Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Měla to být velká oslava s rekordní účastí. Populární cykloturistická akce byla okořeněna kulatým dvacátým výročím. Proti sobotní Smržické šlapce a jejím pořadatelům se bohužel spiklo počasí. Déšť valící se z oblohy tak nevyhnal z postele ani tradiční účastníky. Od ranních hodin proto mířili na fotbalové hřiště do Smržic jen ti neotrlejší. „Vloni v tuto dobu jsme už registrovali přes tři stovky účastníků, teď jich dorazilo zatím sedm,“ postěžoval si Večerníku těsně před devátou hodinou Zdeněk Balcařík ze smržického Českého klubu turistů. Nakonec se ale během dne účast přece jen zlepšila, v součtu byla však pouze třetinová oproti minulému roku... 

Během celé soboty, kdy pořadatelé s vypětím všech sil připravili pro účastníky Smržické šlapky dva druhy tras různých délek, si našlo cestu na jubilejní dvacátou akci celkem 317 lidí. „Je to zhruba třetinová účast v porovnání s předešlými lety. Mrzí mě to moc. Přes padesát členů našeho klubu a další desítky pomocníků připravovaly tratě dva týdny, mnozí z nich si na to museli vzít i volno. A pak všechno toto úsilí zhatí déšť... Co říct, větru a dešti neporučíme,“ hlesl zklamaný Zdeněk Balcařík z Českého klubu turistů ve Smržicích.
Těsně před devátou hodinou Večerník na fotbalovém hřišti zastihl dva promočené odvážlivce, kteří se připravovali na start nejdelší tratě na Praděd a zpátky. „Já už tady jezdím deset let, takže mám také své malé jubileum. Když jsem ráno vstával a podíval se z okna, trošku mi zatrnulo. Ale neváhal jsem s účastí na Smržické šlapce ani vteřinu. Řídím se heslem, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení,“ usmíval se Radek ze Ptení. „Ani mě neodradilo počasí. Je to dvacátý ročník, ten si přece nemůžu nechat ujít,“ pronesl muž, který se právě vydal na nejdelší trasu na Praděd.
Ti, kterým dešťové kapky nevadily, a postupně se během soboty vydali na různě dlouhé tratě, své účasti nelitovali. Jako nejmladší účastník byl vyhlášen Ondřej Pelíšek ze Smržic, kterému je deset měsíců a vezl se na trase 11 kilometrů. Dostal za to hezkého plyšáka. Za nejstaršího byl opět vyhodnocen pan Karel Ošťádal, bývalý Smržičák, který teď žije v kosteleckém domově pro seniory. „Přestože oslaví za deset dní už své dvaadevadesáté narozeniny, zvládl v pohodě objet silniční trasu osmatřicet kilometrů. Za odměnu dostal balíček zdravé výživy, který jsme nazvali životabudič. Jeho trasa se stala také tou nejoblíbenější letošního ročníku a přihlásilo se na ni pětašedesát účastníků,“ konstatoval Zdeněk Balcařík.
Nejvíce napínavé bylo očekávání dojezdu devíti cyklistů, kteří postupně vyjížděli zdolat Praděd. Nejrychleji to i navzdory nepřízni počasí nakonec zvládli David Novák a Zdeněk Linhart, kteří přivezli vrcholové razítko z Pradědu za šest hodin a patnáct minut. „První může být ale jen jeden, tak se mezi sebou domluvili, že Zdeněk Linhart byl přece jen o něco rychlejší. Za odměnu dostal krásný pohár na památku. Na třetím pořadí pomyslných stupňů slávy skončil s časem 6.48 hodin Petr Fedor. Obdiv si zaslouží také dvě děvčata Monika Jurníková a Barbora Neumannová, která pořád čekala, až přestane pršet, nakonec přece jen vyrazila na Praděd a vrátila se až večer opět za deště, ale také za tmy,“ vyzdvihl Zdeněk Balcařík.
Jubilejní 20. ročník Smržické šlapky ukončil slavnostní společenský večer s country muzikou.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments