Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kdo si hraje, nezlobí! Dlužno dodat, že také nebrblá, nestěžuje si a ani nenadává. Okřídlené heslo přitom platí v každém věku. Padesátka seniorů, kteří neztratili chuť do života a uchovali si mladého ducha a chuť „jít do všeho“, se minulé úterý 21. srpna sešla v prostějovském aquaparku. V teplém a slunečném odpoledni tam pro ně byly připraveny v pořadí první Sportovní hry seniorů prostějovského regionu 2018.

Do akce se zaregistrovalo přesně osmačtyřicet seniorů starších 60 let. Ti následně soutěžili ve dvou věkových kategoriích, které dělila hranice věku 70 let. Celou akci zahájila prostějovská primátorka, a to s notnou dávkou nadsázky. „Musím se omluvit všem, kteří doufali, že dorazím v plavkách. Důvodem není to, že bych se styděla za svá kila, která jsou poctivě vykrmená, ale fakt, že se odtud musím přesunout na pietní akt k událostem, k nimž v Prostějově i celé republice došlo před padesáti lety,“ vysvětlila Alena Rašková.
Pro aktivní účastníky bylo připraveno šest disciplín. První na řadu přišlo plavání, kdy muži plavali 50 a ženy 25 metrů. Dále soutěžící změřili své dovednosti v hodu šipkami do terče, upraveném petanque, střelbě florbalovou holí, hodu kroužky na kužel a běhu s míčkem na tenisové raketě. Připraveno pro ně bylo také občerstvení v podobě domácích vdolků a živá hudba.
Tři nejlepší v mužské i ženské kategorii si domů odnesli medaile, zaslouženého ocenění se dočkala i Zdena Stanerová, která se ve svých dvaaosmdesáti letech stala nejstarší účastnící her.
„O akci jsem začala přemýšlet už od letošního února. Nyní cítím obrovskou radost a satisfakci z toho, že se takto vydařila a všichni si ji užili,“ zhodnotila vydařené úterní odpoledne Marie Hájková, předsedkyně pořádajícího Klubu seniorů ČSSD Prostějov.
Podobně to viděly i samotné aktérky. „Sportovní hry, jako jsou třeba šipky nebo hokej, příliš nemusím, mám raději jízdu na kole a plavání. Na něco podobného jsem se tedy přišla podívat poprvé, ale musím říct, že jsem náramně spokojená. A pokud mě manžel pustí, určitě příště přijdu zase,“ svěřila se Večerníku Marie, jedna z účastnic. „Je to tady výborné. Na obdobné akce nechodím, ale řekla jsem si, že se na tuhle zajdu podívat. A jsem velice spokojená. Pokud budu moci, určitě se vypravím i na další ročník,“ přidala se Dana.
Spokojenost panovala i v organizačním štábu ČSSD. „Jsem nadšená z toho, že se nám podařilo uskutečnit první ročník Sportovních her seniorů. V Prostějově máme velice aktivní seniory, pro něž pořádáme spoustu zajímavých a zábavných akcí, a tahle je jednou z nich. Stejně jako na ty předchozí, i sem přišlo poměrně dost lidí, a proto doufám, že se tady nekonají naposledy,“ uvedla primátorka Rašková. „Akce se mi moc líbí, je skvěle nachystaná. Co se týče programu, myslím, že každá aktivita je pro seniory dobrá. I když zrovna dnes, kdy je takové vedro, by některé mohlo trochu pozlobit zdraví. Věřím ale, že ve stínu to všichni zvládnou bez problémů,“ konstatovala její náměstek Pavel Smetana.Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments