Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také v uplynulém školním roce pořádal prostějovský magistrát ve spolupráci se společností FCC Prostějov soutěž pro školy ve sběru separovaného papíru. A nejedná se o ledajakou soutěž, děti z jednotlivých základních škol soupeří o hodnotné ceny vypsané organizátory. Na konci června předal nejlepším sběračům starého papíru ceny náměstek primátorky Jiří Pospíšil. V soutěži excelovaly dvě školy, ZŠ Majakovského ve Vrahovicích posbírala nejvíce papíru v přepočtu na jednoho žáka, druhá v pořadí ZŠ Palackého zase odevzdala celkově nejvíce sběru.

„Smyslem této každoroční sběrové soutěže je vychovávat děti ke třídění odpadů. Školy navíc touto formou získají další finanční prostředky na svoji činnost. Jsme velmi rádi, že se školy do akce pravidelně zapojují,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který ve čtvrtek 28. června předal vítězným školským zařízením diplomy s tím, že finanční odměnu obdrží zanedlouho. Tato soutěž se nepořádá jen kvůli pověstné soutěživosti dětí, má určitě i jiný význam. „Přesně tak, jde nejen o soutěž o ceny, ale jednou z myšlenek je vychovávat děti v rámci ekologie. Celkově Prostějov už dlouhodobě patří k nejlepším městům ve třídění odpadu, za což jsme v posledních letech obdrželi už nejedno ocenění. A smysl pro třídění a tím i odpovědnost za životní prostřední chceme vzbudit také u těch nejmenších,“ řekl Večerníku Jiří Pospíšil. V průběhu uplynulého školního roku se dětem podařilo posbírat necelých 200 tisíc kilogramů papíru. Co z toho budou mít, mohou si školy peníze za sběr ponechat? „Samozřejmě peníze patří školám, které je využívají většinou pro pořízení odměn pro žáky v jiných soutěžích. Kromě hlavní ceny, což jsou finanční prostředky, jsou magistrátem a společností FCC Prostějov odměňováni i nejlepší „sběrači“ poukázkami na nákup zboží,“ odpověděl náměstek primátorky.

Třídění odpadu je důležitou součástí odpadového hospodářství každého města. Zajímalo nás, zda jsou v Prostějově v třídění zdatnější děti nebo dospělí. „Děti i dospělé musím pochválit, protože v Prostějově třídíme velmi dobře, o čemž svědčí každoročně ocenění v rámci soutěže v třídění odpadu v Olomouckém kraji. Za to patří všem velký dík,“ zopakoval poklonu Jiří Pospíšil.


graf

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments