Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sbor dobrovolných hasičů Určice a kulturní klub zve na další „Uspávání zvířátek“. Akce se koná v pátek 17. listopadu od 16:30 hodin. Sraz účastníků je před budovou školy a odtud vychází i lampionový průvod směrem k místní sokolovně. Po cestě budou děti hledat zvířátka, která pak následně s ´Paní Zimou´ uloží ke svému spánku. Těšit se dále mohou na vystoupení dětí z místní mateřské školky, na vystoupení žáků ZŠ a pohádku o ´Sluneční paní a temné královně´ v podání místních hasičů. Připraveno je bohaté občerstvení, balíčky pro děti, bohatá tombola a hudební doprovod DJ Ondřeje Vémoly.


Účastníci lampionového průvodu se bezprostředně po setmění počali houfovat v blízkosti místní základní školy. Všechny děti dostaly od pořadatelů svítící „krovky“ či „tykadla“. Dle libosti si tak i se svými lampiony mohly věrohodně hrát na berušky či luční koníky.
Od školy se dlouhý průvod vydal na pochod obcí, který zpestřovaly zastávky, na nichž se děti houfně fotily se zajíci, lišákem, liškou, medvědem, králíkem a ti stateční i s jedním dosti hrozivě vypadajícím vlkem.
V sokolovně, kam špalír zamířil, to vřelo jako v úle. Přestože zde byly nachystány stovky židlí, sehnat volné místo se pro někoho stalo otázkou štěstí. Na pódiu se postupně vystřídaly děti z místní mateřinky i základní školy, které zvířátkům zazpívaly písničky, aby se jim přes zimu dobře spalo. Většina z nich pěla skutečně z plna hrdla, ostatně jinak by je v rozlehlé sokolovně nebylo slyšet.
Ještě před očekávanou pohádkou předal starosta hasičů finanční a věcné dary ředitelce místní mateřinky a zástupcům prostějovské Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost či Dětského domova v Plumlově. „Jednalo se o peníze z dobrovolného vstupného na akce, které náš sbor v průběhu uplynulého roku uspořádal. Celkem jsme takto vybrali 15 476 korun. Tuto částku jsme navýšili o peníze získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči 2016,“ přiblížil Alois Mlčoch.
V samotné pohádce nejprve zvířátka dlouho hledala starého ušáka, se kterým si chtěla zatancovat jeho zaječí manželka. To se jí nakonec podařilo a obě zvířátka si tak mohla střihnout duet na hudbu z filmu Hříšný tanec. Následující pohádka O sluneční paní a temné královně pak všechny přítomné zaujala nejen ztvárněním nikdy nekončícího boje dobra se zlem a světla s tmou, ale i velkoryse pojatými kostýmy. Celou akci zakončila dětská diskotéka.
„Jsme na akci Uspávání zvířátek již po třetí, jednou jsme zatím vynechali. Ty předchozí ročníky určitě vyšly nad očekávání, a proto se nelze divit rostoucí návštěvnosti. Letos je to ovšem extrém, je jasné, že tady nejsou pouze lidé z Určic. Vzhledem k tomu, že se akce vydařila i tentokrát, jsem zvědavá, jak to tady bude vypadat příští rok,“ zauvažovala mladá maminka Pavla.
Lidé z Určic se vydají do potemnělých ulic své obce opět v sobotu 2. prosince. To se totiž u obecního úřadu bude konat Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments