Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Po prvomájové veselici Kolářovy sady ožily znovu uplynulou sobotu. Okrašlovací spolek města Prostějova společně s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a pod záštitou Zdravého města Prostějova zde uspořádal v pořadí již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Letošního klání se zúčastnilo jedenáct družstev, která od ranních hodin pilně přikládala pod kotlíky a snažila se uvařit co nejchutnější typicky českou specialitu. Celý den byla navíc doprovázen bohatým kulturním programem a nechyběly ani atrakce pro děti i dospělé. Kdo nepřišel, mohl jen litovat! PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho jako mediální partner nemohl chybět.

Po prvomájové veselici Kolářovy sady ožily znovu uplynulou sobotu. Okrašlovací spolek města Prostějova společně s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a pod záštitou Zdravého města Prostějova zde uspořádal v pořadí již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Letošního klání se zúčastnilo jedenáct družstev, která od ranních hodin pilně přikládala pod kotlíky a snažila se uvařit co nejchutnější typicky českou specialitu. Celý den byla navíc doprovázen bohatým kulturním programem a nechyběly ani atrakce pro děti i dospělé. Kdo nepřišel, mohl jen litovat! PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho jako mediální partner nemohl chybět.
V sobotu 12. května si v Kolářových sadech přišli na své nejen labužníci, ale i ostatní, kteří se přišli čistě jen pobavit. Večerník se u prostějovské hvězdárny objevil už těsně po deváté hodině ráno, kdy smíšená a všelijak poskládaná družstva teprve krájela cibuli a připravovala hovězí či vepřové maso. Někteří jej měli i předem naložené, což má chuť hotového guláše zvýraznit. „My chystáme hovězí guláš z kližky. Během vaření jej samozřejmě ještě ochutíme, ale čím, to se ještě uvidí. Je to tajné a svůj recept bych neprozradil ani manželce,“ smál se při dotazu Večerníku Petr Matula z družstva Vodáků SQ. V tu chvíli ještě netušil, že se právě oni stanou celkovými vítězi!Hned vedle připravoval svůj guláš syn předchozího respondenta. „Vařím ho poprvé v životě, ale doufám, že vyhraju! Zatím jsem dal do kotle cibuli a dál se uvidí. Sice soutěžím za jiné družstvo, ale můj táta tuší, že fakt asi zvítězím a porazím ho,“ netajil se sebevědomím Tomáš Matula. Vzápětí Večerník nakoukl i do další „kuchyně“, ve které tentokrát vládla žena. „Já vám prozradím jenom to, že náš hovězí guláš bude na černém pivu. Bude mít takovou hořkou, ale velice příjemnou a pikantní chuť,“ nechala se slyšet Jana Vázlerová.Zatímco mistři kuchaři vařili, příchozí návštěvníci se bavili u připravených atrakcí. Opět přijeli motorkáři, kteří tam vystavovali své stroje, děti se zabavily spoustou soutěží, připraven byl pro ně aquazorbing, chovatelé z Plumlova přivezli na výstavu i pro pobavení králíky, nechyběly řetízkový kolotoč nebo skákací hrad. Dospělí pak samozřejmě stáli fronty u stánků s pivem a přihlíželi vystoupením kapel na pódiu u hvězdárny.Hodinu po poledni bylo víceméně hotovo, sestavená porota začala odebírat vzorky jedenácti uvařených gulášů a hodnotila jejich vzhled, vůni a hlavně chuť. Prvenství si nakonec vybojovali zmínění Vodáci SQ v čele s Petrem Matulou. Vítězné družstvo si odvezlo první cenu v podobě živého selete. Druzí v pořadí PVFREE.net získali pobyt pro dva v Jeseníkách a třetí Bambule obdržela bečku piva Dudák. Na nepopulárním čtvrtém místě nakonec zůstal Ende tým.Celá akce byla rovněž pojata charitativně, vždyť výtěžek putoval na konto Zdeničky Kotyzové, která při autonehodě v roce 2015 utrpěla vážná zranění a dodnes má vážné zdravotní následky. Penízky se v sobotu sbíraly také pro Davídka Vítka ze Ptení.„Akce byla hojně navštívena, a to již od dopoledních hodin, což mě těší. Jsem také ráda, že lidem není osud dětí, pro které byl den zorganizován, lhostejný a myslím, že se vybralo více peněz než loni. Ale nebudu předjímat, v pondělí kasičky rozpečetíme na magistrátu města,“ sdělila Večerníku hlavní pořadatelka soutěže ve vaření kotlíkových gulášů Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Nebylo tajemstvím, že soutěže se účastnilo také rodinné družstvo Modrých Sokolů. „Bohužel jsme se opět neumístili na prvních čtyřech místech, takže snad příště,“ usmála se nakonec aktivní žena.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments