Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Opravdu poslední den prázdnin. Děti v těchto chvílích přepadá jakýsi splín, jen nerady se loučí s uvolněným prázdninovým režimem letních dní. I z těch důvodů uspořádaly Česká pojišťovna s Rodinným centrem Lodička Zábavné dětské odpoledne v Kolářových sadech. Akce konaná v neděli 2. září odpoledne u prostějovské hvězdárny proběhla pod patronátem Okrašlovacího spolku města Prostějova a Zdravého města Prostějov.

Pro děti bylo připraveno celkem osm disciplín, při kterých zábavnou formou plnily různé úkoly. „K této akci nás vedla skutečnost, že na konec prázdnin je třeba uspořádat něco, čím by se děti zabavily a nijak si nepřipouštěly, že už zítra musí znovu do školy. Já chápu, že se jim do lavic moc nechce, ale dnes si mohou ještě užívat bohatého zábavného programu, který jsme jim připravili. Máme pro ně několik soutěží, při nichž se hlavně pobaví, ale zároveň se také poučí. Volili jsme takové úkoly, které jsou spojené s bezpečností pohybu ve městě, první pomocí nebo se znalostí telefonních čísel na policii, záchranku či hasiče,“ řekla Večerníku Jana Valentová, předsedkyně Rodinného centra Lodička.
Akce u hvězdárny v neděli odpoledne přilákala stovky dětí nejrůznějšího věku. Jezdilo se na kolech, koloběžkách, děti testovaly své znalosti v různých vědomostních soutěžích, házelo se míčkem na terč a hlavně se u všeho využíval pohyb. „Jsem ráda, že se vydařilo počasí a děti tak mohou strávit příjemné nedělní odpoledne. Velice ráda se podílím na podobných akcích a mám radost s vysoké účasti dětí,“ uvedla pro Večerník Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Ona sama má školou povinné děti, a co víc, už v pondělí míří poprvé do školy její šestiletý syn Joachim. „Já bych nejradši požádala ještě o odklad! První třída totiž i pro rodiče přináší spoustu starostí. Zrovna dnes jsem doma hledala dva pytlíky do školy, abych do nich dětem zabalila cvičební úbor a papuče. Nakonec se ale zadařilo,“ smála se Milada Sokolová.
Akci v Kolářových sadech rovněž zaštítilo Zdravé město Prostějov s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou. „Mám obrovskou radost s vydařeného dne, mnoha dětí i jejich rodičů. Vidím na všech samé úsměvy, tak to snad s tím loučením s prázdninami nebude zas až tak zlé,“ podotkla první žena Prostějova.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments