Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. Tato zpráva obletěla počátkem uplynulého týdne celý region. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici. Právě díky němu se v tomto prostoru po sedm let konala dlouhá řada vernisáží a dalších kulturních akcí.

Nepřirozeně pohublý muž s tváří emeritního profesora kvantové fyziky se ve své fotografické tvorbě zaměřil zejména na zachycení hanácké krajiny ve všech jejích odstínech. Rád si přitom všímal nejrůznějších přírodních detailů. Každoročně také dokumentoval oblíbený květnový běh ve Skalce. Jeho hlavní přínos však spočíval v organizační činnosti. Navzdory tomu, že podstatnou část svého života bojoval s nebezpečnou Crohnovou chorobou, věnoval chodu Galerie u Hanáka neuvěřitelné množství času i energie. Sil mu však stále ubývalo a jeho nástupce se nepodařilo najít. I proto byla galerie po sedmi letech loni v lednu uzavřena.
Albert Halmo se ještě zvládl zúčastnit únorové vernisáže svého Fotoklubu v prostorách prostějovského zámku. Přestože čelil dalšímu náporu své nemoci, nikdy neztrácel naději v lepší zítřky. V pondělí 5. března 2018 tiše zemřel.
Jeho rodina i četní kamarádi se s ním budou moci rozloučit tento pátek 16. března od 13:15 hodin ve smuteční obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne