Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE  Na sklonku prázdnin musíme do pohádkového lesa v Plumlově! Tímto heslem se každoročně řídí stovky dětí a jejich rodičů. Velmi oblíbenou akci tradičně připravuje v kempu Žralok a jeho okolí Spolek Plumlovských nadšenců. Ani letos tomu nebylo jinak. V teplém a slunečném počasí se uplynulou sobotu do příjemně stínícího lesa v doprovodu svých rodičů vydala rovná tisícovka dětí. A Večerník, jakožto každoroční mediální partner, k tomu.


Spravit pejskovi jeho roztržené kalhoty, pomoci Včelce Máje s opilováním správných květin, složit rohlík v pohádkové kuchyni, osvobodit Budulínka z moci lišáka, navštívit kouzelnou školku, vyčistit Pažoutův jazyk či vytáhnout řepu velikou, převelikou. To byly úkoly, které musely splnit děti při cestě letošním pohádkovým lesem v Plumlově, kde na ně čekalo hned osmdesát nejroztodivnějších bytostí, v závěru pak i sladká odměna. Kromě toho pro ně byl v kempu připravený skutečně pestrý a zajímavý doprovodný program. „Pohádkový les byl super, užil jsem si v něm úplně všechno. A taky jsem moc rád, že mě táta vzal na aquazorbing. Na tento den prostě nikdy nezapomenu,“ zhodnotil akci pětiletý Filip.
Před dvěma roky dorazilo do Pohádkového lesa rekordních 1 247 dětí, loni to byla i kvůli deštivému počasí zhruba polovina. Letos akce zaznamenala historicky druhou nejvyšší návštěvnost. „Lidé se k nám často vrací, protože každoročně připravujeme nová stanoviště. Ostatně i účinkující se hodně proměnili, ve srovnání s loňskem jich je tak polovina nová,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Gabriela Jančíková.
Pořadatelé pro rodiče s menšími dětmi letos zvolili ideální délku trasy, která nebyla zbytečně náročná, zároveň se však na ní stovky návštěvníků dobře rozptýlily, díky čemuž nikdo nemusel trávit čas v dlouhých frontách. „Jsme již na nával lidí lépe připraveni, než tomu bývalo dříve,“ zmínila Jančíková, kterou těšilo zejména to, že se do přípravy ve velké míře zapojily také děti členů spolku.
Přítomná omladina si také mohla hned dvakrát zařádit v pěně, kterou pro ni připravili hasiči, obdivovat kousky kouzelníka Tomassiana, zajezdit si na ponících a užít si spousta dalších atrakcí. Celým vydařeným odpolednem v kempu provázela skupina Marbo.
Další akcí v režii Spolku Plumlovských nadšenců bude tradiční Plumlovské vinobraní, které se bude konat v sobotu 22. září. Jeho letošní hlavní hvězdou bude zpěvák a skladatel Jaroslav Uhlíř s kapelou.


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments