Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Opravdu poslední den prázdnin. Děti v těchto chvílích přepadá jakýsi splín, jen nerady se loučí s uvolněným prázdninovým režimem letních dní. I z těch důvodů uspořádaly Česká pojišťovna s Rodinným centrem Lodička Zábavné dětské odpoledne v Kolářových sadech. Akce konaná v neděli 2. září odpoledne u prostějovské hvězdárny proběhla pod patronátem Okrašlovacího spolku města Prostějova a Zdravého města Prostějov.

Pro děti bylo připraveno celkem osm disciplín, při kterých zábavnou formou plnily různé úkoly. „K této akci nás vedla skutečnost, že na konec prázdnin je třeba uspořádat něco, čím by se děti zabavily a nijak si nepřipouštěly, že už zítra musí znovu do školy. Já chápu, že se jim do lavic moc nechce, ale dnes si mohou ještě užívat bohatého zábavného programu, který jsme jim připravili. Máme pro ně několik soutěží, při nichž se hlavně pobaví, ale zároveň se také poučí. Volili jsme takové úkoly, které jsou spojené s bezpečností pohybu ve městě, první pomocí nebo se znalostí telefonních čísel na policii, záchranku či hasiče,“ řekla Večerníku Jana Valentová, předsedkyně Rodinného centra Lodička.
Akce u hvězdárny v neděli odpoledne přilákala stovky dětí nejrůznějšího věku. Jezdilo se na kolech, koloběžkách, děti testovaly své znalosti v různých vědomostních soutěžích, házelo se míčkem na terč a hlavně se u všeho využíval pohyb. „Jsem ráda, že se vydařilo počasí a děti tak mohou strávit příjemné nedělní odpoledne. Velice ráda se podílím na podobných akcích a mám radost s vysoké účasti dětí,“ uvedla pro Večerník Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Ona sama má školou povinné děti, a co víc, už v pondělí míří poprvé do školy její šestiletý syn Joachim. „Já bych nejradši požádala ještě o odklad! První třída totiž i pro rodiče přináší spoustu starostí. Zrovna dnes jsem doma hledala dva pytlíky do školy, abych do nich dětem zabalila cvičební úbor a papuče. Nakonec se ale zadařilo,“ smála se Milada Sokolová.
Akci v Kolářových sadech rovněž zaštítilo Zdravé město Prostějov s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou. „Mám obrovskou radost s vydařeného dne, mnoha dětí i jejich rodičů. Vidím na všech samé úsměvy, tak to snad s tím loučením s prázdninami nebude zas až tak zlé,“ podotkla první žena Prostějova.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments