Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos orámovala náměstí T. G. Masaryka řada malých stromečků, které magistrát dostal od Lesů města Prostějova zdarma. O jejich výzdobu se tradičně postaraly děti z prostějovských mateřských a základních škol.

Během uplynulého týdne se malé smrčky postupně plnily ozdobami, které děti samy vyrobily. Ve středu například u jednoho z malých jehličnanů zastihl děti ze 4. C Základní školy Jana Železného. „Naši žáci měli možnost sami se rozhodnout, zda jeden ze stromečků ozdobit, nebo ne. Hlasování bylo úplně jasné, všechny děti byly pro, takže jsme se společně dali do práce. Ozdoby žáci vyrobili úplně sami, a to ze speciální tvárné hmoty, která ztvrdne až v chladu. Já je vedu k dodržování všech lidových tradic, všechny děti byly k této akci velice vstřícné a také aktivní,“ svěřila se speciální příloze Večerníku třídní učitelka Renata Heinischová.
Zdobení stromečků na prostějovském náměstí má už svoji tradici. „Této možnosti využívají prostějovské děti rok od roku stále více, v letošním roce tímto způsobem nazdobíme rekordní počet sedmdesáti stromečků. Mně osobně se i tato výzdoba velice líbí. A co víc, tyto malé stromečky přilákají do centra ještě více lidí, protože maminky, tatínkové, babičky a dědečkové budou chtít vidět, jak je jejich děti či vnoučata krásně nazdobily,“ míní Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov.


Další informace nejen z programu města najdete ve speciální příloze PROSTĚJOVSKÁ ZIMA, která je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 4. prosince

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném