:114 (25:29, 46:68, 68:93)

Sestava a body Prostějova: Klepač 22, Nosek 17, Sabol 14, Kaštil 11, Müller, Slavík 9, Kalisz 8, Komárek 4, Varsík. Trenér: Michal Pešta

Nejvíce bodů Opavy „B“: Lazecký 24, Kavan 21, Vavrečka 15.

Trojky: 11:11. Fauly: 22:22. Trestné hody: 19/28 – 11/21. Doskoky: 31:43.

ÚSTY TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„První čtvrtina byla dobrá. I vzhledem k tomu, ze Opava je v tabulce první, mohli jsme být docela spokojení. Od druhé desetiminutovky se to začalo sypat. Střídající hráči neodevzdali maximum, hlavně v obraně. Dostat za poločas téměř sedmdesát bodů, to je strašné. V útoku jsme dali skoro padesát a stejně o dvacet prohrávali. Při hře do zóny to bylo skvělé, ale ta obrana. To byla černá můra. Ve druhé desetiminutovce se to všechno zlomilo. To mi vadilo. Opava je teď někde jinde, to ale neznamená, že nebudeme bojovat.“

1. BASKETBALOVÁ LIGA

Ostatní výsledky 7. kola: Královští sokoli – Basketbal Olomouc 123:74 (28:16, 64:41, 90:54), BK VIVIDBOOKS Pardubice – Fastav Zlín 82:91 (24:26, 43:55, 60:71), BASKET Brno U23 – BC Nový Jičín 83:53 (24:8, 41:23, 57:31), Tuři Svitavy – Snakes Ostrava odloženo

10. Olomouc   7          1          6          509:669          8

8. kolo, pátek 3. listopadu, 19.00 hodin: Pardubice – BCM Orli Prostějov, Zlín – Basketbal Olomouc (18:15), Nový Jičín – Královští sokoli, Opava B – Tuři Svitavy (19:30), Snakes Ostrava – Brno U23 (neděle 5. 11., 18:00)