Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dostanete nejrůznější květiny a máte z nich během dvou hodiny vytvořit dvě umělecká díla. To je v podstatě princip soutěže Floristika, jejíž moravské kolo se konalo předminulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Do celostátního kola nakonec postoupily hned dvě žačky z místního regionu.


Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už popáté. Celkem jedenatřicet z nich dostalo za úkol z připravených květin vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Kvality pak poměřily celkem ve třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. „Jsem věřící a s aranžováním květin jsem začala u nás v kostele, kde mě to naučily staré paní. Pak mi máma s tetou řekly, že se musím zúčastnit této soutěže, tak jsem to zkusila a postoupila až sem,“ prozradila Večerníku šestnáctiletá Tereza Spurná ze Smržic, která společně Hanou Ošťádalovou, Eliškou Ganzarovou a Lindou Ambrožovou do moravského finále postoupila z prostějovského okresního kola. Posledně dvě jmenované navíc dokázaly uspět i ve čtvrtek a díky tomu pronikly do celostátního finále, které se bude konat v červenci v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem. Tam se z každé kategorie dostala vždy trojice nejlepších.
„Záštitu nad soutěží převzal Olomoucký kraj, finančně nás podpořilo¨statutární město Prostějov. Chtěla bych i poděkovat společnosti Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Velmi si ceníme i spolupráce se studenty SOŠPO. Dva z nich o akci v rámci své novinářské praxe napsali reportáž a další si pro účastníky připravili komentované prohlídky po městě,“ prozradila Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zemědělského svazu.

výsledky floristické soutěže

kategorie Žáci:
1. místo Markéta Chrástková Nový Jičín
2. místo Linda Ambrožová Prostějov
3. místo Eliška Ganzarová Prostějov

kategorie Junioři:
1. místo Viktorie Kostelníková Karviná
2. místo Tereza Bartolšicová Frýdek-Místek
3. místo Nikola Nevjelíková Kroměříž

kategorie Senioři:
1. místo Jana Skotková Kroměříž
2. místo Erika Pumprlová Kroměříž
3. místo Helena Foukalová Šumperk

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments