Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulou sobotu se v malé obci Koválovice-Osíčany pořádal na tamějším koupališti jubilejní 20. ročník akce Mikroregion Němčicko se baví. A že se skutečně bavil! Organizátoři si připravili čtyři zábavné soutěže pro účastníky z celkem šestnácti obcí a také bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky. O legraci i kulturu tedy bylo postaráno, u čehož byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. 


Dobromilice, Doloplazy, Dřevnovice, Hruška, Koválovice-Osíčany, Mořice, Němčice nad Hanou, Nezamyslice, Pavlovice u Kojetína, Pivín, Srbce, Tištín, Tvorovice, Víceměřice, Vrchoslavice a Želeč. Těchto šestnáct obcí z Němčicka se společně utkalo ve čtyřech disciplínách na tradiční akci Němčicko se baví. Jediné Vitčice se soutěžního odpoledne neúčastnily.
„Pro účastníky jsme připravili převážně legrační soutěže. Nejprve se zápolilo v nafukování balonků. Všichni členové každého týmu se vystřídají na jedné židli, kde bude ležet měch, z něhož povede hadička, a na její konec se upevní balonek. Na židli pak bude každý účastník poskakovat vsedě tak dlouho, dokud balonek nepraskne,“ zasmál se starosta Koválovic-Osíčan Josef Polášek. „Dalšími disciplínami budou běhání s pingpongovým míčkem okolo kužele a vzájemné převlékání triček. Nakonec se bude mezi starosty jednotlivých obcí soutěžit v házení šipek,“ prozradil.
V mezičase byl pro příchozí přichystán doprovodný kulturní program v podobě ukázek bojového umění, divadelních představení či tanečních vystoupení. Tanců se přitom zhostily spolky z Ivanovic na Hané. Jeden z nich, a sice Baby Boys, spolu drží neuvěřitelných dvaadvacet let! Ženy z taneční skupiny společně se svým country vystoupením, které předvedly i v Koválovicích-Osíčanech, procestovaly Španělsko, Německo, Slovensko, Chorvatsko a spoustu dalších cizích krajů. Jejich výstup pak doplnila skupina High Five, mladé kvarteto dívek ze stejné obce tančící do rytmu modernějších písní Michala Davida či Bon Joviho. „V současnosti je těžké zaujmout. Ale osobně se mi to, co jsem tady viděl, vcelku líbilo,“ svěřil se Večerníku návštěvník Honza.
Celá akce se tedy nakonec vydařila. Týmy ze šestnácti obcí závodily za zuřivé podpory svých členů a současně za upřímného smíchu přihlížejících, po každém kulturním vystoupení se koupalištěm nesly bouřlivý tleskot a jásot a hlavně počasí akci přálo. „Sice během odpoledne začínalo pokapávat, ale nakonec se nerozpršelo, takže sem přišlo a zároveň tady zůstalo docela dost lidí. Proto jsem velice spokojen,“ uzavřel Polášek.
Konečné výsledky bohužel nebyly do uzávěrky této dvoustrany známy, ale jak ujišťovali samotní aktéři po celou sobotu, o poháry v tomto případě tolik nešlo...


 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments