Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také v uplynulém školním roce pořádal prostějovský magistrát ve spolupráci se společností FCC Prostějov soutěž pro školy ve sběru separovaného papíru. A nejedná se o ledajakou soutěž, děti z jednotlivých základních škol soupeří o hodnotné ceny vypsané organizátory. Na konci června předal nejlepším sběračům starého papíru ceny náměstek primátorky Jiří Pospíšil. V soutěži excelovaly dvě školy, ZŠ Majakovského ve Vrahovicích posbírala nejvíce papíru v přepočtu na jednoho žáka, druhá v pořadí ZŠ Palackého zase odevzdala celkově nejvíce sběru.

„Smyslem této každoroční sběrové soutěže je vychovávat děti ke třídění odpadů. Školy navíc touto formou získají další finanční prostředky na svoji činnost. Jsme velmi rádi, že se školy do akce pravidelně zapojují,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který ve čtvrtek 28. června předal vítězným školským zařízením diplomy s tím, že finanční odměnu obdrží zanedlouho. Tato soutěž se nepořádá jen kvůli pověstné soutěživosti dětí, má určitě i jiný význam. „Přesně tak, jde nejen o soutěž o ceny, ale jednou z myšlenek je vychovávat děti v rámci ekologie. Celkově Prostějov už dlouhodobě patří k nejlepším městům ve třídění odpadu, za což jsme v posledních letech obdrželi už nejedno ocenění. A smysl pro třídění a tím i odpovědnost za životní prostřední chceme vzbudit také u těch nejmenších,“ řekl Večerníku Jiří Pospíšil. V průběhu uplynulého školního roku se dětem podařilo posbírat necelých 200 tisíc kilogramů papíru. Co z toho budou mít, mohou si školy peníze za sběr ponechat? „Samozřejmě peníze patří školám, které je využívají většinou pro pořízení odměn pro žáky v jiných soutěžích. Kromě hlavní ceny, což jsou finanční prostředky, jsou magistrátem a společností FCC Prostějov odměňováni i nejlepší „sběrači“ poukázkami na nákup zboží,“ odpověděl náměstek primátorky.

Třídění odpadu je důležitou součástí odpadového hospodářství každého města. Zajímalo nás, zda jsou v Prostějově v třídění zdatnější děti nebo dospělí. „Děti i dospělé musím pochválit, protože v Prostějově třídíme velmi dobře, o čemž svědčí každoročně ocenění v rámci soutěže v třídění odpadu v Olomouckém kraji. Za to patří všem velký dík,“ zopakoval poklonu Jiří Pospíšil.


graf

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments