Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy,“ poznamenal francouzský spisovatel Romain Rolland. To, že se psem nezískáváme pouze zvíře, ale hlavně věrného přítele, může potvrdit snad každý pejskař. To samé může platit i pro ostatní zvířata, obzvláště pokud se o ně staráme, jak si zaslouží. Abyste se v nabídce potřeb i služeb důležitých pro spokojený život jakéhokoliv vašeho domácího mazlíčka lépe zorientovali, přináší vám PROSTĚJOVSKÝ Večerníku tuto tematickou dvoustranu.

S létem stoupají zdravotní rizika

Léto je v plném proudu a s ním i nebezpečí pro naše zvířecí kamarády. Zaměřili jsme se na ty nejčastější komplikace. Co všechno a kdy nejvíce jim hrozí?
Nejen lidé, ale i domácí mazlíčci můžou trpět na úpal. Ve větším ohrožení jsou především psi, kteří mají kratší nos, což jim neumožňuje efektivně se chladit. Pokud jsou vaši psi na procházkách velmi aktivní, může snadno dojít k přehřátí jejich organismu. Běžně je jejich vnitřní teplota 37 až 39 °C, pokud však stoupne na 42 °C, může dojít u psů se zhoršeným zdravotním stavem k úmrtí. Jestliže máte podezření, že se váš pejsek přehřál, musíte jej přivést na chladné, stinné místo a nabídněte mu vodu, avšak nenuťte jej pít. Dále můžete jako obklady přiložit mokré ručníky, především na krk, záda, podpaží a třísla. Nikdy však nepoužívejte led nebo ledovou vodu.

Pozor na hmyz!

Dalším nebezpečím může být bodnutí hmyzem nebo uštknutí jedovatým hadem. Pokud vašeho miláčka bodne včela, snažte se odstranit žihadlo. Postižené místo můžete začít chladit, směs jedlé sody s vodou vám pomůže neutralizovat jed, stejně tak funguje obklad z cibule nebo octa. Jestliže si všimnete jakýchkoliv komplikací (zhoršené dýchání a podobně), vyhledejte okamžitě veterináře. Stejně tak v létě přibývá množství blech a klíšťat, proti kterým dnes existuje řada přípravků.

Průjem je tady raz dva

Rád se váš mazlíček napije na procházce z kaluží či stojatých vod? V teplém období se množí v tomto prostředí bakterie a paraziti, které mohou způsobit střevní onemocnění. Proto při průjmech, dehydrataci a žaludečních nevolnostech zvyšte svou opatrnost. Nejvážnějším onemocněním je pak leptospiróza, která může i vážně poškodit orgány, navíc podle Centra pro kontrolu nemocí, roste každoročně počet nakažených.

Sennou rýmu mohou mít i psi

V neposlední řadě vzpomeňme alergie, které mohou naše zvířátka trápit již od jara. Alergie se projevuje ušní infekcí, svěděním kůže atd. Senná rýma může postihnout kočky i psy. U každého veterináře se dozvíte, jak proti alergiím bojovat.


Tematickou stranu najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 30. července

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments