Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské kulturní léto vstoupilo do druhé poloviny prázdnin jakožto i do druhé půlky svého programu. V rámci něj můžete tento týden absolvovat vycházku přes Otaslavice a Myslejovice, pohádku Čertoviny nebo oblíbené Bladenight. Výběr máte tedy skutečně pestrý a bylo by jen škoda toho nevyužít.

Ekocentrum Iris si pro vás v rámci Prostějovského léta připravilo již řadu tematických akcí, zejména vycházkových a hravých. Už jste se společně s jeho pracovníky mohli vydat na Velký Kosíř, do ohrozimské přírody nebo na kopec Stráž. Tentokrát si zajdete v úterý 7. srpna do lesů v oblasti Otaslavic a Myslejovic. „Půjde o vycházku do lesů mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi spojenou s hledáním studánek. Procházka bude navíc doplněna hravými studánkovými aktivitami pro děti i dospělé a možná se potkáme i s živým rakem,“ vzkazují organizátoři. Ráno se bude odjíždět z prostějovského autobusového nádraží ze stanoviště č. 8 v 8:35 hodin do Otaslavic. Návrat zpět do Prostějova autobusem z Myslejovic je naplánován ve 13:30 hodin. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Pokud na vycházku dorazíte, připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Ve čtvrtek 9. srpna pak můžete zajít na nádvoří prostějovského zámku, kde se bude od 21:00 hodin promítat česká pohádka Čertoviny. A o čem film bude? „Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali, a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno…“ V případě nepříznivého počasí uvidíte pohádku v Kulturním klubu Duha.
Nakonec na pátek 10. srpna si pro vás Dětské dopravní centrum opět přichystalo oblíbené Bladenight. „Loni byl o tuto akci velký zájem, proto jsme jej zařadili do programu Prostějovského léta,“ sdělila Večerníku kulturní pracovnice klubu Duha Martina Drmolová. Při Bladenight se můžete prohánět ulicemi večerního Prostějova na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Sraz je naplánován ve 20:00 hodin na Dětském dopravním centru v Prostějově. Nesmíte přitom zapomenout na přilbu, ta je povinnou součástí výbavy. S sebou je pak vhodné si kromě bruslí či koloběžky vzít ještě červenou blikačku a bílé světýlko, případně chrániče.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments