Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu 21. července se v Otinovsi nedaleko od Prostějova udála velká sláva. Na ní se potvrdila skutečnost, že se srazy rodáků stávají nedílnou součástí života našich vesnic, hasiči zase oslavovali 135. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů. Spojit tyto dvě akce dohromady se tak přímo nabízelo. Organizátoři si pro příchozí připravili pestrý program, který vyvrcholil půlnoční parádní show. Večerník u toho samozřejmě nemohl chybět.

 

Bohatý program začal už v brzkých dopoledních hodinách a zájemci o tuto akci se mohli těšit hned na několik velkých bodů programu v nastávajícím dni. Po slavnostním průvodu obcí se všechna pozornost přesunula do otinoveského sportovního areálu, kde se vše důležité odehrávalo. Při příležitosti 135. výročí založení SDH byli právě tam pamětními plaketami poctěni vybraní hasiči, kteří podle nadřízených poctivě a dobře vykonávali svoji službu. Z rukou starosty města Petra Koláře a vysokých hasičských důstojníků si tak poctu převzali muži i ženy, pro které je hasičství nejen práce, ale i vášeň. „Dnes to není jen o srazu rodáků, ale hlavně o velkém výročí. Program bude nabitý a určitě se vyplatí zůstat tady až do konce,“ lákal dopoledne na akci starosta Petr Kolář. Diváci tak přes den při názorných ukázkách mohli spatřit, jak taková práce hasičů vypadá v praxi, když je hasičský zákrok potřeba. To vše vyvrcholilo okrskovou soutěží v hasičském sportu proběhlou v naprosto přátelské náladě. Pak už přišla na řadu pořádná zábava, ke které celý den hrála dechová kapela Holóbkova mozeka a vzduchem se rozvoněla vůně uzených klobásek a páleného dřeva. Od devatenácti hodin přenechala kapela pódium Vladimíru Hronovi. Tento známý bavič a hlavně imitátor přijal pozvání a vystoupil v Otinovsi, kde dal zabrat bránicím všech přítomných. Kdo si ale myslel, že se večer blíží ke konci, ten se velice pletl. Organizátoři nenechali nikoho na pochybách, že si dali záležet. Ohňová show zaujala svými nebezpečnými kousky. „Četl jsem v programu, že bude nějaká show s ohněm, ale tohle jsem nečekal, bylo to vážně výborné. Myslím ale, že každou chvíli musí někdo přijít o obočí nebo vousy,“ sdělil Večerníku svůj postřeh se smíchem pan Josef, který si sraz rodáků užíval. Pomyslnou třešničkou na dortu byl půlnoční ohňostroj, který celodenní skvěle zorganizovanou a zvládnutou akci ukončil.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments