Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek odpoledne zaplnily jeviště Městského divadla v Prostějově děti z mateřských škol celého regionu. A hlediště zase vděční diváci, především z řad rodičů, prarodičů či jiných příbuzných. V pořadí již devatenáctý ročník oblastního kola celostátního festivalu Mateřinka 2018 se setkal s obrovským ohlasem. A účast byla rekordní!

Letošní přehlídky se zúčastnilo celkem devět mateřských školek. Svá nacvičená vystoupení předváděly obecenstvu děti z mateřinek z Prostějoviček, Smržic, Kralic na Hané a děti z prostějovských školek z ulic Raisova, Dvořákova, Partyzánská, Libušinka, Fanderlíkova a z mateřské školy Jana Železného. „Desátá mateřinka z Mánesovy ulice se bohužel nezúčastnila, poněvadž děti onemocněly chřipkou,“ zalitoval Tomáš Jachník, dlouholetý hlavní organizátor prostějovské mateřinky.
Co se týká jednotlivých dětských představení v soutěži, vesměs se jednalo o hudebně-taneční nebo hudebně-pohybová vystoupení. „Letošní ročník byl opravdu jako vždy velmi kvalitní. Je vidět, že nacvičující pedagožky ze školek si dávají na výsledku své práce velmi záležet. Zájem o letošní ročník byl za posledních deset let asi největší. Z kapacitních důvodů městského divadla jsem musel odmítnout vystoupení dětí ze tří mateřských škol. Bohužel se tak nemohly předvést děti z Kostelce na Hané, Čechovic a ani děti z mateřinky v Moravské ulici v Prostějově,“ uvedl dále Tomáš Jachník.
Večerníku potvrdil, že organizace této tradiční akce je hodně náročná. „Za těch devatenáct let už jsem si našel svůj způsob organizace Mateřinky a zatím všechno dle mého klape. Ohlasy od rodičů i účinkujících jsou velmi kladné. Samozřejmě musím poděkovat všem kolegyním z naší speciální mateřské školy, které mi významně v mé organizátorské práci pomáhají a bez nichž bych to nezvládl. Zvláštní poděkování pak patří moderátorovi Michalu Muchovi. Nesmím samozřejmě zapomenout i na podporu prostějovského magistrátu, jenž celou akci finančně zajišťuje,“ vzkázal Tomáš Jachník.
Výsledky čtvrtečního oblastního kola Mateřinky v Prostějově ještě nejsou známy. Záznam celé akce byl na DVD poslán odborné komisi do Nymburka. Ta vybere vítěze, který Prostějovsko bude reprezentovat v celostátním finále. (red)

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments