Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na kroměřížském výstavišti proběhne již 42. ročník tradiční celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře. První část výstavy proběhne od 27. dubna do 1. Května, druhá se uskuteční od 5. do 8. května. Každá z expozic výstavy Floria Jaro se ponese v jiném duchu a návštěvníci se tak mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto „Česká historie v květech“. Květinové výtvory oslaví 100. výročí založení Československé republiky a českou státnost s nejzajímavějšími historickými osobnostmi.

V prvním termínu výstavy návštěvníky ohromí expozice tvořená tisíci jarních květin. V pavilonu A bude rozmístěno dvanáct naddimenzovaných kytic pro slavné ženy české historie. V pátek proběhne aranžování v přímém přenosu, kdy floristé budou ztvárňovat šest významných žen našich dějin.
Druhá část výstavy uchvátí květinovým ztvárnění atributů známých českých mužů ve formě speciálních obrazů, tyto budou umístěny v pavilonu A. Na ploše G budou vystaveny florální objekty českých vynálezů, které vytvoří profesionální aranžéři ze Svazu květinářů a floristů České republiky.
Výstava nabídne návštěvníkům ke koupi vše potřebné pro dům i zahradu. K prodeji budou sezónní květiny, okrasné stromy a keře či zahradnické nářadí. Bohatý doprovodný program zajistí Eva a Vašek, Veselá Trojka, Moravská veselka, DUO Jamaha, Marcela Holanová, Jan Vančura, Vinš DUO a také Víkend s Receptářem.
Pro zábavu nejmenších je přichystán unikátní Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí. Organizátoři mysleli na ještě větší komfort návštěvníků, proto byly vybudovány další dvě parkoviště, čímž se kapacita parkovacích míst navýší na téměř tři tisíce stání.

16 floria

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments