Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek odpoledne zaplnily jeviště Městského divadla v Prostějově děti z mateřských škol celého regionu. A hlediště zase vděční diváci, především z řad rodičů, prarodičů či jiných příbuzných. V pořadí již devatenáctý ročník oblastního kola celostátního festivalu Mateřinka 2018 se setkal s obrovským ohlasem. A účast byla rekordní!

Letošní přehlídky se zúčastnilo celkem devět mateřských školek. Svá nacvičená vystoupení předváděly obecenstvu děti z mateřinek z Prostějoviček, Smržic, Kralic na Hané a děti z prostějovských školek z ulic Raisova, Dvořákova, Partyzánská, Libušinka, Fanderlíkova a z mateřské školy Jana Železného. „Desátá mateřinka z Mánesovy ulice se bohužel nezúčastnila, poněvadž děti onemocněly chřipkou,“ zalitoval Tomáš Jachník, dlouholetý hlavní organizátor prostějovské mateřinky.
Co se týká jednotlivých dětských představení v soutěži, vesměs se jednalo o hudebně-taneční nebo hudebně-pohybová vystoupení. „Letošní ročník byl opravdu jako vždy velmi kvalitní. Je vidět, že nacvičující pedagožky ze školek si dávají na výsledku své práce velmi záležet. Zájem o letošní ročník byl za posledních deset let asi největší. Z kapacitních důvodů městského divadla jsem musel odmítnout vystoupení dětí ze tří mateřských škol. Bohužel se tak nemohly předvést děti z Kostelce na Hané, Čechovic a ani děti z mateřinky v Moravské ulici v Prostějově,“ uvedl dále Tomáš Jachník.
Večerníku potvrdil, že organizace této tradiční akce je hodně náročná. „Za těch devatenáct let už jsem si našel svůj způsob organizace Mateřinky a zatím všechno dle mého klape. Ohlasy od rodičů i účinkujících jsou velmi kladné. Samozřejmě musím poděkovat všem kolegyním z naší speciální mateřské školy, které mi významně v mé organizátorské práci pomáhají a bez nichž bych to nezvládl. Zvláštní poděkování pak patří moderátorovi Michalu Muchovi. Nesmím samozřejmě zapomenout i na podporu prostějovského magistrátu, jenž celou akci finančně zajišťuje,“ vzkázal Tomáš Jachník.
Výsledky čtvrtečního oblastního kola Mateřinky v Prostějově ještě nejsou známy. Záznam celé akce byl na DVD poslán odborné komisi do Nymburka. Ta vybere vítěze, který Prostějovsko bude reprezentovat v celostátním finále. (red)

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments