Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Měla to být velká oslava s rekordní účastí. Populární cykloturistická akce byla okořeněna kulatým dvacátým výročím. Proti sobotní Smržické šlapce a jejím pořadatelům se bohužel spiklo počasí. Déšť valící se z oblohy tak nevyhnal z postele ani tradiční účastníky. Od ranních hodin proto mířili na fotbalové hřiště do Smržic jen ti neotrlejší. „Vloni v tuto dobu jsme už registrovali přes tři stovky účastníků, teď jich dorazilo zatím sedm,“ postěžoval si Večerníku těsně před devátou hodinou Zdeněk Balcařík ze smržického Českého klubu turistů. Nakonec se ale během dne účast přece jen zlepšila, v součtu byla však pouze třetinová oproti minulému roku... 

Během celé soboty, kdy pořadatelé s vypětím všech sil připravili pro účastníky Smržické šlapky dva druhy tras různých délek, si našlo cestu na jubilejní dvacátou akci celkem 317 lidí. „Je to zhruba třetinová účast v porovnání s předešlými lety. Mrzí mě to moc. Přes padesát členů našeho klubu a další desítky pomocníků připravovaly tratě dva týdny, mnozí z nich si na to museli vzít i volno. A pak všechno toto úsilí zhatí déšť... Co říct, větru a dešti neporučíme,“ hlesl zklamaný Zdeněk Balcařík z Českého klubu turistů ve Smržicích.
Těsně před devátou hodinou Večerník na fotbalovém hřišti zastihl dva promočené odvážlivce, kteří se připravovali na start nejdelší tratě na Praděd a zpátky. „Já už tady jezdím deset let, takže mám také své malé jubileum. Když jsem ráno vstával a podíval se z okna, trošku mi zatrnulo. Ale neváhal jsem s účastí na Smržické šlapce ani vteřinu. Řídím se heslem, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení,“ usmíval se Radek ze Ptení. „Ani mě neodradilo počasí. Je to dvacátý ročník, ten si přece nemůžu nechat ujít,“ pronesl muž, který se právě vydal na nejdelší trasu na Praděd.
Ti, kterým dešťové kapky nevadily, a postupně se během soboty vydali na různě dlouhé tratě, své účasti nelitovali. Jako nejmladší účastník byl vyhlášen Ondřej Pelíšek ze Smržic, kterému je deset měsíců a vezl se na trase 11 kilometrů. Dostal za to hezkého plyšáka. Za nejstaršího byl opět vyhodnocen pan Karel Ošťádal, bývalý Smržičák, který teď žije v kosteleckém domově pro seniory. „Přestože oslaví za deset dní už své dvaadevadesáté narozeniny, zvládl v pohodě objet silniční trasu osmatřicet kilometrů. Za odměnu dostal balíček zdravé výživy, který jsme nazvali životabudič. Jeho trasa se stala také tou nejoblíbenější letošního ročníku a přihlásilo se na ni pětašedesát účastníků,“ konstatoval Zdeněk Balcařík.
Nejvíce napínavé bylo očekávání dojezdu devíti cyklistů, kteří postupně vyjížděli zdolat Praděd. Nejrychleji to i navzdory nepřízni počasí nakonec zvládli David Novák a Zdeněk Linhart, kteří přivezli vrcholové razítko z Pradědu za šest hodin a patnáct minut. „První může být ale jen jeden, tak se mezi sebou domluvili, že Zdeněk Linhart byl přece jen o něco rychlejší. Za odměnu dostal krásný pohár na památku. Na třetím pořadí pomyslných stupňů slávy skončil s časem 6.48 hodin Petr Fedor. Obdiv si zaslouží také dvě děvčata Monika Jurníková a Barbora Neumannová, která pořád čekala, až přestane pršet, nakonec přece jen vyrazila na Praděd a vrátila se až večer opět za deště, ale také za tmy,“ vyzdvihl Zdeněk Balcařík.
Jubilejní 20. ročník Smržické šlapky ukončil slavnostní společenský večer s country muzikou.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments