Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos orámovala náměstí T. G. Masaryka řada malých stromečků, které magistrát dostal od Lesů města Prostějova zdarma. O jejich výzdobu se tradičně postaraly děti z prostějovských mateřských a základních škol.

Během uplynulého týdne se malé smrčky postupně plnily ozdobami, které děti samy vyrobily. Ve středu například u jednoho z malých jehličnanů zastihl děti ze 4. C Základní školy Jana Železného. „Naši žáci měli možnost sami se rozhodnout, zda jeden ze stromečků ozdobit, nebo ne. Hlasování bylo úplně jasné, všechny děti byly pro, takže jsme se společně dali do práce. Ozdoby žáci vyrobili úplně sami, a to ze speciální tvárné hmoty, která ztvrdne až v chladu. Já je vedu k dodržování všech lidových tradic, všechny děti byly k této akci velice vstřícné a také aktivní,“ svěřila se speciální příloze Večerníku třídní učitelka Renata Heinischová.
Zdobení stromečků na prostějovském náměstí má už svoji tradici. „Této možnosti využívají prostějovské děti rok od roku stále více, v letošním roce tímto způsobem nazdobíme rekordní počet sedmdesáti stromečků. Mně osobně se i tato výzdoba velice líbí. A co víc, tyto malé stromečky přilákají do centra ještě více lidí, protože maminky, tatínkové, babičky a dědečkové budou chtít vidět, jak je jejich děti či vnoučata krásně nazdobily,“ míní Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov.


Další informace nejen z programu města najdete ve speciální příloze PROSTĚJOVSKÁ ZIMA, která je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 4. prosince

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments