Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dokonalý pat. Tak by se dala popsat situace se zamýšleným závodem na výrobu organických léčiv v Želči. Ten chtěla vybudovat společnost Manetech a již v roce 2013 na okraji obce koupila rozlehlý šestihektarový areál se čtrnácti budovami. Následně představila svůj projekt veřejnosti, ten se však setkal s ostře nesouhlasnými reakcemi ze strany místních občanů i samosprávy. Společnost se ale svého záměru stále nechce vzdát.

V podniku, jenž by za přibližně 250 milionů korun měl vyrůst v areálu bývalého zemědělského družstva, by se mělo ročně zpracovat 50 tisíc tun kejdy a 5 tisíc tun slámy. Místní se bojí zejména zápachu, který by zasáhl celou obec, znečištění spodních vod, navýšení dopravy, rozšíření hmyzu stejně jako poklesu hodnoty nemovitostí. Naopak Manetech označoval obavy místních za neopodstatněné s tím, že podnik bude využívat moderní technologii maximálně šetrnou k životnímu prostředí.
Prostějovský stavební úřad nejprve žádost Manetechu zamítl kvůli nesouladu s platným územním plánem. Krajský úřad vše vrátil k přepracování, což obec prostřednictvím žaloby napadla. Tak se rozběhl právnický kolotoč, který letos skončil u Nejvyššího správního soudu, který však rozhodl v neprospěch Želče. Bude to mít nějaké reálné dopady? To jsme se tak úplně nedozvěděli...
„Nemám k tomu co říct, není nic nového,“ odvětila krátce starostka Želče Bronislava Augustinová a rozloučila se.
O mnoho lépe Večerník nepochodil ani u společnosti Manetech, která prošla výraznou personální obměnou. Její současní zástupci nám pouze potvrdili, že záměr na vybudování závodu na výrobu organických hnojiv v Želči přetrvává. „Celá záležitost je stále v řízení. Naše společnost se rozhodla nepodávat do médií žádná oficiální stanoviska,“ reagovala na naše dotazy ředitelka Manetechu Dita Fišerová. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments