Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Předinu prostě nelze přehlédnout. I díky majestátní konstrukci vysílače je tento kopec skutečnou dominantou krajiny mezi Prostějovem a Vyškovem. Předina, kterou lze považovat za geografický střed Moravy, však patří mezi skutečně magická místa. Nikoliv náhodou se tam odpradávna konaly výlety a různá shromáždění. Na tuto tradici určitým způsobem navázali i účastníci cyklovýletu Předinou za poznáním, kteří vyjeli uplynulou sobotu z Otaslavic, kde také odpoledne vyvrcholilo kulturně-sportovním programem v tamní sokolovně. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Na startu akce se v areálu otaslavické sokolovny sešla přesně stovka sportovců skutečně všech věkových kategorií. Jako 101. byl do prezenční listiny dopsán „jakýsi maskot“ všech akcí v obci, který stejně jako všichni ostatní dostal výtečný vdolek od kuchařek z místní základní školy. „Já ale rozhodně nikam nepojedu, v životě jsem na kole neseděl,“ upozorňoval Jaroslav Drábek, který na akci dorazil v dresu pražské Slávie.
Nejmladším účastníkem cyklovýletu byla dvouletá místní rodačka Terezka Zimová, která se svezla na bicyklu svého tatínka, nejstarším pak osmaosmdesátiletý Jaroslav Punčochář z Kelčic. „Na kole jsem začal jezdit až coby důchodce. Ve třiašedesáti jsem vyrazil do Adamova u Blanska a chytlo mě to. Od té doby jezdím pravidelně, rád se účastním Smržického vandru či Smržické šlapky. Pravidelně mě doprovází i mé dvě dcery s rodinami. Do Smržic a zpět přitom jezdím z Kelčic rovněž na kole, takže si výlet vždy protáhnu ještě o dalších šestadvacet kilometrů,“ svěřil se Večerníku Jaroslav Punčochář, jehož vitalitu by mu jistě mohli závidět i muži o několik generací mladší.

Účastníci cyklovýletu se těsně před startem vyfotografovali poblíž památníku místního rodáka a hrdiny druhé světové války Josefa Františka a pak již nebývale dlouhý peloton vyrazil za poznáváním okolních obcí. Z Otaslavic jeho členové zamířili nejprve do Sněhotic a pokračovali do Ondratic, Brodku u Prostějova, Dobrochova, Hradčan-Kobeřic, Vřesovic, Kelčic, aby se po celkem 22,5 ujetém kilometru vrátili zpět do Otaslavic. Mezi cyklisty nechyběl ani starosta Otaslavic, který na cyklovýlet vyrazil celkem podruhé. „Poprvé to bylo před dvěma lety, loni mi do toho vlezla svatba,“ uvedl Marek Hýbl, který za pomoc s organizací poděkoval místním ženám, sokolům i fotbalistům.Cyklisté vyjeli za krásného a slunečného počasí v sobotu 12. května dvě hodiny po poledni. S obavami sledovali tmavé mraky nad Prostějovem, naštěstí  ale nezmokli. „Déšť se nám nakonec jako zázrakem vyhnul. Vše proběhlo velice pohodově, všichni bez problémů dorazili do cíle. Jednotlivé obce k celé akci přistoupily odpovědně a připravily nám báječné občerstvení,“ zhodnotil akci po jejím skončení otaslavický starosta. O žádné prvenství nešlo, primární byl pohyb a společenská zábava. Ta po zdárném dojezdu pokračovala v místní sokolovně, kde byl připraven sportovně-kulturní program.Sportovci nejen z Mikroregionu Předina se po skončení cyklovýletu už mohou těšit na nové biotopové koupaliště, které se aktuálně buduje na místě staré plovárny právě v Otaslavicích. Stavba za celkem patnáct milionů korun by měla být dokončena do začátku letošních prázdnin.
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.