Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Kdo si hraje, nezlobí! Dlužno dodat, že také nebrblá, nestěžuje si a ani nenadává. Okřídlené heslo přitom platí v každém věku. Padesátka seniorů, kteří neztratili chuť do života a uchovali si mladého ducha a chuť „jít do všeho“, se minulé úterý 21. srpna sešla v prostějovském aquaparku. V teplém a slunečném odpoledni tam pro ně byly připraveny v pořadí první Sportovní hry seniorů prostějovského regionu 2018.

Do akce se zaregistrovalo přesně osmačtyřicet seniorů starších 60 let. Ti následně soutěžili ve dvou věkových kategoriích, které dělila hranice věku 70 let. Celou akci zahájila prostějovská primátorka, a to s notnou dávkou nadsázky. „Musím se omluvit všem, kteří doufali, že dorazím v plavkách. Důvodem není to, že bych se styděla za svá kila, která jsou poctivě vykrmená, ale fakt, že se odtud musím přesunout na pietní akt k událostem, k nimž v Prostějově i celé republice došlo před padesáti lety,“ vysvětlila Alena Rašková.
Pro aktivní účastníky bylo připraveno šest disciplín. První na řadu přišlo plavání, kdy muži plavali 50 a ženy 25 metrů. Dále soutěžící změřili své dovednosti v hodu šipkami do terče, upraveném petanque, střelbě florbalovou holí, hodu kroužky na kužel a běhu s míčkem na tenisové raketě. Připraveno pro ně bylo také občerstvení v podobě domácích vdolků a živá hudba.
Tři nejlepší v mužské i ženské kategorii si domů odnesli medaile, zaslouženého ocenění se dočkala i Zdena Stanerová, která se ve svých dvaaosmdesáti letech stala nejstarší účastnící her.
„O akci jsem začala přemýšlet už od letošního února. Nyní cítím obrovskou radost a satisfakci z toho, že se takto vydařila a všichni si ji užili,“ zhodnotila vydařené úterní odpoledne Marie Hájková, předsedkyně pořádajícího Klubu seniorů ČSSD Prostějov.
Podobně to viděly i samotné aktérky. „Sportovní hry, jako jsou třeba šipky nebo hokej, příliš nemusím, mám raději jízdu na kole a plavání. Na něco podobného jsem se tedy přišla podívat poprvé, ale musím říct, že jsem náramně spokojená. A pokud mě manžel pustí, určitě příště přijdu zase,“ svěřila se Večerníku Marie, jedna z účastnic. „Je to tady výborné. Na obdobné akce nechodím, ale řekla jsem si, že se na tuhle zajdu podívat. A jsem velice spokojená. Pokud budu moci, určitě se vypravím i na další ročník,“ přidala se Dana.
Spokojenost panovala i v organizačním štábu ČSSD. „Jsem nadšená z toho, že se nám podařilo uskutečnit první ročník Sportovních her seniorů. V Prostějově máme velice aktivní seniory, pro něž pořádáme spoustu zajímavých a zábavných akcí, a tahle je jednou z nich. Stejně jako na ty předchozí, i sem přišlo poměrně dost lidí, a proto doufám, že se tady nekonají naposledy,“ uvedla primátorka Rašková. „Akce se mi moc líbí, je skvěle nachystaná. Co se týče programu, myslím, že každá aktivita je pro seniory dobrá. I když zrovna dnes, kdy je takové vedro, by některé mohlo trochu pozlobit zdraví. Věřím ale, že ve stínu to všichni zvládnou bez problémů,“ konstatovala její náměstek Pavel Smetana.Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments