Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se v malé obci Koválovice-Osíčany pořádal na tamějším koupališti jubilejní 20. ročník akce Mikroregion Němčicko se baví. A že se skutečně bavil! Organizátoři si připravili čtyři zábavné soutěže pro účastníky z celkem šestnácti obcí a také bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky. O legraci i kulturu tedy bylo postaráno, u čehož byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. 


Dobromilice, Doloplazy, Dřevnovice, Hruška, Koválovice-Osíčany, Mořice, Němčice nad Hanou, Nezamyslice, Pavlovice u Kojetína, Pivín, Srbce, Tištín, Tvorovice, Víceměřice, Vrchoslavice a Želeč. Těchto šestnáct obcí z Němčicka se společně utkalo ve čtyřech disciplínách na tradiční akci Němčicko se baví. Jediné Vitčice se soutěžního odpoledne neúčastnily.
„Pro účastníky jsme připravili převážně legrační soutěže. Nejprve se zápolilo v nafukování balonků. Všichni členové každého týmu se vystřídají na jedné židli, kde bude ležet měch, z něhož povede hadička, a na její konec se upevní balonek. Na židli pak bude každý účastník poskakovat vsedě tak dlouho, dokud balonek nepraskne,“ zasmál se starosta Koválovic-Osíčan Josef Polášek. „Dalšími disciplínami budou běhání s pingpongovým míčkem okolo kužele a vzájemné převlékání triček. Nakonec se bude mezi starosty jednotlivých obcí soutěžit v házení šipek,“ prozradil.
V mezičase byl pro příchozí přichystán doprovodný kulturní program v podobě ukázek bojového umění, divadelních představení či tanečních vystoupení. Tanců se přitom zhostily spolky z Ivanovic na Hané. Jeden z nich, a sice Baby Boys, spolu drží neuvěřitelných dvaadvacet let! Ženy z taneční skupiny společně se svým country vystoupením, které předvedly i v Koválovicích-Osíčanech, procestovaly Španělsko, Německo, Slovensko, Chorvatsko a spoustu dalších cizích krajů. Jejich výstup pak doplnila skupina High Five, mladé kvarteto dívek ze stejné obce tančící do rytmu modernějších písní Michala Davida či Bon Joviho. „V současnosti je těžké zaujmout. Ale osobně se mi to, co jsem tady viděl, vcelku líbilo,“ svěřil se Večerníku návštěvník Honza.
Celá akce se tedy nakonec vydařila. Týmy ze šestnácti obcí závodily za zuřivé podpory svých členů a současně za upřímného smíchu přihlížejících, po každém kulturním vystoupení se koupalištěm nesly bouřlivý tleskot a jásot a hlavně počasí akci přálo. „Sice během odpoledne začínalo pokapávat, ale nakonec se nerozpršelo, takže sem přišlo a zároveň tady zůstalo docela dost lidí. Proto jsem velice spokojen,“ uzavřel Polášek.
Konečné výsledky bohužel nebyly do uzávěrky této dvoustrany známy, ale jak ujišťovali samotní aktéři po celou sobotu, o poháry v tomto případě tolik nešlo...


 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments