Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci Prostějovského kulturního léta jste již mohli zažít spoustu vycházkových, sportovních či hudebních akcí. Nyní se již tohle úterý vydáte do Plumlova za vodní vycházkou plnou hravých zastávek. Tento čtvrtek si pak budete moci opět zajít na náměstí T. G. Masaryka, kde na vás tentokrát budou čekat zpěvák Radim Schwab a herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

Ekocentrum Iris si pro vás pravidelně v rámci Prostějovského léta chystá vycházky do přírody. Posledně jste spolu s jeho pracovníky mohli hledat studánky v Otaslavicích a Myslejovicích. A v úterý 14. srpna se s nimi můžete vydat na vodní vycházku. „Cestou nás čekají vodní mlýnky, pokusy i vodní strašidla. Trasa povede cestou i necestou kolem přehrady do Plumlova,“ vzkazují organizátoři. Sraz bude v 8:30 hodin v Mostkovicích na zastávce kino (pod kopcem). Přepokládá se, že konec vycházky bude ve 13:00 hodin v Plumlově. Délka trasy asi 5 kilometrů. Připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Velkou bombou bude čtvrteční večer 16. srpna. Na prostějovském náměstí se ve 20:00 hodin objeví Kateřina Brožová a Radim Schwab v doprovodu orchestru Ester Godovské. Kateřinu Brožovou znáte zejména jako herečku a moderátorku, tentokrát se vám ale předvede jako zpěvačka. Radima Schwaba, kterého jste v rámci Prostějovského léta mohli na náměstí vidět vloni, znáte především jako muzikálového zpěváka.
„V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery,“ je uvedeno na jeho oficiálních webových stránkách. I proto je tento program příhodně nazván Večer s fantomem. Ještě předtím, od osmnácti hodin, se na náměstí ukáže moderní popový bigband The People. Ve stejnou dobu tam najdou zábavu i ti nejmenší. Ekocentrum Iris si pro ně připraví tematický program, nyní s námětem netradičních sportů. Užijete si spoustu soutěží a her.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments