Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sbor dobrovolných hasičů Určice a kulturní klub zve na další „Uspávání zvířátek“. Akce se koná v pátek 17. listopadu od 16:30 hodin. Sraz účastníků je před budovou školy a odtud vychází i lampionový průvod směrem k místní sokolovně. Po cestě budou děti hledat zvířátka, která pak následně s ´Paní Zimou´ uloží ke svému spánku. Těšit se dále mohou na vystoupení dětí z místní mateřské školky, na vystoupení žáků ZŠ a pohádku o ´Sluneční paní a temné královně´ v podání místních hasičů. Připraveno je bohaté občerstvení, balíčky pro děti, bohatá tombola a hudební doprovod DJ Ondřeje Vémoly.


Účastníci lampionového průvodu se bezprostředně po setmění počali houfovat v blízkosti místní základní školy. Všechny děti dostaly od pořadatelů svítící „krovky“ či „tykadla“. Dle libosti si tak i se svými lampiony mohly věrohodně hrát na berušky či luční koníky.
Od školy se dlouhý průvod vydal na pochod obcí, který zpestřovaly zastávky, na nichž se děti houfně fotily se zajíci, lišákem, liškou, medvědem, králíkem a ti stateční i s jedním dosti hrozivě vypadajícím vlkem.
V sokolovně, kam špalír zamířil, to vřelo jako v úle. Přestože zde byly nachystány stovky židlí, sehnat volné místo se pro někoho stalo otázkou štěstí. Na pódiu se postupně vystřídaly děti z místní mateřinky i základní školy, které zvířátkům zazpívaly písničky, aby se jim přes zimu dobře spalo. Většina z nich pěla skutečně z plna hrdla, ostatně jinak by je v rozlehlé sokolovně nebylo slyšet.
Ještě před očekávanou pohádkou předal starosta hasičů finanční a věcné dary ředitelce místní mateřinky a zástupcům prostějovské Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost či Dětského domova v Plumlově. „Jednalo se o peníze z dobrovolného vstupného na akce, které náš sbor v průběhu uplynulého roku uspořádal. Celkem jsme takto vybrali 15 476 korun. Tuto částku jsme navýšili o peníze získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči 2016,“ přiblížil Alois Mlčoch.
V samotné pohádce nejprve zvířátka dlouho hledala starého ušáka, se kterým si chtěla zatancovat jeho zaječí manželka. To se jí nakonec podařilo a obě zvířátka si tak mohla střihnout duet na hudbu z filmu Hříšný tanec. Následující pohádka O sluneční paní a temné královně pak všechny přítomné zaujala nejen ztvárněním nikdy nekončícího boje dobra se zlem a světla s tmou, ale i velkoryse pojatými kostýmy. Celou akci zakončila dětská diskotéka.
„Jsme na akci Uspávání zvířátek již po třetí, jednou jsme zatím vynechali. Ty předchozí ročníky určitě vyšly nad očekávání, a proto se nelze divit rostoucí návštěvnosti. Letos je to ovšem extrém, je jasné, že tady nejsou pouze lidé z Určic. Vzhledem k tomu, že se akce vydařila i tentokrát, jsem zvědavá, jak to tady bude vypadat příští rok,“ zauvažovala mladá maminka Pavla.
Lidé z Určic se vydají do potemnělých ulic své obce opět v sobotu 2. prosince. To se totiž u obecního úřadu bude konat Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě