Dobrý večer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V pondělí 16. července primátorka statutárního města Prostějova Alena Rašková a její náměstek Pavel Smetana přijali na radnici neobvyklou návštěvu. Radnice hostila účastníky mezinárodního Rotary kempu, partu mladých lidí ze třinácti různých zemí světa.

 

Rotary klub Prostějov, který kemp pořádá již potřetí, u nás hostí a připravuje program pro zahraniční studenty. Je to tak trochu reciprocita za to, že každý rok Rotary klub Prostějov vysílá osm až deset našich studentů na různé kempy nejen v Evropě, ale i po celém světě. Kemp je financován z prostředků Rotary, za přispění Magistrátu města Prostějova.

Primátorka Rašková přijala studenty v zasedací místnosti městské rady, kde bylo i připraveno ovocné občerstvení. Seznámila je s historií radnice a ukázala jim i některé části a kanceláře. Náměstek Pavel Smetana studentům zase předvedl obřadní síň a její zázemí, načež skupinu vzal na radniční věž, což byl pro všechny nevšední zážitek. Poté oba politici předali studentům propagační materiály o Prostějově v angličtině. Všichni účastníci totiž musí ve své domovské zemi ve svém Rotary klubu referovat o kempu a zemi, kterou navštívili.

„Jsem ráda, když můžeme podpořit akce pro studenty a zároveň pomáhat vzniku mezinárodních kontaktů. Rozvoj naší mládeže považuji za důležitou věc, na kterou nesmíme zapomínat v žádné funkci nebo pozici,“ uvedla primátorka Rašková. „Spolupráce města a Rotary klubu Prostějov je podle mě již řadu let vzájemně velmi přínosná. Rotary klub z výtěžku prodeje vánočního punče podporuje řadu potřebných věcí v Prostějově, naposledy kupoval elektrický vozík pro seniora z domova důchodců. Jeho aktivitu s výměnnými kempy vnímám jako velmi účinnou a netradiční propagaci našeho města,“ přidal Pavel Smetana.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments