Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek odpoledne zaplnily jeviště Městského divadla v Prostějově děti z mateřských škol celého regionu. A hlediště zase vděční diváci, především z řad rodičů, prarodičů či jiných příbuzných. V pořadí již devatenáctý ročník oblastního kola celostátního festivalu Mateřinka 2018 se setkal s obrovským ohlasem. A účast byla rekordní!

Letošní přehlídky se zúčastnilo celkem devět mateřských školek. Svá nacvičená vystoupení předváděly obecenstvu děti z mateřinek z Prostějoviček, Smržic, Kralic na Hané a děti z prostějovských školek z ulic Raisova, Dvořákova, Partyzánská, Libušinka, Fanderlíkova a z mateřské školy Jana Železného. „Desátá mateřinka z Mánesovy ulice se bohužel nezúčastnila, poněvadž děti onemocněly chřipkou,“ zalitoval Tomáš Jachník, dlouholetý hlavní organizátor prostějovské mateřinky.
Co se týká jednotlivých dětských představení v soutěži, vesměs se jednalo o hudebně-taneční nebo hudebně-pohybová vystoupení. „Letošní ročník byl opravdu jako vždy velmi kvalitní. Je vidět, že nacvičující pedagožky ze školek si dávají na výsledku své práce velmi záležet. Zájem o letošní ročník byl za posledních deset let asi největší. Z kapacitních důvodů městského divadla jsem musel odmítnout vystoupení dětí ze tří mateřských škol. Bohužel se tak nemohly předvést děti z Kostelce na Hané, Čechovic a ani děti z mateřinky v Moravské ulici v Prostějově,“ uvedl dále Tomáš Jachník.
Večerníku potvrdil, že organizace této tradiční akce je hodně náročná. „Za těch devatenáct let už jsem si našel svůj způsob organizace Mateřinky a zatím všechno dle mého klape. Ohlasy od rodičů i účinkujících jsou velmi kladné. Samozřejmě musím poděkovat všem kolegyním z naší speciální mateřské školy, které mi významně v mé organizátorské práci pomáhají a bez nichž bych to nezvládl. Zvláštní poděkování pak patří moderátorovi Michalu Muchovi. Nesmím samozřejmě zapomenout i na podporu prostějovského magistrátu, jenž celou akci finančně zajišťuje,“ vzkázal Tomáš Jachník.
Výsledky čtvrtečního oblastního kola Mateřinky v Prostějově ještě nejsou známy. Záznam celé akce byl na DVD poslán odborné komisi do Nymburka. Ta vybere vítěze, který Prostějovsko bude reprezentovat v celostátním finále. (red)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne