Dobrý večer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na kroměřížském výstavišti proběhne již 42. ročník tradiční celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře. První část výstavy proběhne od 27. dubna do 1. Května, druhá se uskuteční od 5. do 8. května. Každá z expozic výstavy Floria Jaro se ponese v jiném duchu a návštěvníci se tak mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto „Česká historie v květech“. Květinové výtvory oslaví 100. výročí založení Československé republiky a českou státnost s nejzajímavějšími historickými osobnostmi.

V prvním termínu výstavy návštěvníky ohromí expozice tvořená tisíci jarních květin. V pavilonu A bude rozmístěno dvanáct naddimenzovaných kytic pro slavné ženy české historie. V pátek proběhne aranžování v přímém přenosu, kdy floristé budou ztvárňovat šest významných žen našich dějin.
Druhá část výstavy uchvátí květinovým ztvárnění atributů známých českých mužů ve formě speciálních obrazů, tyto budou umístěny v pavilonu A. Na ploše G budou vystaveny florální objekty českých vynálezů, které vytvoří profesionální aranžéři ze Svazu květinářů a floristů České republiky.
Výstava nabídne návštěvníkům ke koupi vše potřebné pro dům i zahradu. K prodeji budou sezónní květiny, okrasné stromy a keře či zahradnické nářadí. Bohatý doprovodný program zajistí Eva a Vašek, Veselá Trojka, Moravská veselka, DUO Jamaha, Marcela Holanová, Jan Vančura, Vinš DUO a také Víkend s Receptářem.
Pro zábavu nejmenších je přichystán unikátní Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí. Organizátoři mysleli na ještě větší komfort návštěvníků, proto byly vybudovány další dvě parkoviště, čímž se kapacita parkovacích míst navýší na téměř tři tisíce stání.

16 floria

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments