Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Styl a úroveň. Těmito dvěma slovy lze nejlépe vystihnout premiérový Zámecký ples, který se poslední srpnovou sobotu konal pod širým nebem u oranžerie v parku v Čechách pod Kosířem. Zhruba půl druhá stovka návštěvníků dostala jedinečnou příležitost tančit na hudbu osmnáctičlenného orchestru hrajícího prvorepublikové taneční šlágry. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Úžasné šaty, stylové účesy i líčení, dobové doplňky a v neposlední řadě také vybrané chování dam i pánů. Tohle vše nešlo přehlédnout při premiérovém ročníku Zámeckého plesu, kterému se dokonale podařilo vytvořit iluzi sladkého života prvorepublikové smetánky. Téměř všichni jeho účastníci totiž vypadali, jako kdyby se účastnili exkluzivního večírku, na němž bude Oldřich Nový svádět Adinu Mandlovou. Když se k tomu přidalo neodolatelné kouzlo krásného prostředí teplé srpnové noci, byla iluze prvorepublikového ráje dokonalá.
„Tuto akci jsme připravili v rámci oslav kulatého výročí vzniku Československa. V době první republiky tady na zámku žil hrabě Silva Tarouca, který rozhodně nebyl příznivcem demokratického zřízení. Doufejme tedy, že se ve svém zhruba sto padesát metrů vzdáleném hrobě hrůzou neobrací a že vše bere spíše jako návrat noblesy na svůj zámek,“ vyjádřil se kastelán zámku Martin Váňa.
O předtančení se na plese postaral Tomáš Komenda s Barborou z olomoucké taneční školy. Oběma to na parketu nejen slušelo, ale skutečně to mezi nimi i jiskřilo.
K jedněm z vrcholů celého večera pak patřila módní přehlídka dobových kostýmů filmových hvězd, jako například Adiny Mandlové nebo Svatopluka Beneše, kterou se pořadatelům podařilo získat ze soukromé sbírky pražské fanynky starých filmů.
U vstupu do prostoru před oranžerií pak přítomné upoutal zaparkovaný automobil Wikov 35 vyrobený v roce 1932 v Prostějově. Vůz pro tuto příležitost zapůjčil Jaroslav Vaverka a mnoho lidí využilo příležitost se u něj vyfotografovat.
Jedním z vrcholů celé akce pak bylo překvapení, ve kterém vystoupilo pět amatérských herců a tři taneční páry. „Připravili jsme si takovou exkurzi do filmu Kristián,“ prozradila edukační pracovnice zámku Lenka Faltýnková, která celou záležitost zrežírovala.
Na zámek zamířily i tváře dříve známé ze stránek Večerníku. „Zhruba rok již pracuji v prostějovské knihovně a máme v ní skvělý kolektiv. A tak jsme se rozhodli společně vyrazit na tuto akci,“ svěřla se bývalá externí redaktorka Petra Hežová.
První ročník Zámeckého plesu tak nabídl mnohé z toho, co dnešní společnost mnohdy postrádá: eleganci a slušnost. „Lidí přišlo naštěstí dost, takže věřím, že se akce konala sice poprvé, ale nikoliv naposledy,“ pousmál se kastelán Martin Váňa.
Už brzy budou moci lidé na zámek zamířit na celou řadu dalších akcí. V neděli 2. září tu pro ně bude připravena hudební pohádka Příběhy slůněte Babára, v pátek 7. září koncert legendárního Olympicu, o týden později inscenace Hotel mezi dvěma světy a na svátek svatého Václava Velké setkání Hanáků.Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments