Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V pondělí 16. července primátorka statutárního města Prostějova Alena Rašková a její náměstek Pavel Smetana přijali na radnici neobvyklou návštěvu. Radnice hostila účastníky mezinárodního Rotary kempu, partu mladých lidí ze třinácti různých zemí světa.

 

Rotary klub Prostějov, který kemp pořádá již potřetí, u nás hostí a připravuje program pro zahraniční studenty. Je to tak trochu reciprocita za to, že každý rok Rotary klub Prostějov vysílá osm až deset našich studentů na různé kempy nejen v Evropě, ale i po celém světě. Kemp je financován z prostředků Rotary, za přispění Magistrátu města Prostějova.

Primátorka Rašková přijala studenty v zasedací místnosti městské rady, kde bylo i připraveno ovocné občerstvení. Seznámila je s historií radnice a ukázala jim i některé části a kanceláře. Náměstek Pavel Smetana studentům zase předvedl obřadní síň a její zázemí, načež skupinu vzal na radniční věž, což byl pro všechny nevšední zážitek. Poté oba politici předali studentům propagační materiály o Prostějově v angličtině. Všichni účastníci totiž musí ve své domovské zemi ve svém Rotary klubu referovat o kempu a zemi, kterou navštívili.

„Jsem ráda, když můžeme podpořit akce pro studenty a zároveň pomáhat vzniku mezinárodních kontaktů. Rozvoj naší mládeže považuji za důležitou věc, na kterou nesmíme zapomínat v žádné funkci nebo pozici,“ uvedla primátorka Rašková. „Spolupráce města a Rotary klubu Prostějov je podle mě již řadu let vzájemně velmi přínosná. Rotary klub z výtěžku prodeje vánočního punče podporuje řadu potřebných věcí v Prostějově, naposledy kupoval elektrický vozík pro seniora z domova důchodců. Jeho aktivitu s výměnnými kempy vnímám jako velmi účinnou a netradiční propagaci našeho města,“ přidal Pavel Smetana.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments