Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Královský bál, výprava za vodníkem, cesta za panem myslivcem, indiánská stezka, cesta kolem světa či vodní bitva. Takové byly letní příměstské tábory pro rodiče s dětmi Mateřského centra Cipísek, které proběhly v červenci.

Letní programy pro rodiče s dětmi od dvou do šesti let pořádá MC Cipísek už dvanáct let a je o ně stále velký zájem. „Program je připraven tak, aby si ho aktivně užili děti i dospělí, a my jsme rády, že rodiče jdou s takovým elánem do všech nabízených aktivit, a mohou tak prožít se svými dětmi mnoho radostí a společných chvil. Také nás těší, že při těchto akcích, ale i v pravidelných programech centra vzniká spousta rodinných přátelství, která trvají roky. Máme radost, když dostáváme e-maily a fotky z letních výletů a dovolených rodin, které seznámil právě Cipísek,“ poznamenala s úsměvem Markéta Skládalová.
„Děkujeme M. Klíčovi za možnost pokračovat ve výletech za panem myslivcem, které jsme zahájili před lety s myslivcem K. Michlem, a také dík sokolníku Páleníkovi a jeho výrovi za trpělivost. Děkujeme také K. Pokorskému za dlouholetou letní spolupráci při vodnických výpravách i pracovníkům Dopravního centra, kam se v našich programech také často vrací,“ přidala Skládalová.
V srpnu je MC Cipísek pro veřejnost uzavřeno a připravovat se bude další školní rok. Pro rodiče a děti od tří měsíců do pěti let se opět rozběhnou pravidelné programy s Cipískem, dramaticko-výtvarný kroužek pro předškoláky, besedy, kurzy i semináře o výchově a komunikaci pro rodiče, besedy pro maminky s miminky, kurzy šití pro ženy a spousta dalších akcí. Bližší informace o všech programech najdou zájemci na www.mcprostejov.cz a www.facebook.com/cipisekprostejov.
„V září vstoupí Cipísek už do dvacátého roku své činnosti v Prostějově, a proto patří díky i Statutárnímu městu Prostějov za mnohaletou podporu těchto aktivit pro rodiny. Zvláště v letošním roce, při nedostatku financí, děkujeme za dofinancování provozu a programů mateřského centra. Díky tomu jsou programy přístupné široké veřejnosti,“ vzkázala Markéta Skládalová z MC Cipísek. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments