Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem funguje od ledna 2009, letos tak vstupuje už do své desáté sezóny. Pejsci, kteří v něm našli dočasný azyl, se na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku poprvé objevili v pondělí 26. ledna 2015.
Zatímco mnohé horké zprávy bývají týden po svém zveřejnění dávno zapomenuty, uveřejňování snímků pejsků má nepochybně svůj hluboký význam. Pozitivním způsobem totiž dokázalo zasáhnout do života mnohých z našich čtenářů. I díky novinám totiž řada z nich objevila svého „nejlepšího přítele“, jemuž věnuje svoji péči a sdílí s ním všechno dobré i zlé.
„Po celé tři roky k nám pravidelně přichází lidé s výstřižky z Večerníku, ve kterém si vybrali svého favorita, jehož by si rádi osvojili. V devíti z deseti případů si s vyhlédnutým pejskem padnou na do oka a společně odcházejí domů. To je pro nás ten nejlepší pocit,“ potvrdil vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál, který jej provozuje společně se svojí manželkou.
Každý měsíc najdou tímto způsobem domov průměrně dvě zvířata. „Ročně to tak může být až třicet pejsků. A to mluvím jen o těch, kteří vyloženě přijdou s výstřižkem, nebo se svěří, že si svého favorita našli v novinách. Věřím však, že řadu dalších lidí zveřejnění v tisku ovlivní, ale nezmíní se o tom,“ dodal Dostál, který fotografie svých psích klientů zveřejňuje také na internetových stránkách či na Facebooku. „Na internetu si obvykle najdou pejska mladší zájemci, kteří chtějí nejraději štěňata či velmi mladé psy. Naopak s novinovými výstřižky k nám míří zejména starší lidé, kteří mají zájem spíše o klidné psí veterány. Naposledy tímto způsobem našel domov Matýsek, který u nás byl tři čtvrtě roku a před pár dny si pro něj přišla nová majitelka,“ prozradil Večerníku Leopold Dostál, který si vzájemné spolupráce velmi váží. „Za naše psí svěřence jsme strašně vděční, že se tímto způsobem dlouhodobě daří nacházet nový domov. Začátek této spolupráce byl jeden z nejzásadnějších průlomů v celé historii našeho útulku, za který moc děkujeme,“ uzavřel vedoucí útulku, kterým ročně projdou zhruba tři až čtyři stovky psů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...