Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klub historický a státovědný si pro vás připravil další přednášku. Tentokrát vás Pavel Fojtík seznámí se zajímavou historií Držovicka. Přednáška se uskuteční v úterý 17. dubna v 17:00 hodin v sále Státního okresního archivu Prostějov v Třebízského ulici č. 1. Pokud se zajímáte o historii, nebo se chcete dozvědět nějakou tu novinku o Držovicích, nesmíte na této akci chybět!

Klub historický a státovědný pro vás pravidelně pořádá přednášky týkající se historie zdejších regionů. Nyní si pro vás připravil přednášku nazvanou Nepsané dějiny Držovicka aneb archeologie jedné hanácké obce, která je již čtvrtou klubovou akcí v roce 2018. Jak její název napovídá, bude se zaobírat historií Držovic. Přednášku povede historik Pavel Fojtík, který vám odhalí o obci třeba i to, co jste dosud ani netušili.
Nedávno jsme v sále Státního okresního archivu Prostějov měli možnost zaznamenat také přednášku o tzv. krčmaňské aféře. A předtím tam byla beseda o Martinu Leciánovi a jeho zločinném řádění na Prostějovsku nebo přednáška o církevních procesech 40. a 50. let. Kromě přednášek Klub pravidelně pořádá i výstavy. Jen v lednu jsme tam mohli vidět hned dvě expozice kreseb výtvarníků Zdeňka Horáka a Miroslava Dofka, kteří ve svých dílech zachycovali krásy Prostějova. Klub historický a státovědný tedy rozhodně nezahálí a stále si pro vás připravuje nové a neobyčejné akce týkající se regionálních dějin. Přijďte i tentokrát a můžete se dozvědět zase něco nového! A pokud se snad nezadaří, tak určitě zavítejte na besedu Pod vysílačem Donau, kterou si pro vás nachystali organizátoři na květen.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...