Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovské kulturní léto vstoupilo do druhé poloviny prázdnin jakožto i do druhé půlky svého programu. V rámci něj můžete tento týden absolvovat vycházku přes Otaslavice a Myslejovice, pohádku Čertoviny nebo oblíbené Bladenight. Výběr máte tedy skutečně pestrý a bylo by jen škoda toho nevyužít.

Ekocentrum Iris si pro vás v rámci Prostějovského léta připravilo již řadu tematických akcí, zejména vycházkových a hravých. Už jste se společně s jeho pracovníky mohli vydat na Velký Kosíř, do ohrozimské přírody nebo na kopec Stráž. Tentokrát si zajdete v úterý 7. srpna do lesů v oblasti Otaslavic a Myslejovic. „Půjde o vycházku do lesů mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi spojenou s hledáním studánek. Procházka bude navíc doplněna hravými studánkovými aktivitami pro děti i dospělé a možná se potkáme i s živým rakem,“ vzkazují organizátoři. Ráno se bude odjíždět z prostějovského autobusového nádraží ze stanoviště č. 8 v 8:35 hodin do Otaslavic. Návrat zpět do Prostějova autobusem z Myslejovic je naplánován ve 13:30 hodin. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Pokud na vycházku dorazíte, připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Ve čtvrtek 9. srpna pak můžete zajít na nádvoří prostějovského zámku, kde se bude od 21:00 hodin promítat česká pohádka Čertoviny. A o čem film bude? „Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali, a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno…“ V případě nepříznivého počasí uvidíte pohádku v Kulturním klubu Duha.
Nakonec na pátek 10. srpna si pro vás Dětské dopravní centrum opět přichystalo oblíbené Bladenight. „Loni byl o tuto akci velký zájem, proto jsme jej zařadili do programu Prostějovského léta,“ sdělila Večerníku kulturní pracovnice klubu Duha Martina Drmolová. Při Bladenight se můžete prohánět ulicemi večerního Prostějova na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Sraz je naplánován ve 20:00 hodin na Dětském dopravním centru v Prostějově. Nesmíte přitom zapomenout na přilbu, ta je povinnou součástí výbavy. S sebou je pak vhodné si kromě bruslí či koloběžky vzít ještě červenou blikačku a bílé světýlko, případně chrániče.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments