Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také v uplynulém školním roce pořádal prostějovský magistrát ve spolupráci se společností FCC Prostějov soutěž pro školy ve sběru separovaného papíru. A nejedná se o ledajakou soutěž, děti z jednotlivých základních škol soupeří o hodnotné ceny vypsané organizátory. Na konci června předal nejlepším sběračům starého papíru ceny náměstek primátorky Jiří Pospíšil. V soutěži excelovaly dvě školy, ZŠ Majakovského ve Vrahovicích posbírala nejvíce papíru v přepočtu na jednoho žáka, druhá v pořadí ZŠ Palackého zase odevzdala celkově nejvíce sběru.

„Smyslem této každoroční sběrové soutěže je vychovávat děti ke třídění odpadů. Školy navíc touto formou získají další finanční prostředky na svoji činnost. Jsme velmi rádi, že se školy do akce pravidelně zapojují,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který ve čtvrtek 28. června předal vítězným školským zařízením diplomy s tím, že finanční odměnu obdrží zanedlouho. Tato soutěž se nepořádá jen kvůli pověstné soutěživosti dětí, má určitě i jiný význam. „Přesně tak, jde nejen o soutěž o ceny, ale jednou z myšlenek je vychovávat děti v rámci ekologie. Celkově Prostějov už dlouhodobě patří k nejlepším městům ve třídění odpadu, za což jsme v posledních letech obdrželi už nejedno ocenění. A smysl pro třídění a tím i odpovědnost za životní prostřední chceme vzbudit také u těch nejmenších,“ řekl Večerníku Jiří Pospíšil. V průběhu uplynulého školního roku se dětem podařilo posbírat necelých 200 tisíc kilogramů papíru. Co z toho budou mít, mohou si školy peníze za sběr ponechat? „Samozřejmě peníze patří školám, které je využívají většinou pro pořízení odměn pro žáky v jiných soutěžích. Kromě hlavní ceny, což jsou finanční prostředky, jsou magistrátem a společností FCC Prostějov odměňováni i nejlepší „sběrači“ poukázkami na nákup zboží,“ odpověděl náměstek primátorky.

Třídění odpadu je důležitou součástí odpadového hospodářství každého města. Zajímalo nás, zda jsou v Prostějově v třídění zdatnější děti nebo dospělí. „Děti i dospělé musím pochválit, protože v Prostějově třídíme velmi dobře, o čemž svědčí každoročně ocenění v rámci soutěže v třídění odpadu v Olomouckém kraji. Za to patří všem velký dík,“ zopakoval poklonu Jiří Pospíšil.


graf

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments