Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Styl a úroveň. Těmito dvěma slovy lze nejlépe vystihnout premiérový Zámecký ples, který se poslední srpnovou sobotu konal pod širým nebem u oranžerie v parku v Čechách pod Kosířem. Zhruba půl druhá stovka návštěvníků dostala jedinečnou příležitost tančit na hudbu osmnáctičlenného orchestru hrajícího prvorepublikové taneční šlágry. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Úžasné šaty, stylové účesy i líčení, dobové doplňky a v neposlední řadě také vybrané chování dam i pánů. Tohle vše nešlo přehlédnout při premiérovém ročníku Zámeckého plesu, kterému se dokonale podařilo vytvořit iluzi sladkého života prvorepublikové smetánky. Téměř všichni jeho účastníci totiž vypadali, jako kdyby se účastnili exkluzivního večírku, na němž bude Oldřich Nový svádět Adinu Mandlovou. Když se k tomu přidalo neodolatelné kouzlo krásného prostředí teplé srpnové noci, byla iluze prvorepublikového ráje dokonalá.
„Tuto akci jsme připravili v rámci oslav kulatého výročí vzniku Československa. V době první republiky tady na zámku žil hrabě Silva Tarouca, který rozhodně nebyl příznivcem demokratického zřízení. Doufejme tedy, že se ve svém zhruba sto padesát metrů vzdáleném hrobě hrůzou neobrací a že vše bere spíše jako návrat noblesy na svůj zámek,“ vyjádřil se kastelán zámku Martin Váňa.
O předtančení se na plese postaral Tomáš Komenda s Barborou z olomoucké taneční školy. Oběma to na parketu nejen slušelo, ale skutečně to mezi nimi i jiskřilo.
K jedněm z vrcholů celého večera pak patřila módní přehlídka dobových kostýmů filmových hvězd, jako například Adiny Mandlové nebo Svatopluka Beneše, kterou se pořadatelům podařilo získat ze soukromé sbírky pražské fanynky starých filmů.
U vstupu do prostoru před oranžerií pak přítomné upoutal zaparkovaný automobil Wikov 35 vyrobený v roce 1932 v Prostějově. Vůz pro tuto příležitost zapůjčil Jaroslav Vaverka a mnoho lidí využilo příležitost se u něj vyfotografovat.
Jedním z vrcholů celé akce pak bylo překvapení, ve kterém vystoupilo pět amatérských herců a tři taneční páry. „Připravili jsme si takovou exkurzi do filmu Kristián,“ prozradila edukační pracovnice zámku Lenka Faltýnková, která celou záležitost zrežírovala.
Na zámek zamířily i tváře dříve známé ze stránek Večerníku. „Zhruba rok již pracuji v prostějovské knihovně a máme v ní skvělý kolektiv. A tak jsme se rozhodli společně vyrazit na tuto akci,“ svěřla se bývalá externí redaktorka Petra Hežová.
První ročník Zámeckého plesu tak nabídl mnohé z toho, co dnešní společnost mnohdy postrádá: eleganci a slušnost. „Lidí přišlo naštěstí dost, takže věřím, že se akce konala sice poprvé, ale nikoliv naposledy,“ pousmál se kastelán Martin Váňa.
Už brzy budou moci lidé na zámek zamířit na celou řadu dalších akcí. V neděli 2. září tu pro ně bude připravena hudební pohádka Příběhy slůněte Babára, v pátek 7. září koncert legendárního Olympicu, o týden později inscenace Hotel mezi dvěma světy a na svátek svatého Václava Velké setkání Hanáků.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments