Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dostanete nejrůznější květiny a máte z nich během dvou hodiny vytvořit dvě umělecká díla. To je v podstatě princip soutěže Floristika, jejíž moravské kolo se konalo předminulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Do celostátního kola nakonec postoupily hned dvě žačky z místního regionu.


Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už popáté. Celkem jedenatřicet z nich dostalo za úkol z připravených květin vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Kvality pak poměřily celkem ve třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. „Jsem věřící a s aranžováním květin jsem začala u nás v kostele, kde mě to naučily staré paní. Pak mi máma s tetou řekly, že se musím zúčastnit této soutěže, tak jsem to zkusila a postoupila až sem,“ prozradila Večerníku šestnáctiletá Tereza Spurná ze Smržic, která společně Hanou Ošťádalovou, Eliškou Ganzarovou a Lindou Ambrožovou do moravského finále postoupila z prostějovského okresního kola. Posledně dvě jmenované navíc dokázaly uspět i ve čtvrtek a díky tomu pronikly do celostátního finále, které se bude konat v červenci v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem. Tam se z každé kategorie dostala vždy trojice nejlepších.
„Záštitu nad soutěží převzal Olomoucký kraj, finančně nás podpořilo¨statutární město Prostějov. Chtěla bych i poděkovat společnosti Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Velmi si ceníme i spolupráce se studenty SOŠPO. Dva z nich o akci v rámci své novinářské praxe napsali reportáž a další si pro účastníky připravili komentované prohlídky po městě,“ prozradila Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zemědělského svazu.

výsledky floristické soutěže

kategorie Žáci:
1. místo Markéta Chrástková Nový Jičín
2. místo Linda Ambrožová Prostějov
3. místo Eliška Ganzarová Prostějov

kategorie Junioři:
1. místo Viktorie Kostelníková Karviná
2. místo Tereza Bartolšicová Frýdek-Místek
3. místo Nikola Nevjelíková Kroměříž

kategorie Senioři:
1. místo Jana Skotková Kroměříž
2. místo Erika Pumprlová Kroměříž
3. místo Helena Foukalová Šumperk

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments