Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos orámovala náměstí T. G. Masaryka řada malých stromečků, které magistrát dostal od Lesů města Prostějova zdarma. O jejich výzdobu se tradičně postaraly děti z prostějovských mateřských a základních škol.

Během uplynulého týdne se malé smrčky postupně plnily ozdobami, které děti samy vyrobily. Ve středu například u jednoho z malých jehličnanů zastihl děti ze 4. C Základní školy Jana Železného. „Naši žáci měli možnost sami se rozhodnout, zda jeden ze stromečků ozdobit, nebo ne. Hlasování bylo úplně jasné, všechny děti byly pro, takže jsme se společně dali do práce. Ozdoby žáci vyrobili úplně sami, a to ze speciální tvárné hmoty, která ztvrdne až v chladu. Já je vedu k dodržování všech lidových tradic, všechny děti byly k této akci velice vstřícné a také aktivní,“ svěřila se speciální příloze Večerníku třídní učitelka Renata Heinischová.
Zdobení stromečků na prostějovském náměstí má už svoji tradici. „Této možnosti využívají prostějovské děti rok od roku stále více, v letošním roce tímto způsobem nazdobíme rekordní počet sedmdesáti stromečků. Mně osobně se i tato výzdoba velice líbí. A co víc, tyto malé stromečky přilákají do centra ještě více lidí, protože maminky, tatínkové, babičky a dědečkové budou chtít vidět, jak je jejich děti či vnoučata krásně nazdobily,“ míní Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov.


Další informace nejen z programu města najdete ve speciální příloze PROSTĚJOVSKÁ ZIMA, která je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 4. prosince

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments