Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se v malé obci Koválovice-Osíčany pořádal na tamějším koupališti jubilejní 20. ročník akce Mikroregion Němčicko se baví. A že se skutečně bavil! Organizátoři si připravili čtyři zábavné soutěže pro účastníky z celkem šestnácti obcí a také bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky. O legraci i kulturu tedy bylo postaráno, u čehož byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. 


Dobromilice, Doloplazy, Dřevnovice, Hruška, Koválovice-Osíčany, Mořice, Němčice nad Hanou, Nezamyslice, Pavlovice u Kojetína, Pivín, Srbce, Tištín, Tvorovice, Víceměřice, Vrchoslavice a Želeč. Těchto šestnáct obcí z Němčicka se společně utkalo ve čtyřech disciplínách na tradiční akci Němčicko se baví. Jediné Vitčice se soutěžního odpoledne neúčastnily.
„Pro účastníky jsme připravili převážně legrační soutěže. Nejprve se zápolilo v nafukování balonků. Všichni členové každého týmu se vystřídají na jedné židli, kde bude ležet měch, z něhož povede hadička, a na její konec se upevní balonek. Na židli pak bude každý účastník poskakovat vsedě tak dlouho, dokud balonek nepraskne,“ zasmál se starosta Koválovic-Osíčan Josef Polášek. „Dalšími disciplínami budou běhání s pingpongovým míčkem okolo kužele a vzájemné převlékání triček. Nakonec se bude mezi starosty jednotlivých obcí soutěžit v házení šipek,“ prozradil.
V mezičase byl pro příchozí přichystán doprovodný kulturní program v podobě ukázek bojového umění, divadelních představení či tanečních vystoupení. Tanců se přitom zhostily spolky z Ivanovic na Hané. Jeden z nich, a sice Baby Boys, spolu drží neuvěřitelných dvaadvacet let! Ženy z taneční skupiny společně se svým country vystoupením, které předvedly i v Koválovicích-Osíčanech, procestovaly Španělsko, Německo, Slovensko, Chorvatsko a spoustu dalších cizích krajů. Jejich výstup pak doplnila skupina High Five, mladé kvarteto dívek ze stejné obce tančící do rytmu modernějších písní Michala Davida či Bon Joviho. „V současnosti je těžké zaujmout. Ale osobně se mi to, co jsem tady viděl, vcelku líbilo,“ svěřil se Večerníku návštěvník Honza.
Celá akce se tedy nakonec vydařila. Týmy ze šestnácti obcí závodily za zuřivé podpory svých členů a současně za upřímného smíchu přihlížejících, po každém kulturním vystoupení se koupalištěm nesly bouřlivý tleskot a jásot a hlavně počasí akci přálo. „Sice během odpoledne začínalo pokapávat, ale nakonec se nerozpršelo, takže sem přišlo a zároveň tady zůstalo docela dost lidí. Proto jsem velice spokojen,“ uzavřel Polášek.
Konečné výsledky bohužel nebyly do uzávěrky této dvoustrany známy, ale jak ujišťovali samotní aktéři po celou sobotu, o poháry v tomto případě tolik nešlo...


 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments