Dobré ráno, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. Tato zpráva obletěla počátkem uplynulého týdne celý region. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici. Právě díky němu se v tomto prostoru po sedm let konala dlouhá řada vernisáží a dalších kulturních akcí.

Nepřirozeně pohublý muž s tváří emeritního profesora kvantové fyziky se ve své fotografické tvorbě zaměřil zejména na zachycení hanácké krajiny ve všech jejích odstínech. Rád si přitom všímal nejrůznějších přírodních detailů. Každoročně také dokumentoval oblíbený květnový běh ve Skalce. Jeho hlavní přínos však spočíval v organizační činnosti. Navzdory tomu, že podstatnou část svého života bojoval s nebezpečnou Crohnovou chorobou, věnoval chodu Galerie u Hanáka neuvěřitelné množství času i energie. Sil mu však stále ubývalo a jeho nástupce se nepodařilo najít. I proto byla galerie po sedmi letech loni v lednu uzavřena.
Albert Halmo se ještě zvládl zúčastnit únorové vernisáže svého Fotoklubu v prostorách prostějovského zámku. Přestože čelil dalšímu náporu své nemoci, nikdy neztrácel naději v lepší zítřky. V pondělí 5. března 2018 tiše zemřel.
Jeho rodina i četní kamarádi se s ním budou moci rozloučit tento pátek 16. března od 13:15 hodin ve smuteční obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments