Příjemnou noc, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Trojice plavidel vyplula uplynulou sobotu na rybník na návsi ve Stražisku v rámci pátého ročníku zdejší Neckyády. Nejprve se utkala v rychlosti přeplavby místního „kačáku“ a následně v tom, kdo koho dříve potopí. Akci sledovaly necelé tři stovky místních, kteří vzali zavděk připravenými makrelami z udírny. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Viděli jste někdy plout listnatý háječek, v němž se usadil vodník? Že ne? Pak jste nebyli na letošní Neckyádě ve Stražisku. Právě tato dvojice se v rychlosti i odolnosti utkala s dalšími dvěma posádkami, které tvořily domorodci z ostrovů v Karibiku a Havaje.
Organizátorem akce, která odstartovala dvě hodiny po poledni, byla i tentokrát obecní hospoda Osma. V roli moderátora vystřídal osvědčeného Honzu Daňka, který se loni podílel i na organizaci, pro letošek Jirka Drtil.
„Na akci jsem byl zatím každý rok. Nejlepší to bylo zatím určitě loni. To nám tu závodili třeba skutečně skvělí piráti, lidské domino či loď i s táborákem. Plavidel bylo víc, jak letos. Také si vzpomínám, že v jednom z předchozích ročníků na vodu vyplula loď, která představovala naše koupaliště. Letos je to slabší, ale i tak to stojí za návštěvu. Makrely tu mají pořád dobré,“ zhodnotil akci Martin Komárek, jeden z místních návštěvníků.
Po exhibičním závodu přítomným stejně jako loni zahráli Patrik Zatloukal a Aschena známí ze skupiny Band-A. Při svém vystoupení se však museli potýkat s deštěm, který po parném odpoledni zkrápěl okolí. Přítomní se naštěstí mohli schovat pod připravené přístřešky. Ani letos nechyběly skákací hrad, hasičská pěna či tombola.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments