Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Trojice plavidel vyplula uplynulou sobotu na rybník na návsi ve Stražisku v rámci pátého ročníku zdejší Neckyády. Nejprve se utkala v rychlosti přeplavby místního „kačáku“ a následně v tom, kdo koho dříve potopí. Akci sledovaly necelé tři stovky místních, kteří vzali zavděk připravenými makrelami z udírny. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Viděli jste někdy plout listnatý háječek, v němž se usadil vodník? Že ne? Pak jste nebyli na letošní Neckyádě ve Stražisku. Právě tato dvojice se v rychlosti i odolnosti utkala s dalšími dvěma posádkami, které tvořily domorodci z ostrovů v Karibiku a Havaje.
Organizátorem akce, která odstartovala dvě hodiny po poledni, byla i tentokrát obecní hospoda Osma. V roli moderátora vystřídal osvědčeného Honzu Daňka, který se loni podílel i na organizaci, pro letošek Jirka Drtil.
„Na akci jsem byl zatím každý rok. Nejlepší to bylo zatím určitě loni. To nám tu závodili třeba skutečně skvělí piráti, lidské domino či loď i s táborákem. Plavidel bylo víc, jak letos. Také si vzpomínám, že v jednom z předchozích ročníků na vodu vyplula loď, která představovala naše koupaliště. Letos je to slabší, ale i tak to stojí za návštěvu. Makrely tu mají pořád dobré,“ zhodnotil akci Martin Komárek, jeden z místních návštěvníků.
Po exhibičním závodu přítomným stejně jako loni zahráli Patrik Zatloukal a Aschena známí ze skupiny Band-A. Při svém vystoupení se však museli potýkat s deštěm, který po parném odpoledni zkrápěl okolí. Přítomní se naštěstí mohli schovat pod připravené přístřešky. Ani letos nechyběly skákací hrad, hasičská pěna či tombola.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments