Dobré dopoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Na sklonku prázdnin musíme do pohádkového lesa v Plumlově! Tímto heslem se každoročně řídí stovky dětí a jejich rodičů. Velmi oblíbenou akci tradičně připravuje v kempu Žralok a jeho okolí Spolek Plumlovských nadšenců. Ani letos tomu nebylo jinak. V teplém a slunečném počasí se uplynulou sobotu do příjemně stínícího lesa v doprovodu svých rodičů vydala rovná tisícovka dětí. A Večerník, jakožto každoroční mediální partner, k tomu.


Spravit pejskovi jeho roztržené kalhoty, pomoci Včelce Máje s opilováním správných květin, složit rohlík v pohádkové kuchyni, osvobodit Budulínka z moci lišáka, navštívit kouzelnou školku, vyčistit Pažoutův jazyk či vytáhnout řepu velikou, převelikou. To byly úkoly, které musely splnit děti při cestě letošním pohádkovým lesem v Plumlově, kde na ně čekalo hned osmdesát nejroztodivnějších bytostí, v závěru pak i sladká odměna. Kromě toho pro ně byl v kempu připravený skutečně pestrý a zajímavý doprovodný program. „Pohádkový les byl super, užil jsem si v něm úplně všechno. A taky jsem moc rád, že mě táta vzal na aquazorbing. Na tento den prostě nikdy nezapomenu,“ zhodnotil akci pětiletý Filip.
Před dvěma roky dorazilo do Pohádkového lesa rekordních 1 247 dětí, loni to byla i kvůli deštivému počasí zhruba polovina. Letos akce zaznamenala historicky druhou nejvyšší návštěvnost. „Lidé se k nám často vrací, protože každoročně připravujeme nová stanoviště. Ostatně i účinkující se hodně proměnili, ve srovnání s loňskem jich je tak polovina nová,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Gabriela Jančíková.
Pořadatelé pro rodiče s menšími dětmi letos zvolili ideální délku trasy, která nebyla zbytečně náročná, zároveň se však na ní stovky návštěvníků dobře rozptýlily, díky čemuž nikdo nemusel trávit čas v dlouhých frontách. „Jsme již na nával lidí lépe připraveni, než tomu bývalo dříve,“ zmínila Jančíková, kterou těšilo zejména to, že se do přípravy ve velké míře zapojily také děti členů spolku.
Přítomná omladina si také mohla hned dvakrát zařádit v pěně, kterou pro ni připravili hasiči, obdivovat kousky kouzelníka Tomassiana, zajezdit si na ponících a užít si spousta dalších atrakcí. Celým vydařeným odpolednem v kempu provázela skupina Marbo.
Další akcí v režii Spolku Plumlovských nadšenců bude tradiční Plumlovské vinobraní, které se bude konat v sobotu 22. září. Jeho letošní hlavní hvězdou bude zpěvák a skladatel Jaroslav Uhlíř s kapelou.


Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments