Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. Tato zpráva obletěla počátkem uplynulého týdne celý region. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici. Právě díky němu se v tomto prostoru po sedm let konala dlouhá řada vernisáží a dalších kulturních akcí.

Nepřirozeně pohublý muž s tváří emeritního profesora kvantové fyziky se ve své fotografické tvorbě zaměřil zejména na zachycení hanácké krajiny ve všech jejích odstínech. Rád si přitom všímal nejrůznějších přírodních detailů. Každoročně také dokumentoval oblíbený květnový běh ve Skalce. Jeho hlavní přínos však spočíval v organizační činnosti. Navzdory tomu, že podstatnou část svého života bojoval s nebezpečnou Crohnovou chorobou, věnoval chodu Galerie u Hanáka neuvěřitelné množství času i energie. Sil mu však stále ubývalo a jeho nástupce se nepodařilo najít. I proto byla galerie po sedmi letech loni v lednu uzavřena.
Albert Halmo se ještě zvládl zúčastnit únorové vernisáže svého Fotoklubu v prostorách prostějovského zámku. Přestože čelil dalšímu náporu své nemoci, nikdy neztrácel naději v lepší zítřky. V pondělí 5. března 2018 tiše zemřel.
Jeho rodina i četní kamarádi se s ním budou moci rozloučit tento pátek 16. března od 13:15 hodin ve smuteční obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments