Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dostanete nejrůznější květiny a máte z nich během dvou hodiny vytvořit dvě umělecká díla. To je v podstatě princip soutěže Floristika, jejíž moravské kolo se konalo předminulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Do celostátního kola nakonec postoupily hned dvě žačky z místního regionu.


Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už popáté. Celkem jedenatřicet z nich dostalo za úkol z připravených květin vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Kvality pak poměřily celkem ve třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. „Jsem věřící a s aranžováním květin jsem začala u nás v kostele, kde mě to naučily staré paní. Pak mi máma s tetou řekly, že se musím zúčastnit této soutěže, tak jsem to zkusila a postoupila až sem,“ prozradila Večerníku šestnáctiletá Tereza Spurná ze Smržic, která společně Hanou Ošťádalovou, Eliškou Ganzarovou a Lindou Ambrožovou do moravského finále postoupila z prostějovského okresního kola. Posledně dvě jmenované navíc dokázaly uspět i ve čtvrtek a díky tomu pronikly do celostátního finále, které se bude konat v červenci v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem. Tam se z každé kategorie dostala vždy trojice nejlepších.
„Záštitu nad soutěží převzal Olomoucký kraj, finančně nás podpořilo¨statutární město Prostějov. Chtěla bych i poděkovat společnosti Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Velmi si ceníme i spolupráce se studenty SOŠPO. Dva z nich o akci v rámci své novinářské praxe napsali reportáž a další si pro účastníky připravili komentované prohlídky po městě,“ prozradila Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zemědělského svazu.

výsledky floristické soutěže

kategorie Žáci:
1. místo Markéta Chrástková Nový Jičín
2. místo Linda Ambrožová Prostějov
3. místo Eliška Ganzarová Prostějov

kategorie Junioři:
1. místo Viktorie Kostelníková Karviná
2. místo Tereza Bartolšicová Frýdek-Místek
3. místo Nikola Nevjelíková Kroměříž

kategorie Senioři:
1. místo Jana Skotková Kroměříž
2. místo Erika Pumprlová Kroměříž
3. místo Helena Foukalová Šumperk

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne