Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V rámci Prostějovského kulturního léta jste již mohli zažít spoustu vycházkových, sportovních či hudebních akcí. Nyní se již tohle úterý vydáte do Plumlova za vodní vycházkou plnou hravých zastávek. Tento čtvrtek si pak budete moci opět zajít na náměstí T. G. Masaryka, kde na vás tentokrát budou čekat zpěvák Radim Schwab a herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

Ekocentrum Iris si pro vás pravidelně v rámci Prostějovského léta chystá vycházky do přírody. Posledně jste spolu s jeho pracovníky mohli hledat studánky v Otaslavicích a Myslejovicích. A v úterý 14. srpna se s nimi můžete vydat na vodní vycházku. „Cestou nás čekají vodní mlýnky, pokusy i vodní strašidla. Trasa povede cestou i necestou kolem přehrady do Plumlova,“ vzkazují organizátoři. Sraz bude v 8:30 hodin v Mostkovicích na zastávce kino (pod kopcem). Přepokládá se, že konec vycházky bude ve 13:00 hodin v Plumlově. Délka trasy asi 5 kilometrů. Připravte si poplatek 30 korun za každé dítě.
Velkou bombou bude čtvrteční večer 16. srpna. Na prostějovském náměstí se ve 20:00 hodin objeví Kateřina Brožová a Radim Schwab v doprovodu orchestru Ester Godovské. Kateřinu Brožovou znáte zejména jako herečku a moderátorku, tentokrát se vám ale předvede jako zpěvačka. Radima Schwaba, kterého jste v rámci Prostějovského léta mohli na náměstí vidět vloni, znáte především jako muzikálového zpěváka.
„V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery,“ je uvedeno na jeho oficiálních webových stránkách. I proto je tento program příhodně nazván Večer s fantomem. Ještě předtím, od osmnácti hodin, se na náměstí ukáže moderní popový bigband The People. Ve stejnou dobu tam najdou zábavu i ti nejmenší. Ekocentrum Iris si pro ně připraví tematický program, nyní s námětem netradičních sportů. Užijete si spoustu soutěží a her.

31 pv leto srpen 2018

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments