Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Po prvomájové veselici Kolářovy sady ožily znovu uplynulou sobotu. Okrašlovací spolek města Prostějova společně s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a pod záštitou Zdravého města Prostějova zde uspořádal v pořadí již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Letošního klání se zúčastnilo jedenáct družstev, která od ranních hodin pilně přikládala pod kotlíky a snažila se uvařit co nejchutnější typicky českou specialitu. Celý den byla navíc doprovázen bohatým kulturním programem a nechyběly ani atrakce pro děti i dospělé. Kdo nepřišel, mohl jen litovat! PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho jako mediální partner nemohl chybět.

Po prvomájové veselici Kolářovy sady ožily znovu uplynulou sobotu. Okrašlovací spolek města Prostějova společně s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a pod záštitou Zdravého města Prostějova zde uspořádal v pořadí již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Letošního klání se zúčastnilo jedenáct družstev, která od ranních hodin pilně přikládala pod kotlíky a snažila se uvařit co nejchutnější typicky českou specialitu. Celý den byla navíc doprovázen bohatým kulturním programem a nechyběly ani atrakce pro děti i dospělé. Kdo nepřišel, mohl jen litovat! PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho jako mediální partner nemohl chybět.
V sobotu 12. května si v Kolářových sadech přišli na své nejen labužníci, ale i ostatní, kteří se přišli čistě jen pobavit. Večerník se u prostějovské hvězdárny objevil už těsně po deváté hodině ráno, kdy smíšená a všelijak poskládaná družstva teprve krájela cibuli a připravovala hovězí či vepřové maso. Někteří jej měli i předem naložené, což má chuť hotového guláše zvýraznit. „My chystáme hovězí guláš z kližky. Během vaření jej samozřejmě ještě ochutíme, ale čím, to se ještě uvidí. Je to tajné a svůj recept bych neprozradil ani manželce,“ smál se při dotazu Večerníku Petr Matula z družstva Vodáků SQ. V tu chvíli ještě netušil, že se právě oni stanou celkovými vítězi!Hned vedle připravoval svůj guláš syn předchozího respondenta. „Vařím ho poprvé v životě, ale doufám, že vyhraju! Zatím jsem dal do kotle cibuli a dál se uvidí. Sice soutěžím za jiné družstvo, ale můj táta tuší, že fakt asi zvítězím a porazím ho,“ netajil se sebevědomím Tomáš Matula. Vzápětí Večerník nakoukl i do další „kuchyně“, ve které tentokrát vládla žena. „Já vám prozradím jenom to, že náš hovězí guláš bude na černém pivu. Bude mít takovou hořkou, ale velice příjemnou a pikantní chuť,“ nechala se slyšet Jana Vázlerová.Zatímco mistři kuchaři vařili, příchozí návštěvníci se bavili u připravených atrakcí. Opět přijeli motorkáři, kteří tam vystavovali své stroje, děti se zabavily spoustou soutěží, připraven byl pro ně aquazorbing, chovatelé z Plumlova přivezli na výstavu i pro pobavení králíky, nechyběly řetízkový kolotoč nebo skákací hrad. Dospělí pak samozřejmě stáli fronty u stánků s pivem a přihlíželi vystoupením kapel na pódiu u hvězdárny.Hodinu po poledni bylo víceméně hotovo, sestavená porota začala odebírat vzorky jedenácti uvařených gulášů a hodnotila jejich vzhled, vůni a hlavně chuť. Prvenství si nakonec vybojovali zmínění Vodáci SQ v čele s Petrem Matulou. Vítězné družstvo si odvezlo první cenu v podobě živého selete. Druzí v pořadí PVFREE.net získali pobyt pro dva v Jeseníkách a třetí Bambule obdržela bečku piva Dudák. Na nepopulárním čtvrtém místě nakonec zůstal Ende tým.Celá akce byla rovněž pojata charitativně, vždyť výtěžek putoval na konto Zdeničky Kotyzové, která při autonehodě v roce 2015 utrpěla vážná zranění a dodnes má vážné zdravotní následky. Penízky se v sobotu sbíraly také pro Davídka Vítka ze Ptení.„Akce byla hojně navštívena, a to již od dopoledních hodin, což mě těší. Jsem také ráda, že lidem není osud dětí, pro které byl den zorganizován, lhostejný a myslím, že se vybralo více peněz než loni. Ale nebudu předjímat, v pondělí kasičky rozpečetíme na magistrátu města,“ sdělila Večerníku hlavní pořadatelka soutěže ve vaření kotlíkových gulášů Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Nebylo tajemstvím, že soutěže se účastnilo také rodinné družstvo Modrých Sokolů. „Bohužel jsme se opět neumístili na prvních čtyřech místech, takže snad příště,“ usmála se nakonec aktivní žena.Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments