Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Konec října na škole v Klenovicích na Hané tradičně věnovali dýním. Pořádali zde již 25. ročník soutěže „O nejstrašidelnější, nejveselejší a nejoriginálnější dýni“. V tomto roce se sešel rekordní počet dýní nejrůznějších barev, velikostí a tvarů. Bylo jich téměř osm desítek.

Jeden by si myslel, že není možné vyrobit něco, co tu ještě nebylo. Omyl! I tentokrát se v tradiční soutěži sešly opravdu originální dýně. „Měli jsme dýňový kočičí pelíšek i s koťaty, kolébku i s miminkem, kočár, býka, vězení, pavouka, skřítka a další,“ napsala do redakce Večerníku Helena Kaprálová.
Kdo neviděl, možná neuvěří, kolika různými způsoby se dýně mohou buď usmívat, nebo šklebit. Strašidelné dýně svoji hrůzu ukazují hlavně za tmy, když se rozsvítí, vyniknou hroziví bubáci, čarodějnice, ale i pila v dýňové hlavě. Stejně jako v minulých letech téměř dva týdny můžou kolemjdoucí tuto krásu obdivovat před hlavním vchodem školy.
„Všichni majitelé dýní byli odměněni pochvalou a sladkostí. Nejlepší autoři pak obdrželi diplom a drobnou věcnou cenu. Rádi bychom také poděkovali všem rodinným příslušníkům, kteří pomohli výrobou, nápadem nebo dopravou dýní do školy,“ vzkázala Kaprálová.

netopyr  pelisek

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments