Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se v malé obci Koválovice-Osíčany pořádal na tamějším koupališti jubilejní 20. ročník akce Mikroregion Němčicko se baví. A že se skutečně bavil! Organizátoři si připravili čtyři zábavné soutěže pro účastníky z celkem šestnácti obcí a také bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky. O legraci i kulturu tedy bylo postaráno, u čehož byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. 


Dobromilice, Doloplazy, Dřevnovice, Hruška, Koválovice-Osíčany, Mořice, Němčice nad Hanou, Nezamyslice, Pavlovice u Kojetína, Pivín, Srbce, Tištín, Tvorovice, Víceměřice, Vrchoslavice a Želeč. Těchto šestnáct obcí z Němčicka se společně utkalo ve čtyřech disciplínách na tradiční akci Němčicko se baví. Jediné Vitčice se soutěžního odpoledne neúčastnily.
„Pro účastníky jsme připravili převážně legrační soutěže. Nejprve se zápolilo v nafukování balonků. Všichni členové každého týmu se vystřídají na jedné židli, kde bude ležet měch, z něhož povede hadička, a na její konec se upevní balonek. Na židli pak bude každý účastník poskakovat vsedě tak dlouho, dokud balonek nepraskne,“ zasmál se starosta Koválovic-Osíčan Josef Polášek. „Dalšími disciplínami budou běhání s pingpongovým míčkem okolo kužele a vzájemné převlékání triček. Nakonec se bude mezi starosty jednotlivých obcí soutěžit v házení šipek,“ prozradil.
V mezičase byl pro příchozí přichystán doprovodný kulturní program v podobě ukázek bojového umění, divadelních představení či tanečních vystoupení. Tanců se přitom zhostily spolky z Ivanovic na Hané. Jeden z nich, a sice Baby Boys, spolu drží neuvěřitelných dvaadvacet let! Ženy z taneční skupiny společně se svým country vystoupením, které předvedly i v Koválovicích-Osíčanech, procestovaly Španělsko, Německo, Slovensko, Chorvatsko a spoustu dalších cizích krajů. Jejich výstup pak doplnila skupina High Five, mladé kvarteto dívek ze stejné obce tančící do rytmu modernějších písní Michala Davida či Bon Joviho. „V současnosti je těžké zaujmout. Ale osobně se mi to, co jsem tady viděl, vcelku líbilo,“ svěřil se Večerníku návštěvník Honza.
Celá akce se tedy nakonec vydařila. Týmy ze šestnácti obcí závodily za zuřivé podpory svých členů a současně za upřímného smíchu přihlížejících, po každém kulturním vystoupení se koupalištěm nesly bouřlivý tleskot a jásot a hlavně počasí akci přálo. „Sice během odpoledne začínalo pokapávat, ale nakonec se nerozpršelo, takže sem přišlo a zároveň tady zůstalo docela dost lidí. Proto jsem velice spokojen,“ uzavřel Polášek.
Konečné výsledky bohužel nebyly do uzávěrky této dvoustrany známy, ale jak ujišťovali samotní aktéři po celou sobotu, o poháry v tomto případě tolik nešlo...


 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments