Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V sobotu 21. července se v Otinovsi nedaleko od Prostějova udála velká sláva. Na ní se potvrdila skutečnost, že se srazy rodáků stávají nedílnou součástí života našich vesnic, hasiči zase oslavovali 135. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů. Spojit tyto dvě akce dohromady se tak přímo nabízelo. Organizátoři si pro příchozí připravili pestrý program, který vyvrcholil půlnoční parádní show. Večerník u toho samozřejmě nemohl chybět.

 

Bohatý program začal už v brzkých dopoledních hodinách a zájemci o tuto akci se mohli těšit hned na několik velkých bodů programu v nastávajícím dni. Po slavnostním průvodu obcí se všechna pozornost přesunula do otinoveského sportovního areálu, kde se vše důležité odehrávalo. Při příležitosti 135. výročí založení SDH byli právě tam pamětními plaketami poctěni vybraní hasiči, kteří podle nadřízených poctivě a dobře vykonávali svoji službu. Z rukou starosty města Petra Koláře a vysokých hasičských důstojníků si tak poctu převzali muži i ženy, pro které je hasičství nejen práce, ale i vášeň. „Dnes to není jen o srazu rodáků, ale hlavně o velkém výročí. Program bude nabitý a určitě se vyplatí zůstat tady až do konce,“ lákal dopoledne na akci starosta Petr Kolář. Diváci tak přes den při názorných ukázkách mohli spatřit, jak taková práce hasičů vypadá v praxi, když je hasičský zákrok potřeba. To vše vyvrcholilo okrskovou soutěží v hasičském sportu proběhlou v naprosto přátelské náladě. Pak už přišla na řadu pořádná zábava, ke které celý den hrála dechová kapela Holóbkova mozeka a vzduchem se rozvoněla vůně uzených klobásek a páleného dřeva. Od devatenácti hodin přenechala kapela pódium Vladimíru Hronovi. Tento známý bavič a hlavně imitátor přijal pozvání a vystoupil v Otinovsi, kde dal zabrat bránicím všech přítomných. Kdo si ale myslel, že se večer blíží ke konci, ten se velice pletl. Organizátoři nenechali nikoho na pochybách, že si dali záležet. Ohňová show zaujala svými nebezpečnými kousky. „Četl jsem v programu, že bude nějaká show s ohněm, ale tohle jsem nečekal, bylo to vážně výborné. Myslím ale, že každou chvíli musí někdo přijít o obočí nebo vousy,“ sdělil Večerníku svůj postřeh se smíchem pan Josef, který si sraz rodáků užíval. Pomyslnou třešničkou na dortu byl půlnoční ohňostroj, který celodenní skvěle zorganizovanou a zvládnutou akci ukončil.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments