Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klub historický a státovědný si pro vás připravil další přednášku. Tentokrát vás Pavel Fojtík seznámí se zajímavou historií Držovicka. Přednáška se uskuteční v úterý 17. dubna v 17:00 hodin v sále Státního okresního archivu Prostějov v Třebízského ulici č. 1. Pokud se zajímáte o historii, nebo se chcete dozvědět nějakou tu novinku o Držovicích, nesmíte na této akci chybět!

Klub historický a státovědný pro vás pravidelně pořádá přednášky týkající se historie zdejších regionů. Nyní si pro vás připravil přednášku nazvanou Nepsané dějiny Držovicka aneb archeologie jedné hanácké obce, která je již čtvrtou klubovou akcí v roce 2018. Jak její název napovídá, bude se zaobírat historií Držovic. Přednášku povede historik Pavel Fojtík, který vám odhalí o obci třeba i to, co jste dosud ani netušili.
Nedávno jsme v sále Státního okresního archivu Prostějov měli možnost zaznamenat také přednášku o tzv. krčmaňské aféře. A předtím tam byla beseda o Martinu Leciánovi a jeho zločinném řádění na Prostějovsku nebo přednáška o církevních procesech 40. a 50. let. Kromě přednášek Klub pravidelně pořádá i výstavy. Jen v lednu jsme tam mohli vidět hned dvě expozice kreseb výtvarníků Zdeňka Horáka a Miroslava Dofka, kteří ve svých dílech zachycovali krásy Prostějova. Klub historický a státovědný tedy rozhodně nezahálí a stále si pro vás připravuje nové a neobyčejné akce týkající se regionálních dějin. Přijďte i tentokrát a můžete se dozvědět zase něco nového! A pokud se snad nezadaří, tak určitě zavítejte na besedu Pod vysílačem Donau, kterou si pro vás nachystali organizátoři na květen.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem