Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Opravdu poslední den prázdnin. Děti v těchto chvílích přepadá jakýsi splín, jen nerady se loučí s uvolněným prázdninovým režimem letních dní. I z těch důvodů uspořádaly Česká pojišťovna s Rodinným centrem Lodička Zábavné dětské odpoledne v Kolářových sadech. Akce konaná v neděli 2. září odpoledne u prostějovské hvězdárny proběhla pod patronátem Okrašlovacího spolku města Prostějova a Zdravého města Prostějov.

Pro děti bylo připraveno celkem osm disciplín, při kterých zábavnou formou plnily různé úkoly. „K této akci nás vedla skutečnost, že na konec prázdnin je třeba uspořádat něco, čím by se děti zabavily a nijak si nepřipouštěly, že už zítra musí znovu do školy. Já chápu, že se jim do lavic moc nechce, ale dnes si mohou ještě užívat bohatého zábavného programu, který jsme jim připravili. Máme pro ně několik soutěží, při nichž se hlavně pobaví, ale zároveň se také poučí. Volili jsme takové úkoly, které jsou spojené s bezpečností pohybu ve městě, první pomocí nebo se znalostí telefonních čísel na policii, záchranku či hasiče,“ řekla Večerníku Jana Valentová, předsedkyně Rodinného centra Lodička.
Akce u hvězdárny v neděli odpoledne přilákala stovky dětí nejrůznějšího věku. Jezdilo se na kolech, koloběžkách, děti testovaly své znalosti v různých vědomostních soutěžích, házelo se míčkem na terč a hlavně se u všeho využíval pohyb. „Jsem ráda, že se vydařilo počasí a děti tak mohou strávit příjemné nedělní odpoledne. Velice ráda se podílím na podobných akcích a mám radost s vysoké účasti dětí,“ uvedla pro Večerník Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Ona sama má školou povinné děti, a co víc, už v pondělí míří poprvé do školy její šestiletý syn Joachim. „Já bych nejradši požádala ještě o odklad! První třída totiž i pro rodiče přináší spoustu starostí. Zrovna dnes jsem doma hledala dva pytlíky do školy, abych do nich dětem zabalila cvičební úbor a papuče. Nakonec se ale zadařilo,“ smála se Milada Sokolová.
Akci v Kolářových sadech rovněž zaštítilo Zdravé město Prostějov s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou. „Mám obrovskou radost s vydařeného dne, mnoha dětí i jejich rodičů. Vidím na všech samé úsměvy, tak to snad s tím loučením s prázdninami nebude zas až tak zlé,“ podotkla první žena Prostějova.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments