Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Blíží se nejočekávanější zatmění měsíce celého desetiletí. Nic podobného jste ještě neviděli! A při této příležitosti můžete v Prostějově zajít hned na dvě akce. V pátek 27. července v podvečerních hodinách buď máte možnost navštívit hvězdárnu v Kolářových sadech v Prostějově a sledovat zatmění odtamtud, nebo můžete v ten samý den absolvovat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Tak s chutí do toho!

V noci z 27. na 28. července proběhne úplné zatmění měsíce, které si můžete užít přímo v prostějovské hvězdárně. „Během pátečního večerního pozorování budou mít návštěvníci hvězdárny možnost pozorovat překrásný a zajímavý úkaz – úplné zatmění Měsíce. Měsíc vychází již částečně zatmělý, začátek úplného zatmění bude asi ve 21:30 hodin. Maximální fáze nastává přibližně ve 22:20 hodin a z plného stínu začne vystupovat přibližně ve 23:13 hodin. Konec částečného zatmění nastane asi dvacet minut po půlnoci. Navíc se bude pod měsícem nacházet nápadně jasný načervenalý Mars, který bude v tzv. opozici a bude tedy nejblíže Zemi,“ popisují pracovníci hvězdárny. Hvězdárna bude přitom otevřena již od 20:30 hodin, kdy v přednáškovém sále proběhne pořad o teorii o zajímavostech zatmění.
V pátek od 19:00 hodin bude také začínat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Letos půjde už o třetí ročník a bude to bomba jako vždy. Startovat se bude v 19:00 hodin u kavárny Cafe Plecháč ve Wolkerově ulici, odkud se poběží 21kilometrová trasa, nebo v 19:45 hodin od zastávky u Buničky, kde se můžou přidat méně zkušení běžci na kratší 10kilometrovou trasu a kde zároveň bude přichystáno občerstvení. Přidat se přitom může prakticky kdokoliv. A kdo by nezvládal cestu po svých, může jet třeba na koloběžce. Nezapomeňte si přitom s sebou vzít čelovky. „Úplněk vychází na 22:20 hodin, takže to zvíře, co máte v sobě, letos bohužel neuvidíme, do té doby tam určitě nebudeme. Na vrcholu pak dáme jednu společnou giga fotku a poběžíme zpátky. Není to závod, jen běh, tak je jen na vás, jak si ho společně užijeme,“ vzkazují organizátoři. Na běh je nutné se rezervovat přes rezervační systém, ať pořadatelé vědí, kolik občerstvení na Buničce nachystat. Cena za něj je symbolická, na občerstvovačce bude kasička a je to na vás. Příspěvek bude použit na náklady spojené s akcí.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments