Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Blíží se nejočekávanější zatmění měsíce celého desetiletí. Nic podobného jste ještě neviděli! A při této příležitosti můžete v Prostějově zajít hned na dvě akce. V pátek 27. července v podvečerních hodinách buď máte možnost navštívit hvězdárnu v Kolářových sadech v Prostějově a sledovat zatmění odtamtud, nebo můžete v ten samý den absolvovat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Tak s chutí do toho!

V noci z 27. na 28. července proběhne úplné zatmění měsíce, které si můžete užít přímo v prostějovské hvězdárně. „Během pátečního večerního pozorování budou mít návštěvníci hvězdárny možnost pozorovat překrásný a zajímavý úkaz – úplné zatmění Měsíce. Měsíc vychází již částečně zatmělý, začátek úplného zatmění bude asi ve 21:30 hodin. Maximální fáze nastává přibližně ve 22:20 hodin a z plného stínu začne vystupovat přibližně ve 23:13 hodin. Konec částečného zatmění nastane asi dvacet minut po půlnoci. Navíc se bude pod měsícem nacházet nápadně jasný načervenalý Mars, který bude v tzv. opozici a bude tedy nejblíže Zemi,“ popisují pracovníci hvězdárny. Hvězdárna bude přitom otevřena již od 20:30 hodin, kdy v přednáškovém sále proběhne pořad o teorii o zajímavostech zatmění.
V pátek od 19:00 hodin bude také začínat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Letos půjde už o třetí ročník a bude to bomba jako vždy. Startovat se bude v 19:00 hodin u kavárny Cafe Plecháč ve Wolkerově ulici, odkud se poběží 21kilometrová trasa, nebo v 19:45 hodin od zastávky u Buničky, kde se můžou přidat méně zkušení běžci na kratší 10kilometrovou trasu a kde zároveň bude přichystáno občerstvení. Přidat se přitom může prakticky kdokoliv. A kdo by nezvládal cestu po svých, může jet třeba na koloběžce. Nezapomeňte si přitom s sebou vzít čelovky. „Úplněk vychází na 22:20 hodin, takže to zvíře, co máte v sobě, letos bohužel neuvidíme, do té doby tam určitě nebudeme. Na vrcholu pak dáme jednu společnou giga fotku a poběžíme zpátky. Není to závod, jen běh, tak je jen na vás, jak si ho společně užijeme,“ vzkazují organizátoři. Na běh je nutné se rezervovat přes rezervační systém, ať pořadatelé vědí, kolik občerstvení na Buničce nachystat. Cena za něj je symbolická, na občerstvovačce bude kasička a je to na vás. Příspěvek bude použit na náklady spojené s akcí.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments