Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Blíží se nejočekávanější zatmění měsíce celého desetiletí. Nic podobného jste ještě neviděli! A při této příležitosti můžete v Prostějově zajít hned na dvě akce. V pátek 27. července v podvečerních hodinách buď máte možnost navštívit hvězdárnu v Kolářových sadech v Prostějově a sledovat zatmění odtamtud, nebo můžete v ten samý den absolvovat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Tak s chutí do toho!

V noci z 27. na 28. července proběhne úplné zatmění měsíce, které si můžete užít přímo v prostějovské hvězdárně. „Během pátečního večerního pozorování budou mít návštěvníci hvězdárny možnost pozorovat překrásný a zajímavý úkaz – úplné zatmění Měsíce. Měsíc vychází již částečně zatmělý, začátek úplného zatmění bude asi ve 21:30 hodin. Maximální fáze nastává přibližně ve 22:20 hodin a z plného stínu začne vystupovat přibližně ve 23:13 hodin. Konec částečného zatmění nastane asi dvacet minut po půlnoci. Navíc se bude pod měsícem nacházet nápadně jasný načervenalý Mars, který bude v tzv. opozici a bude tedy nejblíže Zemi,“ popisují pracovníci hvězdárny. Hvězdárna bude přitom otevřena již od 20:30 hodin, kdy v přednáškovém sále proběhne pořad o teorii o zajímavostech zatmění.
V pátek od 19:00 hodin bude také začínat tradiční výběh na Velký Kosíř za úplňku, pořádaný fitness centrem TRX bez hranic Prostějov. Letos půjde už o třetí ročník a bude to bomba jako vždy. Startovat se bude v 19:00 hodin u kavárny Cafe Plecháč ve Wolkerově ulici, odkud se poběží 21kilometrová trasa, nebo v 19:45 hodin od zastávky u Buničky, kde se můžou přidat méně zkušení běžci na kratší 10kilometrovou trasu a kde zároveň bude přichystáno občerstvení. Přidat se přitom může prakticky kdokoliv. A kdo by nezvládal cestu po svých, může jet třeba na koloběžce. Nezapomeňte si přitom s sebou vzít čelovky. „Úplněk vychází na 22:20 hodin, takže to zvíře, co máte v sobě, letos bohužel neuvidíme, do té doby tam určitě nebudeme. Na vrcholu pak dáme jednu společnou giga fotku a poběžíme zpátky. Není to závod, jen běh, tak je jen na vás, jak si ho společně užijeme,“ vzkazují organizátoři. Na běh je nutné se rezervovat přes rezervační systém, ať pořadatelé vědí, kolik občerstvení na Buničce nachystat. Cena za něj je symbolická, na občerstvovačce bude kasička a je to na vás. Příspěvek bude použit na náklady spojené s akcí.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments