Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dokonalý pat. Tak by se dala popsat situace se zamýšleným závodem na výrobu organických léčiv v Želči. Ten chtěla vybudovat společnost Manetech a již v roce 2013 na okraji obce koupila rozlehlý šestihektarový areál se čtrnácti budovami. Následně představila svůj projekt veřejnosti, ten se však setkal s ostře nesouhlasnými reakcemi ze strany místních občanů i samosprávy. Společnost se ale svého záměru stále nechce vzdát.

V podniku, jenž by za přibližně 250 milionů korun měl vyrůst v areálu bývalého zemědělského družstva, by se mělo ročně zpracovat 50 tisíc tun kejdy a 5 tisíc tun slámy. Místní se bojí zejména zápachu, který by zasáhl celou obec, znečištění spodních vod, navýšení dopravy, rozšíření hmyzu stejně jako poklesu hodnoty nemovitostí. Naopak Manetech označoval obavy místních za neopodstatněné s tím, že podnik bude využívat moderní technologii maximálně šetrnou k životnímu prostředí.
Prostějovský stavební úřad nejprve žádost Manetechu zamítl kvůli nesouladu s platným územním plánem. Krajský úřad vše vrátil k přepracování, což obec prostřednictvím žaloby napadla. Tak se rozběhl právnický kolotoč, který letos skončil u Nejvyššího správního soudu, který však rozhodl v neprospěch Želče. Bude to mít nějaké reálné dopady? To jsme se tak úplně nedozvěděli...
„Nemám k tomu co říct, není nic nového,“ odvětila krátce starostka Želče Bronislava Augustinová a rozloučila se.
O mnoho lépe Večerník nepochodil ani u společnosti Manetech, která prošla výraznou personální obměnou. Její současní zástupci nám pouze potvrdili, že záměr na vybudování závodu na výrobu organických hnojiv v Želči přetrvává. „Celá záležitost je stále v řízení. Naše společnost se rozhodla nepodávat do médií žádná oficiální stanoviska,“ reagovala na naše dotazy ředitelka Manetechu Dita Fišerová. 

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments