Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE:  Obrovská sláva se minulý čtvrtek odehrála v Určicích. Nejen státní svátek, ale i místní významné výročí daly dohromady na tři stovky obyvatel, kteří si připomněli 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Určice. A jak známo, hasiči, fotbalisté či sokoli jsou hybnými pákami každé vesnice. Hasiči měli ve čtvrtek připraven bohatý kulturní a společenský program a Večerník u toho nechyběl!

Oslavy bohaté historie určických požárníků či chcete-li hasičů, začaly už během čtvrtečního dopoledne. To si zájemci mohli prohlédnout místní hasičskou zbrojnici, která měla v tento památný den dveře dokořán. O půl třetí odpoledne se pak návštěvníci oslav vměstnali do kostela, kde hasičům požehnal určický farář. „Sto třicet let je hodně dlouhá doba, kterou máme samozřejmě popsanou v místních kronikách. Dříve v historii se určičtí hasiči věnovali převážně likvidaci místních požárů a bylo jich opravdu hodně. Dnes, po vzniku profesionálních zásahových jednotek se už můžeme věnovat i společenským akcím a bavit lidi. Máme tak kromě výjezdů k požárům na starost i jiné věci, pořádáme spoustu kulturních akcí a dokonce jsme se dali i na charitu,“ řekla Večerníku po slavnostní mši v určickém kostele svatého Jana Křtitele Lenka Sosíková, pokladní SDH v Určicích a jedna z hlavních organizátorek čtvrtečních oslav.
Sbor dobrovolných hasičů v Určicích stihl během čtvrtka i zasednout ke slavnostní schůzi. „Velitel okrsku Milan Burda slavil navíc padesáté narozeniny, takže my hasičky z Určic jsme pro něj připravili velké překvapení, což vůbec nečekal. Poté pronesli projevy starosta SDH v Určicích Alois Mlčoch a velitel sboru Jaromír Sosík. A samozřejmě se hodně četlo z kroniky, a to z úryvků minimálně padesát let starých. Zlatým hřebem slavnostní schůze bylo předání ocenění hasičům za jejich práci pro náš sbor. To nejvyšší ocenění, Zlatého Floriána, obdržel náš nejstarší hasič čtyřiaosmdesátiletý Jaromír Mlčoch,“ popsala Večerníku slavnostní chvíle Lenka Sosíková.
Tím ale čtvrteční oslavy ještě ani zdaleka nekončily. Od kostela se vydal slavnostní průvod hasičů i místních obyvatel přes půlku Určic. U sochy svatého Floriána zástupci SDH položili věnce, stejně tak učinili o pár stovek metrů dál u pomníku padlých u určického hřbitova. Co na tom, že tyto dvě pietní akce se uskutečnily za prudkého lijáku, který se v tu chvíli přehnal nad Určicemi. Hasiči i další návštěvníci oslav 130. výročí založení SDH v Určicích se pak usušili v místní sokolovně, kde byl pro všechny připraven bohatý kulturní a společenský program.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...