Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kdo si hraje, nezlobí! Dlužno dodat, že také nebrblá, nestěžuje si a ani nenadává. Okřídlené heslo přitom platí v každém věku. Padesátka seniorů, kteří neztratili chuť do života a uchovali si mladého ducha a chuť „jít do všeho“, se minulé úterý 21. srpna sešla v prostějovském aquaparku. V teplém a slunečném odpoledni tam pro ně byly připraveny v pořadí první Sportovní hry seniorů prostějovského regionu 2018.

Do akce se zaregistrovalo přesně osmačtyřicet seniorů starších 60 let. Ti následně soutěžili ve dvou věkových kategoriích, které dělila hranice věku 70 let. Celou akci zahájila prostějovská primátorka, a to s notnou dávkou nadsázky. „Musím se omluvit všem, kteří doufali, že dorazím v plavkách. Důvodem není to, že bych se styděla za svá kila, která jsou poctivě vykrmená, ale fakt, že se odtud musím přesunout na pietní akt k událostem, k nimž v Prostějově i celé republice došlo před padesáti lety,“ vysvětlila Alena Rašková.
Pro aktivní účastníky bylo připraveno šest disciplín. První na řadu přišlo plavání, kdy muži plavali 50 a ženy 25 metrů. Dále soutěžící změřili své dovednosti v hodu šipkami do terče, upraveném petanque, střelbě florbalovou holí, hodu kroužky na kužel a běhu s míčkem na tenisové raketě. Připraveno pro ně bylo také občerstvení v podobě domácích vdolků a živá hudba.
Tři nejlepší v mužské i ženské kategorii si domů odnesli medaile, zaslouženého ocenění se dočkala i Zdena Stanerová, která se ve svých dvaaosmdesáti letech stala nejstarší účastnící her.
„O akci jsem začala přemýšlet už od letošního února. Nyní cítím obrovskou radost a satisfakci z toho, že se takto vydařila a všichni si ji užili,“ zhodnotila vydařené úterní odpoledne Marie Hájková, předsedkyně pořádajícího Klubu seniorů ČSSD Prostějov.
Podobně to viděly i samotné aktérky. „Sportovní hry, jako jsou třeba šipky nebo hokej, příliš nemusím, mám raději jízdu na kole a plavání. Na něco podobného jsem se tedy přišla podívat poprvé, ale musím říct, že jsem náramně spokojená. A pokud mě manžel pustí, určitě příště přijdu zase,“ svěřila se Večerníku Marie, jedna z účastnic. „Je to tady výborné. Na obdobné akce nechodím, ale řekla jsem si, že se na tuhle zajdu podívat. A jsem velice spokojená. Pokud budu moci, určitě se vypravím i na další ročník,“ přidala se Dana.
Spokojenost panovala i v organizačním štábu ČSSD. „Jsem nadšená z toho, že se nám podařilo uskutečnit první ročník Sportovních her seniorů. V Prostějově máme velice aktivní seniory, pro něž pořádáme spoustu zajímavých a zábavných akcí, a tahle je jednou z nich. Stejně jako na ty předchozí, i sem přišlo poměrně dost lidí, a proto doufám, že se tady nekonají naposledy,“ uvedla primátorka Rašková. „Akce se mi moc líbí, je skvěle nachystaná. Co se týče programu, myslím, že každá aktivita je pro seniory dobrá. I když zrovna dnes, kdy je takové vedro, by některé mohlo trochu pozlobit zdraví. Věřím ale, že ve stínu to všichni zvládnou bez problémů,“ konstatovala její náměstek Pavel Smetana.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments