Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské kulturní léto vstoupilo do druhé poloviny prázdnin jakožto i do druhé půlky svého programu. V rámci něj můžete tento týden absolvovat vycházku přes Otaslavice a Myslejovice, pohádku Čertoviny nebo oblíbené Bladenight. Výběr máte tedy skutečně pestrý a bylo by jen škoda toho nevyužít.

Ekocentrum Iris si pro vás v rámci Prostějovského léta připravilo již řadu tematických akcí, zejména vycházkových a hravých. Už jste se společně s jeho pracovníky mohli vydat na Velký Kosíř, do ohrozimské přírody nebo na kopec Stráž. Tentokrát si zajdete v úterý 7. srpna do lesů v oblasti Otaslavic a Myslejovic. „Půjde o vycházku do lesů mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi spojenou s hledáním studánek. Procházka bude navíc doplněna hravými studánkovými aktivitami pro děti i dospělé a možná se potkáme i s živým rakem,“ vzkazují organizátoři. Ráno se bude odjíždět z prostějovského autobusového nádraží ze stanoviště č. 8 v 8:35 hodin do Otaslavic. Návrat zpět do Prostějova autobusem z Myslejovic je naplánován ve 13:30 hodin. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Pokud na vycházku dorazíte, připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Ve čtvrtek 9. srpna pak můžete zajít na nádvoří prostějovského zámku, kde se bude od 21:00 hodin promítat česká pohádka Čertoviny. A o čem film bude? „Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali, a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno…“ V případě nepříznivého počasí uvidíte pohádku v Kulturním klubu Duha.
Nakonec na pátek 10. srpna si pro vás Dětské dopravní centrum opět přichystalo oblíbené Bladenight. „Loni byl o tuto akci velký zájem, proto jsme jej zařadili do programu Prostějovského léta,“ sdělila Večerníku kulturní pracovnice klubu Duha Martina Drmolová. Při Bladenight se můžete prohánět ulicemi večerního Prostějova na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Sraz je naplánován ve 20:00 hodin na Dětském dopravním centru v Prostějově. Nesmíte přitom zapomenout na přilbu, ta je povinnou součástí výbavy. S sebou je pak vhodné si kromě bruslí či koloběžky vzít ještě červenou blikačku a bílé světýlko, případně chrániče.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments