Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Obrovská sláva se minulý čtvrtek odehrála v Určicích. Nejen státní svátek, ale i místní významné výročí daly dohromady na tři stovky obyvatel, kteří si připomněli 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Určice. A jak známo, hasiči, fotbalisté či sokoli jsou hybnými pákami každé vesnice. Hasiči měli ve čtvrtek připraven bohatý kulturní a společenský program a Večerník u toho nechyběl!

Oslavy bohaté historie určických požárníků či chcete-li hasičů, začaly už během čtvrtečního dopoledne. To si zájemci mohli prohlédnout místní hasičskou zbrojnici, která měla v tento památný den dveře dokořán. O půl třetí odpoledne se pak návštěvníci oslav vměstnali do kostela, kde hasičům požehnal určický farář. „Sto třicet let je hodně dlouhá doba, kterou máme samozřejmě popsanou v místních kronikách. Dříve v historii se určičtí hasiči věnovali převážně likvidaci místních požárů a bylo jich opravdu hodně. Dnes, po vzniku profesionálních zásahových jednotek se už můžeme věnovat i společenským akcím a bavit lidi. Máme tak kromě výjezdů k požárům na starost i jiné věci, pořádáme spoustu kulturních akcí a dokonce jsme se dali i na charitu,“ řekla Večerníku po slavnostní mši v určickém kostele svatého Jana Křtitele Lenka Sosíková, pokladní SDH v Určicích a jedna z hlavních organizátorek čtvrtečních oslav.
Sbor dobrovolných hasičů v Určicích stihl během čtvrtka i zasednout ke slavnostní schůzi. „Velitel okrsku Milan Burda slavil navíc padesáté narozeniny, takže my hasičky z Určic jsme pro něj připravili velké překvapení, což vůbec nečekal. Poté pronesli projevy starosta SDH v Určicích Alois Mlčoch a velitel sboru Jaromír Sosík. A samozřejmě se hodně četlo z kroniky, a to z úryvků minimálně padesát let starých. Zlatým hřebem slavnostní schůze bylo předání ocenění hasičům za jejich práci pro náš sbor. To nejvyšší ocenění, Zlatého Floriána, obdržel náš nejstarší hasič čtyřiaosmdesátiletý Jaromír Mlčoch,“ popsala Večerníku slavnostní chvíle Lenka Sosíková.
Tím ale čtvrteční oslavy ještě ani zdaleka nekončily. Od kostela se vydal slavnostní průvod hasičů i místních obyvatel přes půlku Určic. U sochy svatého Floriána zástupci SDH položili věnce, stejně tak učinili o pár stovek metrů dál u pomníku padlých u určického hřbitova. Co na tom, že tyto dvě pietní akce se uskutečnily za prudkého lijáku, který se v tu chvíli přehnal nad Určicemi. Hasiči i další návštěvníci oslav 130. výročí založení SDH v Určicích se pak usušili v místní sokolovně, kde byl pro všechny připraven bohatý kulturní a společenský program.


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments