Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sbor dobrovolných hasičů Určice a kulturní klub zve na další „Uspávání zvířátek“. Akce se koná v pátek 17. listopadu od 16:30 hodin. Sraz účastníků je před budovou školy a odtud vychází i lampionový průvod směrem k místní sokolovně. Po cestě budou děti hledat zvířátka, která pak následně s ´Paní Zimou´ uloží ke svému spánku. Těšit se dále mohou na vystoupení dětí z místní mateřské školky, na vystoupení žáků ZŠ a pohádku o ´Sluneční paní a temné královně´ v podání místních hasičů. Připraveno je bohaté občerstvení, balíčky pro děti, bohatá tombola a hudební doprovod DJ Ondřeje Vémoly.


Účastníci lampionového průvodu se bezprostředně po setmění počali houfovat v blízkosti místní základní školy. Všechny děti dostaly od pořadatelů svítící „krovky“ či „tykadla“. Dle libosti si tak i se svými lampiony mohly věrohodně hrát na berušky či luční koníky.
Od školy se dlouhý průvod vydal na pochod obcí, který zpestřovaly zastávky, na nichž se děti houfně fotily se zajíci, lišákem, liškou, medvědem, králíkem a ti stateční i s jedním dosti hrozivě vypadajícím vlkem.
V sokolovně, kam špalír zamířil, to vřelo jako v úle. Přestože zde byly nachystány stovky židlí, sehnat volné místo se pro někoho stalo otázkou štěstí. Na pódiu se postupně vystřídaly děti z místní mateřinky i základní školy, které zvířátkům zazpívaly písničky, aby se jim přes zimu dobře spalo. Většina z nich pěla skutečně z plna hrdla, ostatně jinak by je v rozlehlé sokolovně nebylo slyšet.
Ještě před očekávanou pohádkou předal starosta hasičů finanční a věcné dary ředitelce místní mateřinky a zástupcům prostějovské Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost či Dětského domova v Plumlově. „Jednalo se o peníze z dobrovolného vstupného na akce, které náš sbor v průběhu uplynulého roku uspořádal. Celkem jsme takto vybrali 15 476 korun. Tuto částku jsme navýšili o peníze získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči 2016,“ přiblížil Alois Mlčoch.
V samotné pohádce nejprve zvířátka dlouho hledala starého ušáka, se kterým si chtěla zatancovat jeho zaječí manželka. To se jí nakonec podařilo a obě zvířátka si tak mohla střihnout duet na hudbu z filmu Hříšný tanec. Následující pohádka O sluneční paní a temné královně pak všechny přítomné zaujala nejen ztvárněním nikdy nekončícího boje dobra se zlem a světla s tmou, ale i velkoryse pojatými kostýmy. Celou akci zakončila dětská diskotéka.
„Jsme na akci Uspávání zvířátek již po třetí, jednou jsme zatím vynechali. Ty předchozí ročníky určitě vyšly nad očekávání, a proto se nelze divit rostoucí návštěvnosti. Letos je to ovšem extrém, je jasné, že tady nejsou pouze lidé z Určic. Vzhledem k tomu, že se akce vydařila i tentokrát, jsem zvědavá, jak to tady bude vypadat příští rok,“ zauvažovala mladá maminka Pavla.
Lidé z Určic se vydají do potemnělých ulic své obce opět v sobotu 2. prosince. To se totiž u obecního úřadu bude konat Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments