Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Tradiční Obecní plesy v Mostkovicích se před čtyřmi roky nacházely ve stádiu klinické smrti. Jejich návštěvnost byla nevalná a zastupitelstvo uvažovalo o jejich zrušení. Nakonec se organizátoři rozhodli pro riskantní tah. A on vyšel! Díky němu jste uplynulou sobotu v místní sokolovně mohli vidět tančit motýla Emanuela s Makovou panenkou či členy jamajského čtyřbobu. U toho prostě Večerník nemohl chybět...


Účast na letošním Obecním plesu v Mostkovicích byla velmi solidní. Jak Večerník již zmínil, nebylo tomu tak ovšem vždycky. „Před čtyřmi lety jsem přemýšlel o tom, že plesy už pořádat nebudeme. Chodilo na ně do stovky lidí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo zlepšit. Petr Žák z kulturní komise v té době přišel s nápadem udělat ples maškarní,“ vrátil se v čase zpátky starosta Mostkovic Jaroslav Peška s tím, že vedení obce se rozhodlo tuto myšlenko alespoň zkusit. „Říkali jsme si, že zrušit to pak můžeme vždycky. Jenže podobná akce nikde v okolí není a už na první ročník k nám dorazilo sto sedmdesát lidí, na druhý už přes dvě stě a loni jsme měli návštěvnost takřka tři stovky. To byla pro nás bomba! K tomuto číslu se blížíme i tentokrát, takže jsme spokojení a dokud to lidi bude bavit, rádi bychom v pořádání plesů pokračovali,“ nastínil v průběhu sobotního večera mostkovický starosta. Podíl na vzrůstající návštěvnosti měla nepochybně i elitní kapela Black rose. „Chvilku jsme hledali to pravé. Black rose už u nás hraje potřetí a nic lepšího jsme si nemohli přát,“ konstatoval s úsměvem Peška.
Pokud jste nedorazili do Mostkovic, budete mít šanci slyšet „černou růži“ už tuto sobotu na oblíbeném Plesu Plumlovských nadšenců, který se bude konat v Žárovicích. Ovšem to pouze v případě, že jste si lístky na tuto veleúspěšnou akci zajistili s dostatečným předstihem. Jen několik málo hodin poté, co byly dány do volného prodeje, se po nich jen zaprášilo...


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.