Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos orámovala náměstí T. G. Masaryka řada malých stromečků, které magistrát dostal od Lesů města Prostějova zdarma. O jejich výzdobu se tradičně postaraly děti z prostějovských mateřských a základních škol.

Během uplynulého týdne se malé smrčky postupně plnily ozdobami, které děti samy vyrobily. Ve středu například u jednoho z malých jehličnanů zastihl děti ze 4. C Základní školy Jana Železného. „Naši žáci měli možnost sami se rozhodnout, zda jeden ze stromečků ozdobit, nebo ne. Hlasování bylo úplně jasné, všechny děti byly pro, takže jsme se společně dali do práce. Ozdoby žáci vyrobili úplně sami, a to ze speciální tvárné hmoty, která ztvrdne až v chladu. Já je vedu k dodržování všech lidových tradic, všechny děti byly k této akci velice vstřícné a také aktivní,“ svěřila se speciální příloze Večerníku třídní učitelka Renata Heinischová.
Zdobení stromečků na prostějovském náměstí má už svoji tradici. „Této možnosti využívají prostějovské děti rok od roku stále více, v letošním roce tímto způsobem nazdobíme rekordní počet sedmdesáti stromečků. Mně osobně se i tato výzdoba velice líbí. A co víc, tyto malé stromečky přilákají do centra ještě více lidí, protože maminky, tatínkové, babičky a dědečkové budou chtít vidět, jak je jejich děti či vnoučata krásně nazdobily,“ míní Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov.


Další informace nejen z programu města najdete ve speciální příloze PROSTĚJOVSKÁ ZIMA, která je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 4. prosince

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla