Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovské kulturní léto vstoupilo do druhé poloviny prázdnin jakožto i do druhé půlky svého programu. V rámci něj můžete tento týden absolvovat vycházku přes Otaslavice a Myslejovice, pohádku Čertoviny nebo oblíbené Bladenight. Výběr máte tedy skutečně pestrý a bylo by jen škoda toho nevyužít.

Ekocentrum Iris si pro vás v rámci Prostějovského léta připravilo již řadu tematických akcí, zejména vycházkových a hravých. Už jste se společně s jeho pracovníky mohli vydat na Velký Kosíř, do ohrozimské přírody nebo na kopec Stráž. Tentokrát si zajdete v úterý 7. srpna do lesů v oblasti Otaslavic a Myslejovic. „Půjde o vycházku do lesů mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi spojenou s hledáním studánek. Procházka bude navíc doplněna hravými studánkovými aktivitami pro děti i dospělé a možná se potkáme i s živým rakem,“ vzkazují organizátoři. Ráno se bude odjíždět z prostějovského autobusového nádraží ze stanoviště č. 8 v 8:35 hodin do Otaslavic. Návrat zpět do Prostějova autobusem z Myslejovic je naplánován ve 13:30 hodin. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Pokud na vycházku dorazíte, připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Ve čtvrtek 9. srpna pak můžete zajít na nádvoří prostějovského zámku, kde se bude od 21:00 hodin promítat česká pohádka Čertoviny. A o čem film bude? „Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali, a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno…“ V případě nepříznivého počasí uvidíte pohádku v Kulturním klubu Duha.
Nakonec na pátek 10. srpna si pro vás Dětské dopravní centrum opět přichystalo oblíbené Bladenight. „Loni byl o tuto akci velký zájem, proto jsme jej zařadili do programu Prostějovského léta,“ sdělila Večerníku kulturní pracovnice klubu Duha Martina Drmolová. Při Bladenight se můžete prohánět ulicemi večerního Prostějova na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Sraz je naplánován ve 20:00 hodin na Dětském dopravním centru v Prostějově. Nesmíte přitom zapomenout na přilbu, ta je povinnou součástí výbavy. S sebou je pak vhodné si kromě bruslí či koloběžky vzít ještě červenou blikačku a bílé světýlko, případně chrániče.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments