Dobré poledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klub historický a státovědný si pro vás připravil další přednášku. Tentokrát vás Pavel Fojtík seznámí se zajímavou historií Držovicka. Přednáška se uskuteční v úterý 17. dubna v 17:00 hodin v sále Státního okresního archivu Prostějov v Třebízského ulici č. 1. Pokud se zajímáte o historii, nebo se chcete dozvědět nějakou tu novinku o Držovicích, nesmíte na této akci chybět!

Klub historický a státovědný pro vás pravidelně pořádá přednášky týkající se historie zdejších regionů. Nyní si pro vás připravil přednášku nazvanou Nepsané dějiny Držovicka aneb archeologie jedné hanácké obce, která je již čtvrtou klubovou akcí v roce 2018. Jak její název napovídá, bude se zaobírat historií Držovic. Přednášku povede historik Pavel Fojtík, který vám odhalí o obci třeba i to, co jste dosud ani netušili.
Nedávno jsme v sále Státního okresního archivu Prostějov měli možnost zaznamenat také přednášku o tzv. krčmaňské aféře. A předtím tam byla beseda o Martinu Leciánovi a jeho zločinném řádění na Prostějovsku nebo přednáška o církevních procesech 40. a 50. let. Kromě přednášek Klub pravidelně pořádá i výstavy. Jen v lednu jsme tam mohli vidět hned dvě expozice kreseb výtvarníků Zdeňka Horáka a Miroslava Dofka, kteří ve svých dílech zachycovali krásy Prostějova. Klub historický a státovědný tedy rozhodně nezahálí a stále si pro vás připravuje nové a neobyčejné akce týkající se regionálních dějin. Přijďte i tentokrát a můžete se dozvědět zase něco nového! A pokud se snad nezadaří, tak určitě zavítejte na besedu Pod vysílačem Donau, kterou si pro vás nachystali organizátoři na květen.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Čechy pod Kosířem
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments