Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sbor dobrovolných hasičů Určice a kulturní klub zve na další „Uspávání zvířátek“. Akce se koná v pátek 17. listopadu od 16:30 hodin. Sraz účastníků je před budovou školy a odtud vychází i lampionový průvod směrem k místní sokolovně. Po cestě budou děti hledat zvířátka, která pak následně s ´Paní Zimou´ uloží ke svému spánku. Těšit se dále mohou na vystoupení dětí z místní mateřské školky, na vystoupení žáků ZŠ a pohádku o ´Sluneční paní a temné královně´ v podání místních hasičů. Připraveno je bohaté občerstvení, balíčky pro děti, bohatá tombola a hudební doprovod DJ Ondřeje Vémoly.


Účastníci lampionového průvodu se bezprostředně po setmění počali houfovat v blízkosti místní základní školy. Všechny děti dostaly od pořadatelů svítící „krovky“ či „tykadla“. Dle libosti si tak i se svými lampiony mohly věrohodně hrát na berušky či luční koníky.
Od školy se dlouhý průvod vydal na pochod obcí, který zpestřovaly zastávky, na nichž se děti houfně fotily se zajíci, lišákem, liškou, medvědem, králíkem a ti stateční i s jedním dosti hrozivě vypadajícím vlkem.
V sokolovně, kam špalír zamířil, to vřelo jako v úle. Přestože zde byly nachystány stovky židlí, sehnat volné místo se pro někoho stalo otázkou štěstí. Na pódiu se postupně vystřídaly děti z místní mateřinky i základní školy, které zvířátkům zazpívaly písničky, aby se jim přes zimu dobře spalo. Většina z nich pěla skutečně z plna hrdla, ostatně jinak by je v rozlehlé sokolovně nebylo slyšet.
Ještě před očekávanou pohádkou předal starosta hasičů finanční a věcné dary ředitelce místní mateřinky a zástupcům prostějovské Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost či Dětského domova v Plumlově. „Jednalo se o peníze z dobrovolného vstupného na akce, které náš sbor v průběhu uplynulého roku uspořádal. Celkem jsme takto vybrali 15 476 korun. Tuto částku jsme navýšili o peníze získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči 2016,“ přiblížil Alois Mlčoch.
V samotné pohádce nejprve zvířátka dlouho hledala starého ušáka, se kterým si chtěla zatancovat jeho zaječí manželka. To se jí nakonec podařilo a obě zvířátka si tak mohla střihnout duet na hudbu z filmu Hříšný tanec. Následující pohádka O sluneční paní a temné královně pak všechny přítomné zaujala nejen ztvárněním nikdy nekončícího boje dobra se zlem a světla s tmou, ale i velkoryse pojatými kostýmy. Celou akci zakončila dětská diskotéka.
„Jsme na akci Uspávání zvířátek již po třetí, jednou jsme zatím vynechali. Ty předchozí ročníky určitě vyšly nad očekávání, a proto se nelze divit rostoucí návštěvnosti. Letos je to ovšem extrém, je jasné, že tady nejsou pouze lidé z Určic. Vzhledem k tomu, že se akce vydařila i tentokrát, jsem zvědavá, jak to tady bude vypadat příští rok,“ zauvažovala mladá maminka Pavla.
Lidé z Určic se vydají do potemnělých ulic své obce opět v sobotu 2. prosince. To se totiž u obecního úřadu bude konat Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne