Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Kdo si hraje, nezlobí! Dlužno dodat, že také nebrblá, nestěžuje si a ani nenadává. Okřídlené heslo přitom platí v každém věku. Padesátka seniorů, kteří neztratili chuť do života a uchovali si mladého ducha a chuť „jít do všeho“, se minulé úterý 21. srpna sešla v prostějovském aquaparku. V teplém a slunečném odpoledni tam pro ně byly připraveny v pořadí první Sportovní hry seniorů prostějovského regionu 2018.

Do akce se zaregistrovalo přesně osmačtyřicet seniorů starších 60 let. Ti následně soutěžili ve dvou věkových kategoriích, které dělila hranice věku 70 let. Celou akci zahájila prostějovská primátorka, a to s notnou dávkou nadsázky. „Musím se omluvit všem, kteří doufali, že dorazím v plavkách. Důvodem není to, že bych se styděla za svá kila, která jsou poctivě vykrmená, ale fakt, že se odtud musím přesunout na pietní akt k událostem, k nimž v Prostějově i celé republice došlo před padesáti lety,“ vysvětlila Alena Rašková.
Pro aktivní účastníky bylo připraveno šest disciplín. První na řadu přišlo plavání, kdy muži plavali 50 a ženy 25 metrů. Dále soutěžící změřili své dovednosti v hodu šipkami do terče, upraveném petanque, střelbě florbalovou holí, hodu kroužky na kužel a běhu s míčkem na tenisové raketě. Připraveno pro ně bylo také občerstvení v podobě domácích vdolků a živá hudba.
Tři nejlepší v mužské i ženské kategorii si domů odnesli medaile, zaslouženého ocenění se dočkala i Zdena Stanerová, která se ve svých dvaaosmdesáti letech stala nejstarší účastnící her.
„O akci jsem začala přemýšlet už od letošního února. Nyní cítím obrovskou radost a satisfakci z toho, že se takto vydařila a všichni si ji užili,“ zhodnotila vydařené úterní odpoledne Marie Hájková, předsedkyně pořádajícího Klubu seniorů ČSSD Prostějov.
Podobně to viděly i samotné aktérky. „Sportovní hry, jako jsou třeba šipky nebo hokej, příliš nemusím, mám raději jízdu na kole a plavání. Na něco podobného jsem se tedy přišla podívat poprvé, ale musím říct, že jsem náramně spokojená. A pokud mě manžel pustí, určitě příště přijdu zase,“ svěřila se Večerníku Marie, jedna z účastnic. „Je to tady výborné. Na obdobné akce nechodím, ale řekla jsem si, že se na tuhle zajdu podívat. A jsem velice spokojená. Pokud budu moci, určitě se vypravím i na další ročník,“ přidala se Dana.
Spokojenost panovala i v organizačním štábu ČSSD. „Jsem nadšená z toho, že se nám podařilo uskutečnit první ročník Sportovních her seniorů. V Prostějově máme velice aktivní seniory, pro něž pořádáme spoustu zajímavých a zábavných akcí, a tahle je jednou z nich. Stejně jako na ty předchozí, i sem přišlo poměrně dost lidí, a proto doufám, že se tady nekonají naposledy,“ uvedla primátorka Rašková. „Akce se mi moc líbí, je skvěle nachystaná. Co se týče programu, myslím, že každá aktivita je pro seniory dobrá. I když zrovna dnes, kdy je takové vedro, by některé mohlo trochu pozlobit zdraví. Věřím ale, že ve stínu to všichni zvládnou bez problémů,“ konstatovala její náměstek Pavel Smetana.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments