Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V sobotu 21. července se v Otinovsi nedaleko od Prostějova udála velká sláva. Na ní se potvrdila skutečnost, že se srazy rodáků stávají nedílnou součástí života našich vesnic, hasiči zase oslavovali 135. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů. Spojit tyto dvě akce dohromady se tak přímo nabízelo. Organizátoři si pro příchozí připravili pestrý program, který vyvrcholil půlnoční parádní show. Večerník u toho samozřejmě nemohl chybět.

 

Bohatý program začal už v brzkých dopoledních hodinách a zájemci o tuto akci se mohli těšit hned na několik velkých bodů programu v nastávajícím dni. Po slavnostním průvodu obcí se všechna pozornost přesunula do otinoveského sportovního areálu, kde se vše důležité odehrávalo. Při příležitosti 135. výročí založení SDH byli právě tam pamětními plaketami poctěni vybraní hasiči, kteří podle nadřízených poctivě a dobře vykonávali svoji službu. Z rukou starosty města Petra Koláře a vysokých hasičských důstojníků si tak poctu převzali muži i ženy, pro které je hasičství nejen práce, ale i vášeň. „Dnes to není jen o srazu rodáků, ale hlavně o velkém výročí. Program bude nabitý a určitě se vyplatí zůstat tady až do konce,“ lákal dopoledne na akci starosta Petr Kolář. Diváci tak přes den při názorných ukázkách mohli spatřit, jak taková práce hasičů vypadá v praxi, když je hasičský zákrok potřeba. To vše vyvrcholilo okrskovou soutěží v hasičském sportu proběhlou v naprosto přátelské náladě. Pak už přišla na řadu pořádná zábava, ke které celý den hrála dechová kapela Holóbkova mozeka a vzduchem se rozvoněla vůně uzených klobásek a páleného dřeva. Od devatenácti hodin přenechala kapela pódium Vladimíru Hronovi. Tento známý bavič a hlavně imitátor přijal pozvání a vystoupil v Otinovsi, kde dal zabrat bránicím všech přítomných. Kdo si ale myslel, že se večer blíží ke konci, ten se velice pletl. Organizátoři nenechali nikoho na pochybách, že si dali záležet. Ohňová show zaujala svými nebezpečnými kousky. „Četl jsem v programu, že bude nějaká show s ohněm, ale tohle jsem nečekal, bylo to vážně výborné. Myslím ale, že každou chvíli musí někdo přijít o obočí nebo vousy,“ sdělil Večerníku svůj postřeh se smíchem pan Josef, který si sraz rodáků užíval. Pomyslnou třešničkou na dortu byl půlnoční ohňostroj, který celodenní skvěle zorganizovanou a zvládnutou akci ukončil.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments