Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Styl a úroveň. Těmito dvěma slovy lze nejlépe vystihnout premiérový Zámecký ples, který se poslední srpnovou sobotu konal pod širým nebem u oranžerie v parku v Čechách pod Kosířem. Zhruba půl druhá stovka návštěvníků dostala jedinečnou příležitost tančit na hudbu osmnáctičlenného orchestru hrajícího prvorepublikové taneční šlágry. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Úžasné šaty, stylové účesy i líčení, dobové doplňky a v neposlední řadě také vybrané chování dam i pánů. Tohle vše nešlo přehlédnout při premiérovém ročníku Zámeckého plesu, kterému se dokonale podařilo vytvořit iluzi sladkého života prvorepublikové smetánky. Téměř všichni jeho účastníci totiž vypadali, jako kdyby se účastnili exkluzivního večírku, na němž bude Oldřich Nový svádět Adinu Mandlovou. Když se k tomu přidalo neodolatelné kouzlo krásného prostředí teplé srpnové noci, byla iluze prvorepublikového ráje dokonalá.
„Tuto akci jsme připravili v rámci oslav kulatého výročí vzniku Československa. V době první republiky tady na zámku žil hrabě Silva Tarouca, který rozhodně nebyl příznivcem demokratického zřízení. Doufejme tedy, že se ve svém zhruba sto padesát metrů vzdáleném hrobě hrůzou neobrací a že vše bere spíše jako návrat noblesy na svůj zámek,“ vyjádřil se kastelán zámku Martin Váňa.
O předtančení se na plese postaral Tomáš Komenda s Barborou z olomoucké taneční školy. Oběma to na parketu nejen slušelo, ale skutečně to mezi nimi i jiskřilo.
K jedněm z vrcholů celého večera pak patřila módní přehlídka dobových kostýmů filmových hvězd, jako například Adiny Mandlové nebo Svatopluka Beneše, kterou se pořadatelům podařilo získat ze soukromé sbírky pražské fanynky starých filmů.
U vstupu do prostoru před oranžerií pak přítomné upoutal zaparkovaný automobil Wikov 35 vyrobený v roce 1932 v Prostějově. Vůz pro tuto příležitost zapůjčil Jaroslav Vaverka a mnoho lidí využilo příležitost se u něj vyfotografovat.
Jedním z vrcholů celé akce pak bylo překvapení, ve kterém vystoupilo pět amatérských herců a tři taneční páry. „Připravili jsme si takovou exkurzi do filmu Kristián,“ prozradila edukační pracovnice zámku Lenka Faltýnková, která celou záležitost zrežírovala.
Na zámek zamířily i tváře dříve známé ze stránek Večerníku. „Zhruba rok již pracuji v prostějovské knihovně a máme v ní skvělý kolektiv. A tak jsme se rozhodli společně vyrazit na tuto akci,“ svěřla se bývalá externí redaktorka Petra Hežová.
První ročník Zámeckého plesu tak nabídl mnohé z toho, co dnešní společnost mnohdy postrádá: eleganci a slušnost. „Lidí přišlo naštěstí dost, takže věřím, že se akce konala sice poprvé, ale nikoliv naposledy,“ pousmál se kastelán Martin Váňa.
Už brzy budou moci lidé na zámek zamířit na celou řadu dalších akcí. V neděli 2. září tu pro ně bude připravena hudební pohádka Příběhy slůněte Babára, v pátek 7. září koncert legendárního Olympicu, o týden později inscenace Hotel mezi dvěma světy a na svátek svatého Václava Velké setkání Hanáků.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments