Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Na sklonku prázdnin musíme do pohádkového lesa v Plumlově! Tímto heslem se každoročně řídí stovky dětí a jejich rodičů. Velmi oblíbenou akci tradičně připravuje v kempu Žralok a jeho okolí Spolek Plumlovských nadšenců. Ani letos tomu nebylo jinak. V teplém a slunečném počasí se uplynulou sobotu do příjemně stínícího lesa v doprovodu svých rodičů vydala rovná tisícovka dětí. A Večerník, jakožto každoroční mediální partner, k tomu.


Spravit pejskovi jeho roztržené kalhoty, pomoci Včelce Máje s opilováním správných květin, složit rohlík v pohádkové kuchyni, osvobodit Budulínka z moci lišáka, navštívit kouzelnou školku, vyčistit Pažoutův jazyk či vytáhnout řepu velikou, převelikou. To byly úkoly, které musely splnit děti při cestě letošním pohádkovým lesem v Plumlově, kde na ně čekalo hned osmdesát nejroztodivnějších bytostí, v závěru pak i sladká odměna. Kromě toho pro ně byl v kempu připravený skutečně pestrý a zajímavý doprovodný program. „Pohádkový les byl super, užil jsem si v něm úplně všechno. A taky jsem moc rád, že mě táta vzal na aquazorbing. Na tento den prostě nikdy nezapomenu,“ zhodnotil akci pětiletý Filip.
Před dvěma roky dorazilo do Pohádkového lesa rekordních 1 247 dětí, loni to byla i kvůli deštivému počasí zhruba polovina. Letos akce zaznamenala historicky druhou nejvyšší návštěvnost. „Lidé se k nám často vrací, protože každoročně připravujeme nová stanoviště. Ostatně i účinkující se hodně proměnili, ve srovnání s loňskem jich je tak polovina nová,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Gabriela Jančíková.
Pořadatelé pro rodiče s menšími dětmi letos zvolili ideální délku trasy, která nebyla zbytečně náročná, zároveň se však na ní stovky návštěvníků dobře rozptýlily, díky čemuž nikdo nemusel trávit čas v dlouhých frontách. „Jsme již na nával lidí lépe připraveni, než tomu bývalo dříve,“ zmínila Jančíková, kterou těšilo zejména to, že se do přípravy ve velké míře zapojily také děti členů spolku.
Přítomná omladina si také mohla hned dvakrát zařádit v pěně, kterou pro ni připravili hasiči, obdivovat kousky kouzelníka Tomassiana, zajezdit si na ponících a užít si spousta dalších atrakcí. Celým vydařeným odpolednem v kempu provázela skupina Marbo.
Další akcí v režii Spolku Plumlovských nadšenců bude tradiční Plumlovské vinobraní, které se bude konat v sobotu 22. září. Jeho letošní hlavní hvězdou bude zpěvák a skladatel Jaroslav Uhlíř s kapelou.


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments