Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Měla to být velká oslava s rekordní účastí. Populární cykloturistická akce byla okořeněna kulatým dvacátým výročím. Proti sobotní Smržické šlapce a jejím pořadatelům se bohužel spiklo počasí. Déšť valící se z oblohy tak nevyhnal z postele ani tradiční účastníky. Od ranních hodin proto mířili na fotbalové hřiště do Smržic jen ti neotrlejší. „Vloni v tuto dobu jsme už registrovali přes tři stovky účastníků, teď jich dorazilo zatím sedm,“ postěžoval si Večerníku těsně před devátou hodinou Zdeněk Balcařík ze smržického Českého klubu turistů. Nakonec se ale během dne účast přece jen zlepšila, v součtu byla však pouze třetinová oproti minulému roku... 

Během celé soboty, kdy pořadatelé s vypětím všech sil připravili pro účastníky Smržické šlapky dva druhy tras různých délek, si našlo cestu na jubilejní dvacátou akci celkem 317 lidí. „Je to zhruba třetinová účast v porovnání s předešlými lety. Mrzí mě to moc. Přes padesát členů našeho klubu a další desítky pomocníků připravovaly tratě dva týdny, mnozí z nich si na to museli vzít i volno. A pak všechno toto úsilí zhatí déšť... Co říct, větru a dešti neporučíme,“ hlesl zklamaný Zdeněk Balcařík z Českého klubu turistů ve Smržicích.
Těsně před devátou hodinou Večerník na fotbalovém hřišti zastihl dva promočené odvážlivce, kteří se připravovali na start nejdelší tratě na Praděd a zpátky. „Já už tady jezdím deset let, takže mám také své malé jubileum. Když jsem ráno vstával a podíval se z okna, trošku mi zatrnulo. Ale neváhal jsem s účastí na Smržické šlapce ani vteřinu. Řídím se heslem, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení,“ usmíval se Radek ze Ptení. „Ani mě neodradilo počasí. Je to dvacátý ročník, ten si přece nemůžu nechat ujít,“ pronesl muž, který se právě vydal na nejdelší trasu na Praděd.
Ti, kterým dešťové kapky nevadily, a postupně se během soboty vydali na různě dlouhé tratě, své účasti nelitovali. Jako nejmladší účastník byl vyhlášen Ondřej Pelíšek ze Smržic, kterému je deset měsíců a vezl se na trase 11 kilometrů. Dostal za to hezkého plyšáka. Za nejstaršího byl opět vyhodnocen pan Karel Ošťádal, bývalý Smržičák, který teď žije v kosteleckém domově pro seniory. „Přestože oslaví za deset dní už své dvaadevadesáté narozeniny, zvládl v pohodě objet silniční trasu osmatřicet kilometrů. Za odměnu dostal balíček zdravé výživy, který jsme nazvali životabudič. Jeho trasa se stala také tou nejoblíbenější letošního ročníku a přihlásilo se na ni pětašedesát účastníků,“ konstatoval Zdeněk Balcařík.
Nejvíce napínavé bylo očekávání dojezdu devíti cyklistů, kteří postupně vyjížděli zdolat Praděd. Nejrychleji to i navzdory nepřízni počasí nakonec zvládli David Novák a Zdeněk Linhart, kteří přivezli vrcholové razítko z Pradědu za šest hodin a patnáct minut. „První může být ale jen jeden, tak se mezi sebou domluvili, že Zdeněk Linhart byl přece jen o něco rychlejší. Za odměnu dostal krásný pohár na památku. Na třetím pořadí pomyslných stupňů slávy skončil s časem 6.48 hodin Petr Fedor. Obdiv si zaslouží také dvě děvčata Monika Jurníková a Barbora Neumannová, která pořád čekala, až přestane pršet, nakonec přece jen vyrazila na Praděd a vrátila se až večer opět za deště, ale také za tmy,“ vyzdvihl Zdeněk Balcařík.
Jubilejní 20. ročník Smržické šlapky ukončil slavnostní společenský večer s country muzikou.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments