Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek odpoledne zaplnily jeviště Městského divadla v Prostějově děti z mateřských škol celého regionu. A hlediště zase vděční diváci, především z řad rodičů, prarodičů či jiných příbuzných. V pořadí již devatenáctý ročník oblastního kola celostátního festivalu Mateřinka 2018 se setkal s obrovským ohlasem. A účast byla rekordní!

Letošní přehlídky se zúčastnilo celkem devět mateřských školek. Svá nacvičená vystoupení předváděly obecenstvu děti z mateřinek z Prostějoviček, Smržic, Kralic na Hané a děti z prostějovských školek z ulic Raisova, Dvořákova, Partyzánská, Libušinka, Fanderlíkova a z mateřské školy Jana Železného. „Desátá mateřinka z Mánesovy ulice se bohužel nezúčastnila, poněvadž děti onemocněly chřipkou,“ zalitoval Tomáš Jachník, dlouholetý hlavní organizátor prostějovské mateřinky.
Co se týká jednotlivých dětských představení v soutěži, vesměs se jednalo o hudebně-taneční nebo hudebně-pohybová vystoupení. „Letošní ročník byl opravdu jako vždy velmi kvalitní. Je vidět, že nacvičující pedagožky ze školek si dávají na výsledku své práce velmi záležet. Zájem o letošní ročník byl za posledních deset let asi největší. Z kapacitních důvodů městského divadla jsem musel odmítnout vystoupení dětí ze tří mateřských škol. Bohužel se tak nemohly předvést děti z Kostelce na Hané, Čechovic a ani děti z mateřinky v Moravské ulici v Prostějově,“ uvedl dále Tomáš Jachník.
Večerníku potvrdil, že organizace této tradiční akce je hodně náročná. „Za těch devatenáct let už jsem si našel svůj způsob organizace Mateřinky a zatím všechno dle mého klape. Ohlasy od rodičů i účinkujících jsou velmi kladné. Samozřejmě musím poděkovat všem kolegyním z naší speciální mateřské školy, které mi významně v mé organizátorské práci pomáhají a bez nichž bych to nezvládl. Zvláštní poděkování pak patří moderátorovi Michalu Muchovi. Nesmím samozřejmě zapomenout i na podporu prostějovského magistrátu, jenž celou akci finančně zajišťuje,“ vzkázal Tomáš Jachník.
Výsledky čtvrtečního oblastního kola Mateřinky v Prostějově ještě nejsou známy. Záznam celé akce byl na DVD poslán odborné komisi do Nymburka. Ta vybere vítěze, který Prostějovsko bude reprezentovat v celostátním finále. (red)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...