Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Trojice plavidel vyplula uplynulou sobotu na rybník na návsi ve Stražisku v rámci pátého ročníku zdejší Neckyády. Nejprve se utkala v rychlosti přeplavby místního „kačáku“ a následně v tom, kdo koho dříve potopí. Akci sledovaly necelé tři stovky místních, kteří vzali zavděk připravenými makrelami z udírny. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Viděli jste někdy plout listnatý háječek, v němž se usadil vodník? Že ne? Pak jste nebyli na letošní Neckyádě ve Stražisku. Právě tato dvojice se v rychlosti i odolnosti utkala s dalšími dvěma posádkami, které tvořily domorodci z ostrovů v Karibiku a Havaje.
Organizátorem akce, která odstartovala dvě hodiny po poledni, byla i tentokrát obecní hospoda Osma. V roli moderátora vystřídal osvědčeného Honzu Daňka, který se loni podílel i na organizaci, pro letošek Jirka Drtil.
„Na akci jsem byl zatím každý rok. Nejlepší to bylo zatím určitě loni. To nám tu závodili třeba skutečně skvělí piráti, lidské domino či loď i s táborákem. Plavidel bylo víc, jak letos. Také si vzpomínám, že v jednom z předchozích ročníků na vodu vyplula loď, která představovala naše koupaliště. Letos je to slabší, ale i tak to stojí za návštěvu. Makrely tu mají pořád dobré,“ zhodnotil akci Martin Komárek, jeden z místních návštěvníků.
Po exhibičním závodu přítomným stejně jako loni zahráli Patrik Zatloukal a Aschena známí ze skupiny Band-A. Při svém vystoupení se však museli potýkat s deštěm, který po parném odpoledni zkrápěl okolí. Přítomní se naštěstí mohli schovat pod připravené přístřešky. Ani letos nechyběly skákací hrad, hasičská pěna či tombola.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments