Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Předinu prostě nelze přehlédnout. I díky majestátní konstrukci vysílače je tento kopec skutečnou dominantou krajiny mezi Prostějovem a Vyškovem. Předina, kterou lze považovat za geografický střed Moravy, však patří mezi skutečně magická místa. Nikoliv náhodou se tam odpradávna konaly výlety a různá shromáždění. Na tuto tradici určitým způsobem navázali i účastníci cyklovýletu Předinou za poznáním, kteří vyjeli uplynulou sobotu z Otaslavic, kde také odpoledne vyvrcholilo kulturně-sportovním programem v tamní sokolovně. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Na startu akce se v areálu otaslavické sokolovny sešla přesně stovka sportovců skutečně všech věkových kategorií. Jako 101. byl do prezenční listiny dopsán „jakýsi maskot“ všech akcí v obci, který stejně jako všichni ostatní dostal výtečný vdolek od kuchařek z místní základní školy. „Já ale rozhodně nikam nepojedu, v životě jsem na kole neseděl,“ upozorňoval Jaroslav Drábek, který na akci dorazil v dresu pražské Slávie.
Nejmladším účastníkem cyklovýletu byla dvouletá místní rodačka Terezka Zimová, která se svezla na bicyklu svého tatínka, nejstarším pak osmaosmdesátiletý Jaroslav Punčochář z Kelčic. „Na kole jsem začal jezdit až coby důchodce. Ve třiašedesáti jsem vyrazil do Adamova u Blanska a chytlo mě to. Od té doby jezdím pravidelně, rád se účastním Smržického vandru či Smržické šlapky. Pravidelně mě doprovází i mé dvě dcery s rodinami. Do Smržic a zpět přitom jezdím z Kelčic rovněž na kole, takže si výlet vždy protáhnu ještě o dalších šestadvacet kilometrů,“ svěřil se Večerníku Jaroslav Punčochář, jehož vitalitu by mu jistě mohli závidět i muži o několik generací mladší.

Účastníci cyklovýletu se těsně před startem vyfotografovali poblíž památníku místního rodáka a hrdiny druhé světové války Josefa Františka a pak již nebývale dlouhý peloton vyrazil za poznáváním okolních obcí. Z Otaslavic jeho členové zamířili nejprve do Sněhotic a pokračovali do Ondratic, Brodku u Prostějova, Dobrochova, Hradčan-Kobeřic, Vřesovic, Kelčic, aby se po celkem 22,5 ujetém kilometru vrátili zpět do Otaslavic. Mezi cyklisty nechyběl ani starosta Otaslavic, který na cyklovýlet vyrazil celkem podruhé. „Poprvé to bylo před dvěma lety, loni mi do toho vlezla svatba,“ uvedl Marek Hýbl, který za pomoc s organizací poděkoval místním ženám, sokolům i fotbalistům.Cyklisté vyjeli za krásného a slunečného počasí v sobotu 12. května dvě hodiny po poledni. S obavami sledovali tmavé mraky nad Prostějovem, naštěstí  ale nezmokli. „Déšť se nám nakonec jako zázrakem vyhnul. Vše proběhlo velice pohodově, všichni bez problémů dorazili do cíle. Jednotlivé obce k celé akci přistoupily odpovědně a připravily nám báječné občerstvení,“ zhodnotil akci po jejím skončení otaslavický starosta. O žádné prvenství nešlo, primární byl pohyb a společenská zábava. Ta po zdárném dojezdu pokračovala v místní sokolovně, kde byl připraven sportovně-kulturní program.Sportovci nejen z Mikroregionu Předina se po skončení cyklovýletu už mohou těšit na nové biotopové koupaliště, které se aktuálně buduje na místě staré plovárny právě v Otaslavicích. Stavba za celkem patnáct milionů korun by měla být dokončena do začátku letošních prázdnin.
Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments