Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu 21. července se v Otinovsi nedaleko od Prostějova udála velká sláva. Na ní se potvrdila skutečnost, že se srazy rodáků stávají nedílnou součástí života našich vesnic, hasiči zase oslavovali 135. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů. Spojit tyto dvě akce dohromady se tak přímo nabízelo. Organizátoři si pro příchozí připravili pestrý program, který vyvrcholil půlnoční parádní show. Večerník u toho samozřejmě nemohl chybět.

 

Bohatý program začal už v brzkých dopoledních hodinách a zájemci o tuto akci se mohli těšit hned na několik velkých bodů programu v nastávajícím dni. Po slavnostním průvodu obcí se všechna pozornost přesunula do otinoveského sportovního areálu, kde se vše důležité odehrávalo. Při příležitosti 135. výročí založení SDH byli právě tam pamětními plaketami poctěni vybraní hasiči, kteří podle nadřízených poctivě a dobře vykonávali svoji službu. Z rukou starosty města Petra Koláře a vysokých hasičských důstojníků si tak poctu převzali muži i ženy, pro které je hasičství nejen práce, ale i vášeň. „Dnes to není jen o srazu rodáků, ale hlavně o velkém výročí. Program bude nabitý a určitě se vyplatí zůstat tady až do konce,“ lákal dopoledne na akci starosta Petr Kolář. Diváci tak přes den při názorných ukázkách mohli spatřit, jak taková práce hasičů vypadá v praxi, když je hasičský zákrok potřeba. To vše vyvrcholilo okrskovou soutěží v hasičském sportu proběhlou v naprosto přátelské náladě. Pak už přišla na řadu pořádná zábava, ke které celý den hrála dechová kapela Holóbkova mozeka a vzduchem se rozvoněla vůně uzených klobásek a páleného dřeva. Od devatenácti hodin přenechala kapela pódium Vladimíru Hronovi. Tento známý bavič a hlavně imitátor přijal pozvání a vystoupil v Otinovsi, kde dal zabrat bránicím všech přítomných. Kdo si ale myslel, že se večer blíží ke konci, ten se velice pletl. Organizátoři nenechali nikoho na pochybách, že si dali záležet. Ohňová show zaujala svými nebezpečnými kousky. „Četl jsem v programu, že bude nějaká show s ohněm, ale tohle jsem nečekal, bylo to vážně výborné. Myslím ale, že každou chvíli musí někdo přijít o obočí nebo vousy,“ sdělil Večerníku svůj postřeh se smíchem pan Josef, který si sraz rodáků užíval. Pomyslnou třešničkou na dortu byl půlnoční ohňostroj, který celodenní skvěle zorganizovanou a zvládnutou akci ukončil.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments