Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE:  Obrovská sláva se minulý čtvrtek odehrála v Určicích. Nejen státní svátek, ale i místní významné výročí daly dohromady na tři stovky obyvatel, kteří si připomněli 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Určice. A jak známo, hasiči, fotbalisté či sokoli jsou hybnými pákami každé vesnice. Hasiči měli ve čtvrtek připraven bohatý kulturní a společenský program a Večerník u toho nechyběl!

Oslavy bohaté historie určických požárníků či chcete-li hasičů, začaly už během čtvrtečního dopoledne. To si zájemci mohli prohlédnout místní hasičskou zbrojnici, která měla v tento památný den dveře dokořán. O půl třetí odpoledne se pak návštěvníci oslav vměstnali do kostela, kde hasičům požehnal určický farář. „Sto třicet let je hodně dlouhá doba, kterou máme samozřejmě popsanou v místních kronikách. Dříve v historii se určičtí hasiči věnovali převážně likvidaci místních požárů a bylo jich opravdu hodně. Dnes, po vzniku profesionálních zásahových jednotek se už můžeme věnovat i společenským akcím a bavit lidi. Máme tak kromě výjezdů k požárům na starost i jiné věci, pořádáme spoustu kulturních akcí a dokonce jsme se dali i na charitu,“ řekla Večerníku po slavnostní mši v určickém kostele svatého Jana Křtitele Lenka Sosíková, pokladní SDH v Určicích a jedna z hlavních organizátorek čtvrtečních oslav.
Sbor dobrovolných hasičů v Určicích stihl během čtvrtka i zasednout ke slavnostní schůzi. „Velitel okrsku Milan Burda slavil navíc padesáté narozeniny, takže my hasičky z Určic jsme pro něj připravili velké překvapení, což vůbec nečekal. Poté pronesli projevy starosta SDH v Určicích Alois Mlčoch a velitel sboru Jaromír Sosík. A samozřejmě se hodně četlo z kroniky, a to z úryvků minimálně padesát let starých. Zlatým hřebem slavnostní schůze bylo předání ocenění hasičům za jejich práci pro náš sbor. To nejvyšší ocenění, Zlatého Floriána, obdržel náš nejstarší hasič čtyřiaosmdesátiletý Jaromír Mlčoch,“ popsala Večerníku slavnostní chvíle Lenka Sosíková.
Tím ale čtvrteční oslavy ještě ani zdaleka nekončily. Od kostela se vydal slavnostní průvod hasičů i místních obyvatel přes půlku Určic. U sochy svatého Floriána zástupci SDH položili věnce, stejně tak učinili o pár stovek metrů dál u pomníku padlých u určického hřbitova. Co na tom, že tyto dvě pietní akce se uskutečnily za prudkého lijáku, který se v tu chvíli přehnal nad Určicemi. Hasiči i další návštěvníci oslav 130. výročí založení SDH v Určicích se pak usušili v místní sokolovně, kde byl pro všechny připraven bohatý kulturní a společenský program.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments