Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Trojice plavidel vyplula uplynulou sobotu na rybník na návsi ve Stražisku v rámci pátého ročníku zdejší Neckyády. Nejprve se utkala v rychlosti přeplavby místního „kačáku“ a následně v tom, kdo koho dříve potopí. Akci sledovaly necelé tři stovky místních, kteří vzali zavděk připravenými makrelami z udírny. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Viděli jste někdy plout listnatý háječek, v němž se usadil vodník? Že ne? Pak jste nebyli na letošní Neckyádě ve Stražisku. Právě tato dvojice se v rychlosti i odolnosti utkala s dalšími dvěma posádkami, které tvořily domorodci z ostrovů v Karibiku a Havaje.
Organizátorem akce, která odstartovala dvě hodiny po poledni, byla i tentokrát obecní hospoda Osma. V roli moderátora vystřídal osvědčeného Honzu Daňka, který se loni podílel i na organizaci, pro letošek Jirka Drtil.
„Na akci jsem byl zatím každý rok. Nejlepší to bylo zatím určitě loni. To nám tu závodili třeba skutečně skvělí piráti, lidské domino či loď i s táborákem. Plavidel bylo víc, jak letos. Také si vzpomínám, že v jednom z předchozích ročníků na vodu vyplula loď, která představovala naše koupaliště. Letos je to slabší, ale i tak to stojí za návštěvu. Makrely tu mají pořád dobré,“ zhodnotil akci Martin Komárek, jeden z místních návštěvníků.
Po exhibičním závodu přítomným stejně jako loni zahráli Patrik Zatloukal a Aschena známí ze skupiny Band-A. Při svém vystoupení se však museli potýkat s deštěm, který po parném odpoledni zkrápěl okolí. Přítomní se naštěstí mohli schovat pod připravené přístřešky. Ani letos nechyběly skákací hrad, hasičská pěna či tombola.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments