Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. Tato zpráva obletěla počátkem uplynulého týdne celý region. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici. Právě díky němu se v tomto prostoru po sedm let konala dlouhá řada vernisáží a dalších kulturních akcí.

Nepřirozeně pohublý muž s tváří emeritního profesora kvantové fyziky se ve své fotografické tvorbě zaměřil zejména na zachycení hanácké krajiny ve všech jejích odstínech. Rád si přitom všímal nejrůznějších přírodních detailů. Každoročně také dokumentoval oblíbený květnový běh ve Skalce. Jeho hlavní přínos však spočíval v organizační činnosti. Navzdory tomu, že podstatnou část svého života bojoval s nebezpečnou Crohnovou chorobou, věnoval chodu Galerie u Hanáka neuvěřitelné množství času i energie. Sil mu však stále ubývalo a jeho nástupce se nepodařilo najít. I proto byla galerie po sedmi letech loni v lednu uzavřena.
Albert Halmo se ještě zvládl zúčastnit únorové vernisáže svého Fotoklubu v prostorách prostějovského zámku. Přestože čelil dalšímu náporu své nemoci, nikdy neztrácel naději v lepší zítřky. V pondělí 5. března 2018 tiše zemřel.
Jeho rodina i četní kamarádi se s ním budou moci rozloučit tento pátek 16. března od 13:15 hodin ve smuteční obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...