Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Na sklonku prázdnin musíme do pohádkového lesa v Plumlově! Tímto heslem se každoročně řídí stovky dětí a jejich rodičů. Velmi oblíbenou akci tradičně připravuje v kempu Žralok a jeho okolí Spolek Plumlovských nadšenců. Ani letos tomu nebylo jinak. V teplém a slunečném počasí se uplynulou sobotu do příjemně stínícího lesa v doprovodu svých rodičů vydala rovná tisícovka dětí. A Večerník, jakožto každoroční mediální partner, k tomu.


Spravit pejskovi jeho roztržené kalhoty, pomoci Včelce Máje s opilováním správných květin, složit rohlík v pohádkové kuchyni, osvobodit Budulínka z moci lišáka, navštívit kouzelnou školku, vyčistit Pažoutův jazyk či vytáhnout řepu velikou, převelikou. To byly úkoly, které musely splnit děti při cestě letošním pohádkovým lesem v Plumlově, kde na ně čekalo hned osmdesát nejroztodivnějších bytostí, v závěru pak i sladká odměna. Kromě toho pro ně byl v kempu připravený skutečně pestrý a zajímavý doprovodný program. „Pohádkový les byl super, užil jsem si v něm úplně všechno. A taky jsem moc rád, že mě táta vzal na aquazorbing. Na tento den prostě nikdy nezapomenu,“ zhodnotil akci pětiletý Filip.
Před dvěma roky dorazilo do Pohádkového lesa rekordních 1 247 dětí, loni to byla i kvůli deštivému počasí zhruba polovina. Letos akce zaznamenala historicky druhou nejvyšší návštěvnost. „Lidé se k nám často vrací, protože každoročně připravujeme nová stanoviště. Ostatně i účinkující se hodně proměnili, ve srovnání s loňskem jich je tak polovina nová,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Gabriela Jančíková.
Pořadatelé pro rodiče s menšími dětmi letos zvolili ideální délku trasy, která nebyla zbytečně náročná, zároveň se však na ní stovky návštěvníků dobře rozptýlily, díky čemuž nikdo nemusel trávit čas v dlouhých frontách. „Jsme již na nával lidí lépe připraveni, než tomu bývalo dříve,“ zmínila Jančíková, kterou těšilo zejména to, že se do přípravy ve velké míře zapojily také děti členů spolku.
Přítomná omladina si také mohla hned dvakrát zařádit v pěně, kterou pro ni připravili hasiči, obdivovat kousky kouzelníka Tomassiana, zajezdit si na ponících a užít si spousta dalších atrakcí. Celým vydařeným odpolednem v kempu provázela skupina Marbo.
Další akcí v režii Spolku Plumlovských nadšenců bude tradiční Plumlovské vinobraní, které se bude konat v sobotu 22. září. Jeho letošní hlavní hvězdou bude zpěvák a skladatel Jaroslav Uhlíř s kapelou.


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments