Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE:  Obrovská sláva se minulý čtvrtek odehrála v Určicích. Nejen státní svátek, ale i místní významné výročí daly dohromady na tři stovky obyvatel, kteří si připomněli 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Určice. A jak známo, hasiči, fotbalisté či sokoli jsou hybnými pákami každé vesnice. Hasiči měli ve čtvrtek připraven bohatý kulturní a společenský program a Večerník u toho nechyběl!

Oslavy bohaté historie určických požárníků či chcete-li hasičů, začaly už během čtvrtečního dopoledne. To si zájemci mohli prohlédnout místní hasičskou zbrojnici, která měla v tento památný den dveře dokořán. O půl třetí odpoledne se pak návštěvníci oslav vměstnali do kostela, kde hasičům požehnal určický farář. „Sto třicet let je hodně dlouhá doba, kterou máme samozřejmě popsanou v místních kronikách. Dříve v historii se určičtí hasiči věnovali převážně likvidaci místních požárů a bylo jich opravdu hodně. Dnes, po vzniku profesionálních zásahových jednotek se už můžeme věnovat i společenským akcím a bavit lidi. Máme tak kromě výjezdů k požárům na starost i jiné věci, pořádáme spoustu kulturních akcí a dokonce jsme se dali i na charitu,“ řekla Večerníku po slavnostní mši v určickém kostele svatého Jana Křtitele Lenka Sosíková, pokladní SDH v Určicích a jedna z hlavních organizátorek čtvrtečních oslav.
Sbor dobrovolných hasičů v Určicích stihl během čtvrtka i zasednout ke slavnostní schůzi. „Velitel okrsku Milan Burda slavil navíc padesáté narozeniny, takže my hasičky z Určic jsme pro něj připravili velké překvapení, což vůbec nečekal. Poté pronesli projevy starosta SDH v Určicích Alois Mlčoch a velitel sboru Jaromír Sosík. A samozřejmě se hodně četlo z kroniky, a to z úryvků minimálně padesát let starých. Zlatým hřebem slavnostní schůze bylo předání ocenění hasičům za jejich práci pro náš sbor. To nejvyšší ocenění, Zlatého Floriána, obdržel náš nejstarší hasič čtyřiaosmdesátiletý Jaromír Mlčoch,“ popsala Večerníku slavnostní chvíle Lenka Sosíková.
Tím ale čtvrteční oslavy ještě ani zdaleka nekončily. Od kostela se vydal slavnostní průvod hasičů i místních obyvatel přes půlku Určic. U sochy svatého Floriána zástupci SDH položili věnce, stejně tak učinili o pár stovek metrů dál u pomníku padlých u určického hřbitova. Co na tom, že tyto dvě pietní akce se uskutečnily za prudkého lijáku, který se v tu chvíli přehnal nad Určicemi. Hasiči i další návštěvníci oslav 130. výročí založení SDH v Určicích se pak usušili v místní sokolovně, kde byl pro všechny připraven bohatý kulturní a společenský program.


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments