Příjemnou noc, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2018 je pro bývalé Československo a v tradicích státnosti na něj navazující Českou republiku velice významným. Před sto lety začala historie samostatného Československa, která od roku 1918 napsala poslední kapitolu 31. prosince 1992, kdy se Československo bez jakéhokoliv násilí rozdělilo na dva samostatné státy Čechů a Slováků. Uvedená historie už ale bez násilí nebyla, právě naopak. V pověstných „osmičkových“ letech si Češi a Slováci užili svoje. Známé jsou události let 1938, 1948 a 1968. A právě posledně uvedeným letopočtem se zabývá i ojedinělá příloha dnešního PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Svým čtenářům v této příloze chceme přiblížit veškeré okolnosti, které se týkají vpádu vojsk pěti států Varšavské smlouvy na území Československa v noci z 20. na 21. srpna 1968. Při tvorbě přílohy vycházel Večerník nejen z dobových pramenů, archivů či oficiálních a dnes už veřejně dostupných dokumentů, ale přinášíme i zpovědi očitých účastníků okupace, převážně pamětníků z Prostějova a okolí. Detailněji se zabýváme „Krvavou nedělí“ 25. srpna 1968, kdy tanky okupantů vtrhly i do Prostějova a kdy sovětští vojáci zastřelili trojici Prostějovanů. Cílem dnešní speciální přílohy Večerníku k 50. výročí okupace Československa je i to, aby se na půl století staré události nikdy nezapomnělo a zůstaly v našich myslích jako memento doby, kterou by si drtivá většina z nás už nikdy nepřála vrátit zpátky.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments