Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem funguje od ledna 2009, letos tak vstupuje už do své desáté sezóny. Pejsci, kteří v něm našli dočasný azyl, se na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku poprvé objevili v pondělí 26. ledna 2015.
Zatímco mnohé horké zprávy bývají týden po svém zveřejnění dávno zapomenuty, uveřejňování snímků pejsků má nepochybně svůj hluboký význam. Pozitivním způsobem totiž dokázalo zasáhnout do života mnohých z našich čtenářů. I díky novinám totiž řada z nich objevila svého „nejlepšího přítele“, jemuž věnuje svoji péči a sdílí s ním všechno dobré i zlé.
„Po celé tři roky k nám pravidelně přichází lidé s výstřižky z Večerníku, ve kterém si vybrali svého favorita, jehož by si rádi osvojili. V devíti z deseti případů si s vyhlédnutým pejskem padnou na do oka a společně odcházejí domů. To je pro nás ten nejlepší pocit,“ potvrdil vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál, který jej provozuje společně se svojí manželkou.
Každý měsíc najdou tímto způsobem domov průměrně dvě zvířata. „Ročně to tak může být až třicet pejsků. A to mluvím jen o těch, kteří vyloženě přijdou s výstřižkem, nebo se svěří, že si svého favorita našli v novinách. Věřím však, že řadu dalších lidí zveřejnění v tisku ovlivní, ale nezmíní se o tom,“ dodal Dostál, který fotografie svých psích klientů zveřejňuje také na internetových stránkách či na Facebooku. „Na internetu si obvykle najdou pejska mladší zájemci, kteří chtějí nejraději štěňata či velmi mladé psy. Naopak s novinovými výstřižky k nám míří zejména starší lidé, kteří mají zájem spíše o klidné psí veterány. Naposledy tímto způsobem našel domov Matýsek, který u nás byl tři čtvrtě roku a před pár dny si pro něj přišla nová majitelka,“ prozradil Večerníku Leopold Dostál, který si vzájemné spolupráce velmi váží. „Za naše psí svěřence jsme strašně vděční, že se tímto způsobem dlouhodobě daří nacházet nový domov. Začátek této spolupráce byl jeden z nejzásadnějších průlomů v celé historii našeho útulku, za který moc děkujeme,“ uzavřel vedoucí útulku, kterým ročně projdou zhruba tři až čtyři stovky psů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem