Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Předinu prostě nelze přehlédnout. I díky majestátní konstrukci vysílače je tento kopec skutečnou dominantou krajiny mezi Prostějovem a Vyškovem. Předina, kterou lze považovat za geografický střed Moravy, však patří mezi skutečně magická místa. Nikoliv náhodou se tam odpradávna konaly výlety a různá shromáždění. Na tuto tradici určitým způsobem navázali i účastníci cyklovýletu Předinou za poznáním, kteří vyjeli uplynulou sobotu z Otaslavic, kde také odpoledne vyvrcholilo kulturně-sportovním programem v tamní sokolovně. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Na startu akce se v areálu otaslavické sokolovny sešla přesně stovka sportovců skutečně všech věkových kategorií. Jako 101. byl do prezenční listiny dopsán „jakýsi maskot“ všech akcí v obci, který stejně jako všichni ostatní dostal výtečný vdolek od kuchařek z místní základní školy. „Já ale rozhodně nikam nepojedu, v životě jsem na kole neseděl,“ upozorňoval Jaroslav Drábek, který na akci dorazil v dresu pražské Slávie.
Nejmladším účastníkem cyklovýletu byla dvouletá místní rodačka Terezka Zimová, která se svezla na bicyklu svého tatínka, nejstarším pak osmaosmdesátiletý Jaroslav Punčochář z Kelčic. „Na kole jsem začal jezdit až coby důchodce. Ve třiašedesáti jsem vyrazil do Adamova u Blanska a chytlo mě to. Od té doby jezdím pravidelně, rád se účastním Smržického vandru či Smržické šlapky. Pravidelně mě doprovází i mé dvě dcery s rodinami. Do Smržic a zpět přitom jezdím z Kelčic rovněž na kole, takže si výlet vždy protáhnu ještě o dalších šestadvacet kilometrů,“ svěřil se Večerníku Jaroslav Punčochář, jehož vitalitu by mu jistě mohli závidět i muži o několik generací mladší.

Účastníci cyklovýletu se těsně před startem vyfotografovali poblíž památníku místního rodáka a hrdiny druhé světové války Josefa Františka a pak již nebývale dlouhý peloton vyrazil za poznáváním okolních obcí. Z Otaslavic jeho členové zamířili nejprve do Sněhotic a pokračovali do Ondratic, Brodku u Prostějova, Dobrochova, Hradčan-Kobeřic, Vřesovic, Kelčic, aby se po celkem 22,5 ujetém kilometru vrátili zpět do Otaslavic. Mezi cyklisty nechyběl ani starosta Otaslavic, který na cyklovýlet vyrazil celkem podruhé. „Poprvé to bylo před dvěma lety, loni mi do toho vlezla svatba,“ uvedl Marek Hýbl, který za pomoc s organizací poděkoval místním ženám, sokolům i fotbalistům.Cyklisté vyjeli za krásného a slunečného počasí v sobotu 12. května dvě hodiny po poledni. S obavami sledovali tmavé mraky nad Prostějovem, naštěstí  ale nezmokli. „Déšť se nám nakonec jako zázrakem vyhnul. Vše proběhlo velice pohodově, všichni bez problémů dorazili do cíle. Jednotlivé obce k celé akci přistoupily odpovědně a připravily nám báječné občerstvení,“ zhodnotil akci po jejím skončení otaslavický starosta. O žádné prvenství nešlo, primární byl pohyb a společenská zábava. Ta po zdárném dojezdu pokračovala v místní sokolovně, kde byl připraven sportovně-kulturní program.Sportovci nejen z Mikroregionu Předina se po skončení cyklovýletu už mohou těšit na nové biotopové koupaliště, které se aktuálně buduje na místě staré plovárny právě v Otaslavicích. Stavba za celkem patnáct milionů korun by měla být dokončena do začátku letošních prázdnin.
Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments