Příjemnou noc, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Blíží se nejočekávanější zatmění měsíce celého desetiletí. Nic podobného jste ještě neviděli! A při této příležitosti můžete v Prostějově zajít hned na dvě akce. V pátek 27. července v podvečerních hodinách buď máte možnost navštívit hvězdárnu v Kolářových sadech v Prostějově a sledovat zatmění odtamtud, nebo můžete v ten samý den absolvovat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Tak s chutí do toho!

V noci z 27. na 28. července proběhne úplné zatmění měsíce, které si můžete užít přímo v prostějovské hvězdárně. „Během pátečního večerního pozorování budou mít návštěvníci hvězdárny možnost pozorovat překrásný a zajímavý úkaz – úplné zatmění Měsíce. Měsíc vychází již částečně zatmělý, začátek úplného zatmění bude asi ve 21:30 hodin. Maximální fáze nastává přibližně ve 22:20 hodin a z plného stínu začne vystupovat přibližně ve 23:13 hodin. Konec částečného zatmění nastane asi dvacet minut po půlnoci. Navíc se bude pod měsícem nacházet nápadně jasný načervenalý Mars, který bude v tzv. opozici a bude tedy nejblíže Zemi,“ popisují pracovníci hvězdárny. Hvězdárna bude přitom otevřena již od 20:30 hodin, kdy v přednáškovém sále proběhne pořad o teorii o zajímavostech zatmění.
V pátek od 19:00 hodin bude také začínat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Letos půjde už o třetí ročník a bude to bomba jako vždy. Startovat se bude v 19:00 hodin u kavárny Cafe Plecháč ve Wolkerově ulici, odkud se poběží 21kilometrová trasa, nebo v 19:45 hodin od zastávky u Buničky, kde se můžou přidat méně zkušení běžci na kratší 10kilometrovou trasu a kde zároveň bude přichystáno občerstvení. Přidat se přitom může prakticky kdokoliv. A kdo by nezvládal cestu po svých, může jet třeba na koloběžce. Nezapomeňte si přitom s sebou vzít čelovky. „Úplněk vychází na 22:20 hodin, takže to zvíře, co máte v sobě, letos bohužel neuvidíme, do té doby tam určitě nebudeme. Na vrcholu pak dáme jednu společnou giga fotku a poběžíme zpátky. Není to závod, jen běh, tak je jen na vás, jak si ho společně užijeme,“ vzkazují organizátoři. Na běh je nutné se rezervovat přes rezervační systém, ať pořadatelé vědí, kolik občerstvení na Buničce nachystat. Cena za něj je symbolická, na občerstvovačce bude kasička a je to na vás. Příspěvek bude použit na náklady spojené s akcí.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments