Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klub historický a státovědný si pro vás připravil další přednášku. Tentokrát vás Pavel Fojtík seznámí se zajímavou historií Držovicka. Přednáška se uskuteční v úterý 17. dubna v 17:00 hodin v sále Státního okresního archivu Prostějov v Třebízského ulici č. 1. Pokud se zajímáte o historii, nebo se chcete dozvědět nějakou tu novinku o Držovicích, nesmíte na této akci chybět!

Klub historický a státovědný pro vás pravidelně pořádá přednášky týkající se historie zdejších regionů. Nyní si pro vás připravil přednášku nazvanou Nepsané dějiny Držovicka aneb archeologie jedné hanácké obce, která je již čtvrtou klubovou akcí v roce 2018. Jak její název napovídá, bude se zaobírat historií Držovic. Přednášku povede historik Pavel Fojtík, který vám odhalí o obci třeba i to, co jste dosud ani netušili.
Nedávno jsme v sále Státního okresního archivu Prostějov měli možnost zaznamenat také přednášku o tzv. krčmaňské aféře. A předtím tam byla beseda o Martinu Leciánovi a jeho zločinném řádění na Prostějovsku nebo přednáška o církevních procesech 40. a 50. let. Kromě přednášek Klub pravidelně pořádá i výstavy. Jen v lednu jsme tam mohli vidět hned dvě expozice kreseb výtvarníků Zdeňka Horáka a Miroslava Dofka, kteří ve svých dílech zachycovali krásy Prostějova. Klub historický a státovědný tedy rozhodně nezahálí a stále si pro vás připravuje nové a neobyčejné akce týkající se regionálních dějin. Přijďte i tentokrát a můžete se dozvědět zase něco nového! A pokud se snad nezadaří, tak určitě zavítejte na besedu Pod vysílačem Donau, kterou si pro vás nachystali organizátoři na květen.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments