Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.12.2018
svátek slaví Daniel,
zítra Miloslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem funguje od ledna 2009, letos tak vstupuje už do své desáté sezóny. Pejsci, kteří v něm našli dočasný azyl, se na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku poprvé objevili v pondělí 26. ledna 2015.
Zatímco mnohé horké zprávy bývají týden po svém zveřejnění dávno zapomenuty, uveřejňování snímků pejsků má nepochybně svůj hluboký význam. Pozitivním způsobem totiž dokázalo zasáhnout do života mnohých z našich čtenářů. I díky novinám totiž řada z nich objevila svého „nejlepšího přítele“, jemuž věnuje svoji péči a sdílí s ním všechno dobré i zlé.
„Po celé tři roky k nám pravidelně přichází lidé s výstřižky z Večerníku, ve kterém si vybrali svého favorita, jehož by si rádi osvojili. V devíti z deseti případů si s vyhlédnutým pejskem padnou na do oka a společně odcházejí domů. To je pro nás ten nejlepší pocit,“ potvrdil vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál, který jej provozuje společně se svojí manželkou.
Každý měsíc najdou tímto způsobem domov průměrně dvě zvířata. „Ročně to tak může být až třicet pejsků. A to mluvím jen o těch, kteří vyloženě přijdou s výstřižkem, nebo se svěří, že si svého favorita našli v novinách. Věřím však, že řadu dalších lidí zveřejnění v tisku ovlivní, ale nezmíní se o tom,“ dodal Dostál, který fotografie svých psích klientů zveřejňuje také na internetových stránkách či na Facebooku. „Na internetu si obvykle najdou pejska mladší zájemci, kteří chtějí nejraději štěňata či velmi mladé psy. Naopak s novinovými výstřižky k nám míří zejména starší lidé, kteří mají zájem spíše o klidné psí veterány. Naposledy tímto způsobem našel domov Matýsek, který u nás byl tři čtvrtě roku a před pár dny si pro něj přišla nová majitelka,“ prozradil Večerníku Leopold Dostál, který si vzájemné spolupráce velmi váží. „Za naše psí svěřence jsme strašně vděční, že se tímto způsobem dlouhodobě daří nacházet nový domov. Začátek této spolupráce byl jeden z nejzásadnějších průlomů v celé historii našeho útulku, za který moc děkujeme,“ uzavřel vedoucí útulku, kterým ročně projdou zhruba tři až čtyři stovky psů.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments