Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.3.2019
svátek slaví Josef,
zítra Světlana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem funguje od ledna 2009, letos tak vstupuje už do své desáté sezóny. Pejsci, kteří v něm našli dočasný azyl, se na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku poprvé objevili v pondělí 26. ledna 2015.
Zatímco mnohé horké zprávy bývají týden po svém zveřejnění dávno zapomenuty, uveřejňování snímků pejsků má nepochybně svůj hluboký význam. Pozitivním způsobem totiž dokázalo zasáhnout do života mnohých z našich čtenářů. I díky novinám totiž řada z nich objevila svého „nejlepšího přítele“, jemuž věnuje svoji péči a sdílí s ním všechno dobré i zlé.
„Po celé tři roky k nám pravidelně přichází lidé s výstřižky z Večerníku, ve kterém si vybrali svého favorita, jehož by si rádi osvojili. V devíti z deseti případů si s vyhlédnutým pejskem padnou na do oka a společně odcházejí domů. To je pro nás ten nejlepší pocit,“ potvrdil vedoucí útulku Voříšek Leopold Dostál, který jej provozuje společně se svojí manželkou.
Každý měsíc najdou tímto způsobem domov průměrně dvě zvířata. „Ročně to tak může být až třicet pejsků. A to mluvím jen o těch, kteří vyloženě přijdou s výstřižkem, nebo se svěří, že si svého favorita našli v novinách. Věřím však, že řadu dalších lidí zveřejnění v tisku ovlivní, ale nezmíní se o tom,“ dodal Dostál, který fotografie svých psích klientů zveřejňuje také na internetových stránkách či na Facebooku. „Na internetu si obvykle najdou pejska mladší zájemci, kteří chtějí nejraději štěňata či velmi mladé psy. Naopak s novinovými výstřižky k nám míří zejména starší lidé, kteří mají zájem spíše o klidné psí veterány. Naposledy tímto způsobem našel domov Matýsek, který u nás byl tři čtvrtě roku a před pár dny si pro něj přišla nová majitelka,“ prozradil Večerníku Leopold Dostál, který si vzájemné spolupráce velmi váží. „Za naše psí svěřence jsme strašně vděční, že se tímto způsobem dlouhodobě daří nacházet nový domov. Začátek této spolupráce byl jeden z nejzásadnějších průlomů v celé historii našeho útulku, za který moc děkujeme,“ uzavřel vedoucí útulku, kterým ročně projdou zhruba tři až čtyři stovky psů.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments