Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Opravdu poslední den prázdnin. Děti v těchto chvílích přepadá jakýsi splín, jen nerady se loučí s uvolněným prázdninovým režimem letních dní. I z těch důvodů uspořádaly Česká pojišťovna s Rodinným centrem Lodička Zábavné dětské odpoledne v Kolářových sadech. Akce konaná v neděli 2. září odpoledne u prostějovské hvězdárny proběhla pod patronátem Okrašlovacího spolku města Prostějova a Zdravého města Prostějov.

Pro děti bylo připraveno celkem osm disciplín, při kterých zábavnou formou plnily různé úkoly. „K této akci nás vedla skutečnost, že na konec prázdnin je třeba uspořádat něco, čím by se děti zabavily a nijak si nepřipouštěly, že už zítra musí znovu do školy. Já chápu, že se jim do lavic moc nechce, ale dnes si mohou ještě užívat bohatého zábavného programu, který jsme jim připravili. Máme pro ně několik soutěží, při nichž se hlavně pobaví, ale zároveň se také poučí. Volili jsme takové úkoly, které jsou spojené s bezpečností pohybu ve městě, první pomocí nebo se znalostí telefonních čísel na policii, záchranku či hasiče,“ řekla Večerníku Jana Valentová, předsedkyně Rodinného centra Lodička.
Akce u hvězdárny v neděli odpoledne přilákala stovky dětí nejrůznějšího věku. Jezdilo se na kolech, koloběžkách, děti testovaly své znalosti v různých vědomostních soutěžích, házelo se míčkem na terč a hlavně se u všeho využíval pohyb. „Jsem ráda, že se vydařilo počasí a děti tak mohou strávit příjemné nedělní odpoledne. Velice ráda se podílím na podobných akcích a mám radost s vysoké účasti dětí,“ uvedla pro Večerník Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Ona sama má školou povinné děti, a co víc, už v pondělí míří poprvé do školy její šestiletý syn Joachim. „Já bych nejradši požádala ještě o odklad! První třída totiž i pro rodiče přináší spoustu starostí. Zrovna dnes jsem doma hledala dva pytlíky do školy, abych do nich dětem zabalila cvičební úbor a papuče. Nakonec se ale zadařilo,“ smála se Milada Sokolová.
Akci v Kolářových sadech rovněž zaštítilo Zdravé město Prostějov s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou. „Mám obrovskou radost s vydařeného dne, mnoha dětí i jejich rodičů. Vidím na všech samé úsměvy, tak to snad s tím loučením s prázdninami nebude zas až tak zlé,“ podotkla první žena Prostějova.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments