Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dostanete nejrůznější květiny a máte z nich během dvou hodiny vytvořit dvě umělecká díla. To je v podstatě princip soutěže Floristika, jejíž moravské kolo se konalo předminulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Do celostátního kola nakonec postoupily hned dvě žačky z místního regionu.


Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už popáté. Celkem jedenatřicet z nich dostalo za úkol z připravených květin vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Kvality pak poměřily celkem ve třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. „Jsem věřící a s aranžováním květin jsem začala u nás v kostele, kde mě to naučily staré paní. Pak mi máma s tetou řekly, že se musím zúčastnit této soutěže, tak jsem to zkusila a postoupila až sem,“ prozradila Večerníku šestnáctiletá Tereza Spurná ze Smržic, která společně Hanou Ošťádalovou, Eliškou Ganzarovou a Lindou Ambrožovou do moravského finále postoupila z prostějovského okresního kola. Posledně dvě jmenované navíc dokázaly uspět i ve čtvrtek a díky tomu pronikly do celostátního finále, které se bude konat v červenci v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem. Tam se z každé kategorie dostala vždy trojice nejlepších.
„Záštitu nad soutěží převzal Olomoucký kraj, finančně nás podpořilo¨statutární město Prostějov. Chtěla bych i poděkovat společnosti Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Velmi si ceníme i spolupráce se studenty SOŠPO. Dva z nich o akci v rámci své novinářské praxe napsali reportáž a další si pro účastníky připravili komentované prohlídky po městě,“ prozradila Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zemědělského svazu.

výsledky floristické soutěže

kategorie Žáci:
1. místo Markéta Chrástková Nový Jičín
2. místo Linda Ambrožová Prostějov
3. místo Eliška Ganzarová Prostějov

kategorie Junioři:
1. místo Viktorie Kostelníková Karviná
2. místo Tereza Bartolšicová Frýdek-Místek
3. místo Nikola Nevjelíková Kroměříž

kategorie Senioři:
1. místo Jana Skotková Kroměříž
2. místo Erika Pumprlová Kroměříž
3. místo Helena Foukalová Šumperk

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments