Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Tradiční Obecní plesy v Mostkovicích se před čtyřmi roky nacházely ve stádiu klinické smrti. Jejich návštěvnost byla nevalná a zastupitelstvo uvažovalo o jejich zrušení. Nakonec se organizátoři rozhodli pro riskantní tah. A on vyšel! Díky němu jste uplynulou sobotu v místní sokolovně mohli vidět tančit motýla Emanuela s Makovou panenkou či členy jamajského čtyřbobu. U toho prostě Večerník nemohl chybět...


Účast na letošním Obecním plesu v Mostkovicích byla velmi solidní. Jak Večerník již zmínil, nebylo tomu tak ovšem vždycky. „Před čtyřmi lety jsem přemýšlel o tom, že plesy už pořádat nebudeme. Chodilo na ně do stovky lidí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo zlepšit. Petr Žák z kulturní komise v té době přišel s nápadem udělat ples maškarní,“ vrátil se v čase zpátky starosta Mostkovic Jaroslav Peška s tím, že vedení obce se rozhodlo tuto myšlenko alespoň zkusit. „Říkali jsme si, že zrušit to pak můžeme vždycky. Jenže podobná akce nikde v okolí není a už na první ročník k nám dorazilo sto sedmdesát lidí, na druhý už přes dvě stě a loni jsme měli návštěvnost takřka tři stovky. To byla pro nás bomba! K tomuto číslu se blížíme i tentokrát, takže jsme spokojení a dokud to lidi bude bavit, rádi bychom v pořádání plesů pokračovali,“ nastínil v průběhu sobotního večera mostkovický starosta. Podíl na vzrůstající návštěvnosti měla nepochybně i elitní kapela Black rose. „Chvilku jsme hledali to pravé. Black rose už u nás hraje potřetí a nic lepšího jsme si nemohli přát,“ konstatoval s úsměvem Peška.
Pokud jste nedorazili do Mostkovic, budete mít šanci slyšet „černou růži“ už tuto sobotu na oblíbeném Plesu Plumlovských nadšenců, který se bude konat v Žárovicích. Ovšem to pouze v případě, že jste si lístky na tuto veleúspěšnou akci zajistili s dostatečným předstihem. Jen několik málo hodin poté, co byly dány do volného prodeje, se po nich jen zaprášilo...


Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments