Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V pondělí 16. července primátorka statutárního města Prostějova Alena Rašková a její náměstek Pavel Smetana přijali na radnici neobvyklou návštěvu. Radnice hostila účastníky mezinárodního Rotary kempu, partu mladých lidí ze třinácti různých zemí světa.

 

Rotary klub Prostějov, který kemp pořádá již potřetí, u nás hostí a připravuje program pro zahraniční studenty. Je to tak trochu reciprocita za to, že každý rok Rotary klub Prostějov vysílá osm až deset našich studentů na různé kempy nejen v Evropě, ale i po celém světě. Kemp je financován z prostředků Rotary, za přispění Magistrátu města Prostějova.

Primátorka Rašková přijala studenty v zasedací místnosti městské rady, kde bylo i připraveno ovocné občerstvení. Seznámila je s historií radnice a ukázala jim i některé části a kanceláře. Náměstek Pavel Smetana studentům zase předvedl obřadní síň a její zázemí, načež skupinu vzal na radniční věž, což byl pro všechny nevšední zážitek. Poté oba politici předali studentům propagační materiály o Prostějově v angličtině. Všichni účastníci totiž musí ve své domovské zemi ve svém Rotary klubu referovat o kempu a zemi, kterou navštívili.

„Jsem ráda, když můžeme podpořit akce pro studenty a zároveň pomáhat vzniku mezinárodních kontaktů. Rozvoj naší mládeže považuji za důležitou věc, na kterou nesmíme zapomínat v žádné funkci nebo pozici,“ uvedla primátorka Rašková. „Spolupráce města a Rotary klubu Prostějov je podle mě již řadu let vzájemně velmi přínosná. Rotary klub z výtěžku prodeje vánočního punče podporuje řadu potřebných věcí v Prostějově, naposledy kupoval elektrický vozík pro seniora z domova důchodců. Jeho aktivitu s výměnnými kempy vnímám jako velmi účinnou a netradiční propagaci našeho města,“ přidal Pavel Smetana.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments