Už potřetí v této sezóně korfbalisté Vosíme.cz Prostějov podlehli Modrým Slonům YMCA Znojmo, podruhé za sebou přitom smolně o jediný koš. Tentokrát se nejtěsnější prohra zrodila na vlastní palubovce v předposledním 8. kole extraligy dospělých ČR 2023/24, když domácí tým většinu střetnutí vedl a rozhodující trefu dostal pouhých šest vteřin před vypršením zápasového času. Dílčí neúspěch naštěstí neznamenal nic fatálního, protože Brno v současně konaném duelu smetlo České Budějovice a účast v

play-off je díky tomu s předstihem jistá.

Začátek utkání, to byla naprostá ofenzivní smršť. Obě družstva se i přes těsné obrany až neuvěřitelně prosazovala střelecky a sázela jeden koš za druhým, během úvodní dvou a půl minuty jich padlo dohromady sedm! Hanáci přitom ztráceli 2:4, ale třemi zásahy za sebou otočili na 5:4. A pak udržovali mírné vedení.

Divoká přestřelka se postupně uklidnila tím, jak poctivě i agresivně dál pracovaly defenzivy. Ta prostějovská působila uprostřed prvního poločasu pevněji, navíc se směrem dopředu rovnoměrně prosazovali téměř všichni ze sestavy Vos. Díky tomu se povedl únik na trochu vyšší rozdíl (7:7 – 12:9), což vypadalo slibně.

S blížící se přestávkou však vedoucímu mančaftu rychleji docházely síly, čehož fyzicky nadupaní hosté využili ke svému obratu na 12:13. Nicméně do šaten se šlo za nerozhodného stavu, který věrně odpovídal celkovému dění na hřišti.

Po pauze působil odpočatý kolektiv v černo-žlutých dresech znovu o něco živěji i kompaktněji než soupeř. Důležitým faktorem bylo doskakování, v němž tradičně vynikal kapitán Petr Šnajdr doplňovaný především Alexandrem Vyroubalem.

Druhý jmenovaný také nejčastěji skóroval, společně s Klárou Novákovou a Lenkou Faltýnkovou. Prostějov se tak kvalitním výkonem s důrazem na intenzivní bránění opět utrhl na 19:16, tím sahal po kýženém triumfu. Leč závěr bohužel o kousek neklapl.

Jihomoravané šňůrou tří košů v řadě zase srovnali (20:17 – 20:20), smazat rychle zvládli i další těsné vedení Vosíme.cz. To už na obou polovinách hrací plochy jednoznačně kralovaly defenzivní složky.

Přesto měli svěřenci trenérské dvojice David Konečný a Martin Uherka několik vyložených šancí ke strhnutí výsledku ve svůj prospěch, v závěrečné minutě se dravý Šnajdr hned dvakrát prodral sám pod koš. Bohužel tutovky neproměnil, zatímco Modří Sloni tu svou úplně poslední šest sekund před koncem ano. A tím bylo rozhodnuto – 21:22.

KORFBAL

Extraliga dospělých ČR 2023/24, 8. kolo

Vosíme.cz Korfbal Prostějov – Modří Sloni YMCA Znojmo 21:22 (13:13)

Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:4, 5:4, 6:5, 7:7, 9:7, 10:9, 12:9, 12:13, 15:13, 17:16, 19:16, 20:17, 20:20, 21:20, 21:22.

Rozhodčí: Vávra a Pazourek. Diváci: 150.

Sestava a koše Prostějova: Šnajdr, Tichý 2, Kubů 1, Nováková 4, Vyroubal 6, Valenta 2, Faltýnková 3, Zikmundová 1 – Buriánková 2, Buriánek, Poslušný, Dušek, P. Křížková, E. Křížková. Trenéři: David Konečný a Martin Uherka.

Nejvíc košů Znojma: Toufar 7, Pavlíčková 6, Žák 4, Křupal 3.

KORFBAL

Extraliga dospělých ČR 2023/24

Výsledky 8. kola: Vosíme.cz Korfbal Prostějov – Modří Sloni YMCA Znojmo 21:22 (13:13), KK Brno – KC Crocodile Sokol České Budějovice 31:14 (12:6).

Průběžná tabulka

1. Brno         7          0          1          202:135          14

2. Znojmo    4          0          4          164:179          8

3. Prostějov 3          0          5          165:176          6

4. Č. Budějovice     2          0          6          151:192          4

Kam příště – 9. kolo (sobota 6. dubna): KK Brno – Vosíme.cz Korfbal Prostějov (18.15 hodin), KC Crocodile Sokol České Budějovice – Modří Sloni YMCA Znojmo (15.30 hodin).

Hodnocení trenéra SK RG Prostějov

„Byl to fyzicky ohromně náročný zápas z obou stran. Na konci poločasů vždy docházely síly hlavně někomu, my jsme měli v týmu jednoho nebo dva, kteří už fakt nemohli a byli dost vyřízení. Hlavně naši kluci s přibývajícím časem tahali za trochu kratší konec, když se projevilo, že mužská část sestavy Znojma je o několik let mladší i dynamičtější. Proti YMCA je to po téhle stránce velice těžké, jsou kondičně skvěle připravení. My jsme potřebovali hrát chytřeji, abychom vymazali jejich fyzické přednosti. To nám vycházelo vždycky spíš v první části poločasů, zatímco ke konci už jsme to moc nedokázali. Úplný závěr pak byl za nerozhodného stavu i o štěstí, kdo výsledek zlomí pro sebe. Bohužel jsme nedali dvě vyložené šance, soupeř jednu ze svých těsně před koncem proměnil. Proto jsme si zvítězit asi nezasloužili, hosté byli trpělivější a mírně přesnější. Proto nejtěsnějším rozdílem uspěli.“