Dobrý podvečer, dnes je sobota 18.8.2018
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dostanete nejrůznější květiny a máte z nich během dvou hodiny vytvořit dvě umělecká díla. To je v podstatě princip soutěže Floristika, jejíž moravské kolo se konalo předminulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Do celostátního kola nakonec postoupily hned dvě žačky z místního regionu.


Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už popáté. Celkem jedenatřicet z nich dostalo za úkol z připravených květin vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Kvality pak poměřily celkem ve třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. „Jsem věřící a s aranžováním květin jsem začala u nás v kostele, kde mě to naučily staré paní. Pak mi máma s tetou řekly, že se musím zúčastnit této soutěže, tak jsem to zkusila a postoupila až sem,“ prozradila Večerníku šestnáctiletá Tereza Spurná ze Smržic, která společně Hanou Ošťádalovou, Eliškou Ganzarovou a Lindou Ambrožovou do moravského finále postoupila z prostějovského okresního kola. Posledně dvě jmenované navíc dokázaly uspět i ve čtvrtek a díky tomu pronikly do celostátního finále, které se bude konat v červenci v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem. Tam se z každé kategorie dostala vždy trojice nejlepších.
„Záštitu nad soutěží převzal Olomoucký kraj, finančně nás podpořilo¨statutární město Prostějov. Chtěla bych i poděkovat společnosti Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Velmi si ceníme i spolupráce se studenty SOŠPO. Dva z nich o akci v rámci své novinářské praxe napsali reportáž a další si pro účastníky připravili komentované prohlídky po městě,“ prozradila Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zemědělského svazu.

výsledky floristické soutěže

kategorie Žáci:
1. místo Markéta Chrástková Nový Jičín
2. místo Linda Ambrožová Prostějov
3. místo Eliška Ganzarová Prostějov

kategorie Junioři:
1. místo Viktorie Kostelníková Karviná
2. místo Tereza Bartolšicová Frýdek-Místek
3. místo Nikola Nevjelíková Kroměříž

kategorie Senioři:
1. místo Jana Skotková Kroměříž
2. místo Erika Pumprlová Kroměříž
3. místo Helena Foukalová Šumperk

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments