Dobré poledne, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Styl a úroveň. Těmito dvěma slovy lze nejlépe vystihnout premiérový Zámecký ples, který se poslední srpnovou sobotu konal pod širým nebem u oranžerie v parku v Čechách pod Kosířem. Zhruba půl druhá stovka návštěvníků dostala jedinečnou příležitost tančit na hudbu osmnáctičlenného orchestru hrajícího prvorepublikové taneční šlágry. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Úžasné šaty, stylové účesy i líčení, dobové doplňky a v neposlední řadě také vybrané chování dam i pánů. Tohle vše nešlo přehlédnout při premiérovém ročníku Zámeckého plesu, kterému se dokonale podařilo vytvořit iluzi sladkého života prvorepublikové smetánky. Téměř všichni jeho účastníci totiž vypadali, jako kdyby se účastnili exkluzivního večírku, na němž bude Oldřich Nový svádět Adinu Mandlovou. Když se k tomu přidalo neodolatelné kouzlo krásného prostředí teplé srpnové noci, byla iluze prvorepublikového ráje dokonalá.
„Tuto akci jsme připravili v rámci oslav kulatého výročí vzniku Československa. V době první republiky tady na zámku žil hrabě Silva Tarouca, který rozhodně nebyl příznivcem demokratického zřízení. Doufejme tedy, že se ve svém zhruba sto padesát metrů vzdáleném hrobě hrůzou neobrací a že vše bere spíše jako návrat noblesy na svůj zámek,“ vyjádřil se kastelán zámku Martin Váňa.
O předtančení se na plese postaral Tomáš Komenda s Barborou z olomoucké taneční školy. Oběma to na parketu nejen slušelo, ale skutečně to mezi nimi i jiskřilo.
K jedněm z vrcholů celého večera pak patřila módní přehlídka dobových kostýmů filmových hvězd, jako například Adiny Mandlové nebo Svatopluka Beneše, kterou se pořadatelům podařilo získat ze soukromé sbírky pražské fanynky starých filmů.
U vstupu do prostoru před oranžerií pak přítomné upoutal zaparkovaný automobil Wikov 35 vyrobený v roce 1932 v Prostějově. Vůz pro tuto příležitost zapůjčil Jaroslav Vaverka a mnoho lidí využilo příležitost se u něj vyfotografovat.
Jedním z vrcholů celé akce pak bylo překvapení, ve kterém vystoupilo pět amatérských herců a tři taneční páry. „Připravili jsme si takovou exkurzi do filmu Kristián,“ prozradila edukační pracovnice zámku Lenka Faltýnková, která celou záležitost zrežírovala.
Na zámek zamířily i tváře dříve známé ze stránek Večerníku. „Zhruba rok již pracuji v prostějovské knihovně a máme v ní skvělý kolektiv. A tak jsme se rozhodli společně vyrazit na tuto akci,“ svěřla se bývalá externí redaktorka Petra Hežová.
První ročník Zámeckého plesu tak nabídl mnohé z toho, co dnešní společnost mnohdy postrádá: eleganci a slušnost. „Lidí přišlo naštěstí dost, takže věřím, že se akce konala sice poprvé, ale nikoliv naposledy,“ pousmál se kastelán Martin Váňa.
Už brzy budou moci lidé na zámek zamířit na celou řadu dalších akcí. V neděli 2. září tu pro ně bude připravena hudební pohádka Příběhy slůněte Babára, v pátek 7. září koncert legendárního Olympicu, o týden později inscenace Hotel mezi dvěma světy a na svátek svatého Václava Velké setkání Hanáků.Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments