Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvoudenní setkání řemeslníků v Čechách pod Kosířem je již řadu let nejnavštěvovanější akcí na Prostějovsku. Letos se v tamním zámeckém parku konalo již po jedenácté a podobně jako loni na něj dorazilo necelých šest tisíc návštěvníků. O jeho budoucnost se tedy rozhodně bát nemusíme.

Díky Hasičskému muzeu, Muzeu kočárů a znovuotevřenému zámku se z Čech pod Kosířem stává skutečně poutní místo, které nabízí tisícům lidí neobyčejné množství pozoruhodných kulturních a společenských akcí. Tou nejnavštěvovanější zůstává setkání mistrů řemesla kolářského, kočárnického, mistrů opratí a milovníků historických kočárů Josefkol, které se konalo předposlední červencový víkend. Reakce na něj bývají obvykle nadšené.
„Letos jsme dostali obrovskou spoustu pochvalných e-mailů i SMS. Za všechny mockrát děkujeme,“ zdůraznil na úvod ohlédnutí za nedávno proběhlou akcí majitel pořádajícího Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem Václav Obr.
Zatím nejvyšší návštěvnost Josefkol zaznamenal v roce 2016, kdy do Čech pod Kosířem zamířilo zhruba sedm tisíc lidí. Letos to bylo o více jak tisíc návštěvníků méně. „Je to srovnatelné s loňským rokem. Situaci návštěvníkům poněkud komplikovaly objížďky a v neděli i počasí. Drobně mžilo, pořádný déšť se však spustil až bezprostředně po skončení akce,“ konstatoval Obr, kterého těšil zejména velký počet dětí v publiku. „Myslím, že jich letos bylo nejvíc ze všech ročníků. Však jsme také pro ně měli po celý den připraveny různé soutěže a tvořivé dílny. Hodně je zaujal také dramatický a nádherný boj dobra a zla v podání historické skupiny Štvanci,“ zmínil se organizátor.
Během hlavní ukázky „Mistři 19 řemesel“ řemeslnicí pracovali hned na třech rozebraných kočárech, přičemž na ně dohlížel poslední rakouský císař a český král Karel I. Působivou novinkou rovněž byl vstup zpěváka Karla Kekešiho.
V posledních dvou letech se organizační tým musel kromě přípravy Josefkolu vypořádat zároveň i s náročnou a velkoryse pojatou dostavbou Muzea kočárů, která probíhá za jeho plného provozu. V příštím roce by už však měla finišovat.
„Chtěli bychom otevření dokončeného muzea spojit právě s nadcházejícím ročníkem Josefkolu. Akce by tak měla dostat zcela nový charakter, aby měli lidé důvod se k nám stále vracet. Kromě zámeckého parku by mohla probíhat i v prostorách muzea. Přemýšlíme, že by se zde mimo jiné mohla konat přehlídka koní. Na příští rok už máme celou řadu dalších nápadů, uvidíme, které z nich se nám nakonec podaří realizovat,“ navnadil fanoušky Václav Obr.


IR

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments