Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Konec října na škole v Klenovicích na Hané tradičně věnovali dýním. Pořádali zde již 25. ročník soutěže „O nejstrašidelnější, nejveselejší a nejoriginálnější dýni“. V tomto roce se sešel rekordní počet dýní nejrůznějších barev, velikostí a tvarů. Bylo jich téměř osm desítek.

Jeden by si myslel, že není možné vyrobit něco, co tu ještě nebylo. Omyl! I tentokrát se v tradiční soutěži sešly opravdu originální dýně. „Měli jsme dýňový kočičí pelíšek i s koťaty, kolébku i s miminkem, kočár, býka, vězení, pavouka, skřítka a další,“ napsala do redakce Večerníku Helena Kaprálová.
Kdo neviděl, možná neuvěří, kolika různými způsoby se dýně mohou buď usmívat, nebo šklebit. Strašidelné dýně svoji hrůzu ukazují hlavně za tmy, když se rozsvítí, vyniknou hroziví bubáci, čarodějnice, ale i pila v dýňové hlavě. Stejně jako v minulých letech téměř dva týdny můžou kolemjdoucí tuto krásu obdivovat před hlavním vchodem školy.
„Všichni majitelé dýní byli odměněni pochvalou a sladkostí. Nejlepší autoři pak obdrželi diplom a drobnou věcnou cenu. Rádi bychom také poděkovali všem rodinným příslušníkům, kteří pomohli výrobou, nápadem nebo dopravou dýní do školy,“ vzkázala Kaprálová.

netopyr  pelisek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne