Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Tradiční Obecní plesy v Mostkovicích se před čtyřmi roky nacházely ve stádiu klinické smrti. Jejich návštěvnost byla nevalná a zastupitelstvo uvažovalo o jejich zrušení. Nakonec se organizátoři rozhodli pro riskantní tah. A on vyšel! Díky němu jste uplynulou sobotu v místní sokolovně mohli vidět tančit motýla Emanuela s Makovou panenkou či členy jamajského čtyřbobu. U toho prostě Večerník nemohl chybět...


Účast na letošním Obecním plesu v Mostkovicích byla velmi solidní. Jak Večerník již zmínil, nebylo tomu tak ovšem vždycky. „Před čtyřmi lety jsem přemýšlel o tom, že plesy už pořádat nebudeme. Chodilo na ně do stovky lidí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo zlepšit. Petr Žák z kulturní komise v té době přišel s nápadem udělat ples maškarní,“ vrátil se v čase zpátky starosta Mostkovic Jaroslav Peška s tím, že vedení obce se rozhodlo tuto myšlenko alespoň zkusit. „Říkali jsme si, že zrušit to pak můžeme vždycky. Jenže podobná akce nikde v okolí není a už na první ročník k nám dorazilo sto sedmdesát lidí, na druhý už přes dvě stě a loni jsme měli návštěvnost takřka tři stovky. To byla pro nás bomba! K tomuto číslu se blížíme i tentokrát, takže jsme spokojení a dokud to lidi bude bavit, rádi bychom v pořádání plesů pokračovali,“ nastínil v průběhu sobotního večera mostkovický starosta. Podíl na vzrůstající návštěvnosti měla nepochybně i elitní kapela Black rose. „Chvilku jsme hledali to pravé. Black rose už u nás hraje potřetí a nic lepšího jsme si nemohli přát,“ konstatoval s úsměvem Peška.
Pokud jste nedorazili do Mostkovic, budete mít šanci slyšet „černou růži“ už tuto sobotu na oblíbeném Plesu Plumlovských nadšenců, který se bude konat v Žárovicích. Ovšem to pouze v případě, že jste si lístky na tuto veleúspěšnou akci zajistili s dostatečným předstihem. Jen několik málo hodin poté, co byly dány do volného prodeje, se po nich jen zaprášilo...


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě