Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem funguje od ledna 2009, letos tak vstupuje už do své desáté sezóny. Pejsci, kteří v něm našli dočasný azyl, se na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku poprvé objevili v pondělí 26. ledna 2015.
Zatímco mnohé horké zprávy bývají týden po svém zveřejnění dávno zapomenuty, uveřejňování snímků pejsků má nepochybně svůj hluboký význam. Pozitivním způsobem totiž dokázalo zasáhnout do života mnohých z našich čtenářů. I díky novinám totiž řada z nich objevila svého „nejlepšího přítele“, jemuž věnuje svoji péči a sdílí s ním všechno dobré i zlé.
„Po celé tři roky k nám pravidelně přichází lidé s výstřižky z Večerníku, ve kterém si vybrali svého favorita, jehož by si rádi osvojili. V devíti z deseti případů si s vyhlédnutým pejskem padnou na do oka a společně odcházejí domů. To je pro nás ten nejlepší pocit,“ potvrdil vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál, který jej provozuje společně se svojí manželkou.
Každý měsíc najdou tímto způsobem domov průměrně dvě zvířata. „Ročně to tak může být až třicet pejsků. A to mluvím jen o těch, kteří vyloženě přijdou s výstřižkem, nebo se svěří, že si svého favorita našli v novinách. Věřím však, že řadu dalších lidí zveřejnění v tisku ovlivní, ale nezmíní se o tom,“ dodal Dostál, který fotografie svých psích klientů zveřejňuje také na internetových stránkách či na Facebooku. „Na internetu si obvykle najdou pejska mladší zájemci, kteří chtějí nejraději štěňata či velmi mladé psy. Naopak s novinovými výstřižky k nám míří zejména starší lidé, kteří mají zájem spíše o klidné psí veterány. Naposledy tímto způsobem našel domov Matýsek, který u nás byl tři čtvrtě roku a před pár dny si pro něj přišla nová majitelka,“ prozradil Večerníku Leopold Dostál, který si vzájemné spolupráce velmi váží. „Za naše psí svěřence jsme strašně vděční, že se tímto způsobem dlouhodobě daří nacházet nový domov. Začátek této spolupráce byl jeden z nejzásadnějších průlomů v celé historii našeho útulku, za který moc děkujeme,“ uzavřel vedoucí útulku, kterým ročně projdou zhruba tři až čtyři stovky psů.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments